Оксана Мацалак: «Світ краси та природні засоби догляду – моя пристрасть»

La Renée: «Бути лідеркою – це не означає не бути привабливою»
5 Січня, 2024
У гостях в зимової казки
8 Січня, 2024

Оксана – дивовижна жінка, яка має витончену аристократичну зовнішність та інтелект і цілеспрямованість бізнес-леді. Уже 10 років вона живе в Німеччині, де заснувала два успішних бізнес-проєкти: проєкт з навчання в Німеччині ELMA та косметологічний бренд OMBRA. Обидва проєкти тісно пов’язані з Україною та допомагають просувати українські таланти й унікальні традиції у світі. Ми розпитали про це бізнес-леді.

Українське коріння пронизує кожен аспект моєї роботи, даруючи кожному продукту унікальний характер і особливість

Оксано, що допомогло Вам підкорити чужу країну? Як будували стратегію успіху? З чого починали, де вивчали німецьку мову?

Успіх у власних бізнес-проєктах у Німеччині для мене став результатом поєднання кількох ключових аспектів. По-перше, це була цілеспрямованість, прагнення досягти мети. На початку проживання в Німеччині я активно впроваджувала у своє життя місцеві звичаї та культуру, одночасно залишаючись вірною своїм українським кореням. Мій чоловік (нині вже покійний) був великою підтримкою для мене в адаптації до нової країни. Його поради щодо розвитку проєкту ELMA дали мені змогу відчувати себе впевнено та продовжувати йти вперед навіть у важкі моменти. Звісно, десять років у країні дозволили збагнути особливості місцевого бізнес-середовища, опанувати тонкощі культури та звичаїв, що допомогло успішному старту моїх задумів.

Вивчення німецької мови для мене стало великим викликом, але водночас ключем до взаєморозуміння та успішної співпраці. Для мовного навчання в Німеччині я активно використовувала різноманітні джерела: від курсів до щоденних розмов з місцевими жителями, також я намагалась оточити себе німецькою мовою в повсякденному житті. Це відкрило двері до взаємодії з місцевими партнерами, сприяло побудові довіри в спілкуванні та укладенні угод. Крім того, я надзвичайно цінувала менторство від досвідчених підприємців, що сприяло усвідомленню особливостей місцевого ринку. 

Стратегія успіху базувалася на ретельному аналізі ринку, розробленні унікальної пропозиції, а також на гнучкості та швидкій адаптації до змінних умов. Важливим чинником стало створення надійних команд для кожного проєкту – з людьми, які поділяли цілі та були віддані їх досягненню. Я вірю в те, що успіх не залежить від однієї людини: це завжди командна робота, яка спрямована на спільні цілі. Важливо, щоби працівники мали різноманітний досвід. Саме різні точки зору дозволяли нам аналізувати проблеми з різних ракурсів та знаходити більш вдалий шлях до рішення.

Отже, вдала стратегія успіху, поєднана з ефективною командною роботою, дала змогу досягти значних результатів у моїх бізнес-проєктах у Німеччині.

Продукти OMBRA мають попит серед красунь, які поділяють нашу філософію щодо природного догляду

Проєкт ELMA, що його Ви заснували у 2016-му, вирішує одразу дві проблеми: нестачу робочих кадрів у Німеччині та доступ до європейської освіти для людей з інших країн. Нині, під час повномасштабної війни, коли Німеччина переповнена українськими біженцями, він особливо актуальний. Розкажіть, як побудований алгоритм роботи з учнями в «Ельмі». Скільки українських студентів здобули освіту й роботу в Німеччині завдяки Вам? Чи важко підтвердити український диплом?

ELMA відкриває шанс українській молоді не лише для отримання освіти в Європі, а й для активного сприяння розвитку України. Цей проєкт базується на концепції дуальної системи навчання, що передбачає й отримання теоретичної бази у навчальних закладах, і здійснення практичного навчання у реальних робочих середовищах. 

