Як зберегти красу, живучи «на валізах»

Ірина Шумаєва
Кіно під час повітряних тривог
3 Листопада, 2022
Алеся Якусевич
Алеся Якусевич: Треба просто вірити в себе, не здаватися і впевнено йти до своєї мети!
3 Листопада, 2022
10 актуальних порад
Переїзди та зміна кліматичних умов, вологості повітря, хімічного складу води означають неабиякі випробування для шкіри. До того ж усі ці подразнювальні фактори посилюються на фоні переживань, у яких ми нині постійно живемо. Як бути, коли звичний догляд недоступний? Чи можна врятувати шкіру від стресу і «повернути» обличчя? Ці питання ми поставили косметологу Ользі Тітовій і зібрали 10 актуальних порад від неї
Спростіть догляд

На фоні стресу шкіра стає дуже вразливою. Тому нині не час експериментувати з доглядом і процедурами. Також краще уникати засобів з кислотами, ретиноїдами та грубими абразивними частинками, адже вони є занадто агресивними для шкіри, якій і без того нелегко. 
Обирайте м’яке очищення (молочко або міцелярну воду) і якісний зволожуючий крем. Це база для шкіри. Шукайте в складі антиоксиданти: екстракт зеленого чаю, винограду, вітаміни Е, С, цинк, коензим Q10, а також ніацинамід і пробіотики.
Спробуйте використовувати замість тоніку гідролат. Він відновлює природний рН шкіри, підтримує її мікробіом та імунітет.

Вмивайтеся мінеральною водою

Щоб у перші дні уникнути небажаної реакції шкіри на водопровідну воду, використовуйте бутильовану мінеральну. Цей лайфгак буде корисним у дорозі або на новому місці. До речі, мінеральною водою можна протирати обличчя замість тоніку.

Робіть самомасаж

По-перше, в процесі масажу покращується кровообіг та відтік лімфи, що йде на користь шкірі. А по-друге, погладжування шкіри і торкання самі по собі мають антистресовий ефект, що теж позитивно впливає на зовнішність. Намагайтеся робити легкий самомасаж обличчя і шиї протягом трьох-п’яти хвилин увечері перед сном, коли наносите свій зволожуючий крем.

Підключайте б`юті-ґаджети

У мирний час я б сказала, що всі ці нефритові ролери або мікрострумові масажери – гроші на вітер та марне витрачання часу. Але в теперішніх умовах, коли звичний догляд недоступний, важливі всі засоби, які хоча б трохи допоможуть шкірі. До того ж мікроструми й ролери покращують кровообіг та мають антистресовий ефект, як і самомасаж.

Ольга Тітова

Моє особисте відкриття і щира рекомендація. Тренування з масажним ролером – це повноцінна заміна послуг масажиста, які тепер не всім доступні

Допомагайте шкірі зсередини

Їжа – то нині наша найкраща косметика. Піклуйтеся, щоб у меню були правильні жири: вони сприятимуть зволоженню шкіри. Білкові продукти: риба, бобові, морепродукти, яйця – «відповідальні» за синтез колагену і пружність. Не забувайте про фрукти, овочі й зелень, це природний набір антиоксидантів. Квашена капуста, йогурт, мариновані огірки містять пробіотики, які покращують роботу кишківника, підвищують імунітет і відновлюють шкіру.

Шукайте б’юті-добавки

Омега-3, пептиди морського колагену, коензим Q10 підтримають красу і зволоженість шкіри, особливо в зимовий період.

Гормони стресу:
⦁ руйнують колаген = шкіра стає в’ялою
⦁ знижують кровообіг = шкіра тьмяніє
⦁ послаблюють імунітет шкіри = шкіра стає чутливою
⦁ активують синтез себуму = з’являються висипання

Дбайте про тіло

Якщо є можливість тренуватися – обов’язково тренуйтеся. Адже здорове тіло і здорова шкіра перебувають у прямо пропорційній залежності.
Віддавайте перевагу помірним фізичним навантаженням. Йога, стретчинг, пілатес, бодіфлекс – ці напрями допомагають сконцентруватися на внутрішньому стані, адаптуватися до можливостей організму, зняти стрес.

Масажний ролер

Моє особисте відкриття і щира рекомендація. Тренування з масажним ролером – це повноцінна заміна послуг масажиста, які тепер не всім доступні. Ролер допомагає розслабитися, зняти напруження з шийного відділу, скорегувати поставу (бо здорова шия і спина – це краса обличчя). До того ж в умовах «життя на валізах» можна бути впевненою, що твій спортзал і масажист завжди під рукою.

Контрастний душ

Ця проста б’юті-процедура активізує кровотік, зміцнює імунну систему, прискорює обмін речовин і допомагає перезавантажитися. А ще прекрасно тонізує шкіру і сприяє вражаючому ліфтинг-ефекту.

Консультація з психологом

Доведено, що існує тісний зв’язок між нашим мозком і шкірою. Часто найбільш поширені дерматологічні проблеми, такі як акне, алергія, екзема, починаються в голові. Тому сьогодні передові косметологи, аби досягти кращого терапевтичного ефекту, радять своїм клієнтам паралельно відвідувати психолога. Тож чому б не підключити і цей пункт? Тим більше що консультації нині доступні в режимі онлайн.

Ольга Тітова,
к. т. н., косметолог,
засновниця бренду
косметики «Чиста Врода»
olgatitova.com.ua