Юлія Усалко: «Доглядові процедури як свято»

Дар’я Крамаренко: «Я дуже щаслива жінка!»
27 Лютого, 2024
Яна Пуленець: «Праця з людьми та для людей має глибокий сенс»
27 Лютого, 2024

Б’юті-фахівчиня зі столиці Юлія має крім диплома косметолога вищу медичну освіту та досвід роботи в МРТ-центрі й упевнена, що навчання не можна закінчувати ніколи, постійно підвищує кваліфікацію. На високу якість послуг косметологині впливає поглиблений погляд на проблеми. Ми розпитали Юлію, як поводитися зі шкірою, аби зберегти її здоров’я та красу.

Не рекомендую використовувати маски з продуктів на кшталт сметани чи меду

 

Юліє, наведіть приклад – коли Ваші знання дали змогу виключити помилку в діагностиці та найкраще допомогти клієнту. А ще – як Ви підходите до догляду за шкірою, враховуючи свою професійну експертизу?

До мене часто звертаються дівчата з дерматологічними захворюваннями, наприклад з акне, розацеа. Дехто роками намагається вилікувати шкіру доглядовими засобами. На жаль, усе ще існує багато упереджень стосовно таких проблем: від «вийдеш заміж, і все минеться» до «лікування» чистками обличчя. Я бачу, коли висипи є результатом неправильного догляду за шкірою та легко вирішуються разом з косметологом, – а коли є захворюванням, що потребує медикаментозної терапії. 

Якось до мене звернулась на чистку обличчя дівчина, котра цю процедуру регулярно проходила в інших фахівців – проте значних покращень не було. Я припустила розацеа та порекомендувала звернутися до лікаря-дерматолога. Мій діагноз був підтверджений, призначене відповідне лікування.

Які принципи догляду за шкірою Ви вважаєте ключовими для досягнення оптимальних результатів? 

Насамперед треба визначити тип і стан шкіри, щоби зрозуміти, як побудувати догляд, основа котрого – якісне, але м’яке очищення шкіри, зволоження та сонцезахист. Далі, якщо є запит (наприклад, пігментація або вікові зміни), можна додавати активні компоненти та салонні процедури. Надважливе значення має здоровий спосіб життя.

Я завжди враховую унікальність кожного клієнта, ретельно аналізуючи потреби та стан його шкіри. Допомагаю підібрати засоби. Буває, що компоненти вибрані вірно, але використовуються хаотично або очікування від догляду нереалістичні. Наприклад, сироватки для звуження пор частіше за все просто маркетинг, адже значно вплинути на розмір пор неможливо.

Мені важливо, щоб кожен клієнт не просто отримав схему догляду, а й відчував комфорт і задоволення від процесу догляду за собою, розумів потреби шкіри, усвідомлено обирав продукти та процедури.

Які сучасні косметологічні методи Ви рекомендуєте, а від яких треба негайно відмовитися?

Я за дбайливе ставлення до шкіри, без агресивного пошкодження. Не застосовую в практиці пілінги з довгим реабілітаційним періодом, не рекомендую регулярно робити механічні чистки обличчя, які надмірно травмують шкіру та порушують захисний бар’єр.

Усе більше клієнток вибирають масаж обличчя замість ін’єкцій ботулотоксину. Увага приділяється не боротьбі зі зморшками, а підтримці пружності та сяяння шкіри. Якщо говорити про сучасні методики – чудовий результат дає процедура біорепарації шкіри з використанням полінуклеотидів. Я не проти помірної грамотної гармонізації обличчя, яка підкреслює природну красу, – однак переконана, що надмірно гострі кути нижньої щелепи та перебільшені об’єми губ уже втратили актуальність.

Розкажіть про особливу патріотичну маску, що її робите клієнткам. А ще розкажіть, які маски Ви би порадили для домашнього догляду. 

Жовто-блакитна маска є варіантом мультимаскінгу – методу одночасного нанесення різних масок на окремі ділянки обличчя. Блакитна частина розгладжує мімічні зморшки на лобі та навколо очей, а жовта зменшує запалення в нижній частині обличчя. Намагаюся знаходити у своїй роботі місце для творчості, аби приємно дивувати клієнток. 

Не рекомендую застосовувати маски з продуктів на кшталт сметани чи меду: такі експерименти можуть спровокувати алергію чи появу висипів. Ціна також не є ключовим фактором вибору. Обирайте маски з глиною та сіркою для проблемної жирної шкіри, маски з ніацинамідом, арбутином та вітаміном С – для роботи з тоном шкіри, охолоджувальні маски з зеленим чаєм, кофеїном – для зняття ранкових набряків, а маски з керамідами, рисом та гіалуроновою кислотою – від зневоднення. 

Але головне – робіть маски не як черговий пункт у списку щоденних завдань, а як справжнє свято для себе. Нехай ці 15 хвилин перетворяться на ваш ритуал піклування про себе, момент заспокоєння та відновлення після напруженого дня.