Такий формат не тільки допомагає вирішувати проблему нестачі робочої сили в Німеччині, а й сприяє посиленню української економіки. Повертаючись на батьківщину, випускники «Ельми» здійснюють вагомий вклад у її розвиток. Здобувши європейський досвід і знання, ці молоді фахівці стають підприємливими лідерами, що застосовують німецькі стандарти та передові практики у своїй роботі в Україні. Упродовж існування проєкту вже понад 500 українців пройшли навчання у нашій програмі. Деякі учасники залишилися після навчання в Німеччині, побудували кар’єру та створили сім’ї. Однак і відсоток тих, хто повернувся та успішно реалізує себе в Україні, також значний.

Отже, такий обмін досвідом не лише корисний для Німеччини в плані отримання необхідних спеціалістів, а й сприяє укріпленню української економіки, підвищує конкурентоспроможність країни на міжнародній арені. На мою думку, співпраця має величезне значення для зміцнення взаємодії між Україною та Німеччиною.

Визнанням академічних дипломів займається Центральне відомство з питань іноземної освіти (ZAB). У базі даних (anabin) можна безкоштовно перевірити, як виші та конкретно ваш документ про вищу освіту оцінюються в Німеччині. Ми пропонуємо комплексний супровід – від консультацій щодо вибору освіти до вирішення всіх юридичних і бюрократичних питань для подальшого працевлаштування. Завдяки нашій мережі партнерів ми здатні швидко адаптуватися до потреб кожного учасника нашого проєкту.

Моє натхнення і мотивація – це не лише про успіхи у проєктах, а й про обмін позитивом та ідеями з іншими людьми

Відомо, що в Німеччині дуже велика бюрократія. Як Вам удається впоратись із нею?

Так, справді, в Німеччині досить великою проблемою може стати етап бюрократії. Особисто мій досвід роботи в умовах великої бюрократії ґрунтується на ефективній співпраці з різними установами. Так, це вимагає не лише знання процедур, а й уміння конструктивно спілкуватися та співпрацювати з установами. Мій секрет успіху в цьому питанні полягає у гнучкості, швидкій адаптації та використанні мережі контактів. Плідною є співпраця з партнерами, зокрема з такими:

  • Промислово-торговельна палата (IHK);
  • Професійна школа освітнього об’єднання м. Тельтов (AVT), яка безпосередньо відповідає за теоретичну частину навчання наших студентів;
  • Асоціація готелів і ресторанів Берліна та Бранденбурга (DEHOGA).

Співпраця з партнерами дала змогу підтримати переміщених осіб з України, спрощуючи їхню адаптацію. Я вважаю, що українці, котрі вже довго перебувають тут, мають надавати підтримку новоприбулим, а особливо тим, хто зазнав жахів війни, допомогти інтегруватися в нову реальність. Наша співпраця сприяла успішній адаптації українських фахівців на німецькому ринку праці, забезпечила їм можливість знайти роботу відповідно до їхніх навичок, компетенцій та спеціальності.

Які чинники сприяли успіху та репутації Вашого проєкту з працевлаштування? Які є особливості Вашого підходу до підбору персоналу? 

Успіх нашого освітнього проєкту ґрунтується на кількох ключових аспектах.

Ми надаємо комплексні та оновлені програми навчання, які враховують сучасні тенденції та потреби учнів. Ми постійно вдосконалюємося, цінуємо думку наших учнів, батьків, партнерів. Враховуємо їхні пропозиції, активно впроваджуємо зміни, спрямовані на покращення навчання, на розвиток нашого проєкту.

Спільнота – учні, батьки та партнери – довіряє нам завдяки нашій послідовності та професійному підходу до виконання завдань. Наші учні досягають високих результатів у навчанні, що підкріплює нашу репутацію як центру високоякісної освіти. Батьки, учні та партнери відзначають наш проєкт позитивними відгуками та рекомендаціями, що сприяє підтримці та розвитку нашої репутації.

Незважаючи на виклики, зокрема динаміку ринку праці та зміни в його вимогах, наша команда постійно працює над удосконаленням навчальних програм і підтримки кандидатів у нових умовах. Ці та інші чинники складають основу успіху нашого освітнього проєкту й визначають його відмінну репутацію.

Мій підхід до підбору персоналу базується на пошуку кандидатів, які не лише відповідають кваліфікаційним критеріям, а й відображають цінності компанії. Я шукаю кандидатів з багатомовністю, міжкультурними комунікаційними навичками та готовністю до співпраці з різними культурами і національностями. Крім того, важливим є розвинення глобального мислення.

Проєкт «Ельма» відкриває шанс українській молоді не лише для отримання освіти в Європі, а й для активного сприяння розвитку України

Заснувавши власний косметологічний бренд, Ви реалізували свою дитячу мрію про створення органічної косметики. Я знаю, що Вас надихнув батько і з цим пов’язана цікава історія. Батько підтримав Ваші починання?

Так, заснувавши бренд OMBRA, я зробила свою дитячу мрію реальністю, створивши органічну косметику, що стала віддзеркаленням вдячності моєму батькові за натхнення. Він пішов з життя 2011 року, але його настанови мотивували розвиватися в цьому напрямі й надалі. Батько був моїм учителем у світі краси та природних засобів для догляду за шкірою. Цей напрям став моєю пристрастю та метою життя. Утрата батька була важкою, але завдяки матері я змогла пройти це випробування. Вона завжди була поруч, її віра в мене та її постійна підтримка надають мені сил, упевненості в результативності моїх зусиль. І хоча батько не бачить результатів моєї праці, я вдячна йому за натхнення, а матері – за безмежну любов і підтримку в усіх життєвих випробуваннях.

Батько був моїм учителем у світі краси та природних засобів для догляду за шкірою

Ви могли би позиціонуватися як німецький бренд, але для Вас особливо важливо наголосити на його українській основі?

Позиціонування OMBRA як українського бренду для мене НЕ Є маркетинговою стратегією. Це спосіб наголосити на важливості та цінності українських традицій у створенні натуральної якісної косметики. Моє українське коріння пронизує кожен аспект моєї роботи, даруючи кожному продукту унікальний характер і особливість. Представляючи свої продукти, я пишаюся тим, що маю можливість популяризувати Україну через свою підприємницьку діяльність.

Як підбиралася команда для роботи над проєктом?

Я надавала перевагу не лише фаховим знанням у галузі органічної косметики, а й спільним цінностям. Для мене було важливо об’єднати талановитих спеціалістів, які допомагали створювати якісну продукцію, спільно ділились переконанням у важливості самовираження та впевненості через догляд за собою. Такий підхід дав змогу створити ефективну команду, що спрямована на досягнення спільних цілей і вдосконалення нашої продукції.

Які застосовуються українські традиції догляду?

Ці наші традиції передаються з покоління в покоління та ґрунтуються на використанні природних складників. Ми зберігаємо ці стародавні підходи, адаптуючи їх до сучасних реалій. Наприклад, одним з популярних українських засобів для зволоження та живлення шкіри є олія обліпихи. А ще наші прапрабабусі знали, що відвар ромашки має протизапальні властивості та сприяє загоєнню. Тому саме ці компоненти можна знайти в сироватці Nourishing Serum. Так ми застосовуємо давні знання та традиції в новому, сучасному форматі догляду за шкірою.

Якими є принципи та філософія бренду?

Філософія OMBRA полягає в тому, щоби створювати ефективні засоби для догляду за собою та підтримувати ідею природно красивого стилю життя, де здоров’я та краса йдуть попліч з повагою до природи. Що ж до принципів, то їх декілька:

  • натуральність, тобто використання органічних інгредієнтів без шкідливих добавок та хімічних компонентів. Наша продукція не тестується на тваринах, ми мінімізуємо свій вплив на навколишнє середовище;
  • ефективність, що досягається завдяки поєднанню традиційних рецептів краси з новітніми науковими розробками та пильному контролю якості кожної партії;
  • підтримка жінок у їхньому бажанні бути красивими та впевненими в собі.

Хто затверджує інгредієнти?

Усі формули проходять кілька етапів затвердження та перевірки. Спершу це технологи, справжні аси в галузі косметології та хімії, згодом – спеціалісти з лабораторних досліджень. Деякі інгредієнти можуть піддаватися сертифікації відповідно до міжнародних стандартів безпеки та якості. 

Тож я переконана, що кожен інгредієнт, який використовується в моїй косметиці, є безпечним та ефективним.

У чому унікальність OMBRA?

OMBRA COSMETICS – екологічний бренд з натуральними складниками. Ми створюємо продукти, які не просто маскують недосконалості, а працюють на більш глибинному рівні, насичуючи шкіру поживними речовинами та вітамінами.

Завдяки цьому бренд OMBRA має унікальний характер у світі органічної косметики та є відображенням жіночих мрій, які втілюються у реальність.

Як можна замовити Вашу продукцію, чи є міжнародна доставка?

Наразі продукція OMBRA доступна для замовлення через сайт https://ombracosmetics.com/.

Для здійснення міжнародних замовлень ми обрали провідні служби доставки, забезпечуємо швидку та надійну відправку до різних країн, включаючи Європу, Америку й навіть Австралію.

Як прийняли новий бренд у Німеччині, Україні та інших країнах?

В Україні мій бренд швидко знайшов підтримку серед тих, хто цінує традиції, природні інгредієнти та підтримує вітчизняних виробників. 

А от у європейських країнах та Америці ми ще тільки завойовуємо серця. Наші продукти мають попит серед красунь, які поділяють нашу філософію щодо природного догляду. Ми зосереджені на використанні натуральних складників та на пошуку найкращих рішень для споживачів. Це надзвичайно заохочує нашу команду до подальшого розвитку, до вдосконалення продуктів, щоб задовольняти потреби жінок різного віку та з різними запитами.

Жінки, які відчувають, що вони виглядають гарно, набувають більшої впевненості в собі

Хто зі знаменитостей користується OMBRA?

Наразі в компанії OMBRA немає звітних даних про конкретних знаменитостей, які використовують наші продукти. Хоча співпраця з відомими персонами та блоґерами може збільшити увагу до бренду, успіх компанії вимірюється не лише підтримкою зірок. Основний фокус – це задоволення клієнтів і позитивні відгуки від них щодо ефективності продуктів. І хоча співпраця з зірками може стати частиною майбутньої стратегії бренду, нині основною метою для компанії залишається створення продуктів, які задовольняють потреби споживачів та заслуговують їхню довіру.

Чи маєте Ви намір робити так, щоб Вашу косметику вподобав увесь світ?

Так, звісно, я хочу, щоб моя косметика була доступною та привабливою для всіх споживачів – незалежно від їхнього типу шкіри, місця проживання чи статусу. Моя головна мета полягає в тому, щоб косметика OMBRA не лише привертала увагу своєю яскравістю на полицях магазинів, а й пропонувала якісні продукти, збагачені корисними компонентами, забезпечувала доглянутий зовнішній вигляд. Жінки, які відчувають, що виглядають гарно, набувають більшої впевненості в собі. Крім того, щоденний ритуал догляду за шкірою може стати приємним проведенням часу, покращуючи настрій, сприяючи релаксу, допомагаючи зняти стрес і сконцентруватися на собі в активному ритмі життя.

Ви напрочуд гарно виглядаєте. Окрім косметики власного бренду що допомагає Вам зберігати енергію, красу, підтримувати себе у формі?

Для мене важливо підтримувати баланс у всіх аспектах життя, щоб зберігати енергію, красу та тримати себе у формі. Віддаю перевагу здоровому способу життя та різноманітним засобам для підтримки свого фізичного та емоційного благополуччя.

Мій день побудований на ритмічному графіку. Велику увагу я приділяю ранковому чаюванню та ретельному плануванню свого дня, це допомагає зосередитися, заряджає позитивним настроєм на весь день. Фізичні вправи, такі як танці або прогулянки, є важливою частиною мого життя, оскільки вони надають відчуття бадьорості та підтримують у хорошій формі.

Моє натхнення та мотивація – це не лише про успіхи у проєктах, а й про обмін позитивом, ідеями з іншими людьми. Спілкування з оточуючими завжди надихає на нові досягнення. І ще – регулярний відпочинок, моменти для себе та близьких. Читання мотивуючих книг за чашкою ароматного карпатського чаю, медитація допомагають зберегти емоційний баланс, підтримати внутрішню гармонію.