Спорт і шкіра: як тренування допомагають зберегти молодість

КАЖЕМО ЦЕЛЮЛІТУ: «ПРОЩАВАЙ!»
28 Квітня, 2024
Іванна Швейко: «Філософія нашого бренду – захист фізичного та ментального здоров’я клієнтів»
28 Квітня, 2024

Шкіра – найбільший орган нашого тіла. На її здоровʼя і красу впливає безліч факторів, і спорт – один з них. Косметологиня Ольга Тітова розказала нам, як тренування можуть замінити деякі косметологічні процедури і які позитивні зміни відбудуться зі шкірою після регулярних занять спортом

Мʼязи як каркас
З часом наша кісткова тканина втрачає міцність, хребці зношуються і деформуються і, як результат, зменшується довжина хребта. Саме тому люди з віком стають нижчими, міняється їхня постава, тіло нахиляється вперед, погіршується кровообіг внутрішніх органів… Усі ці зміни безпосередньо впливають на обличчя і якість шкіри. І ось тут на допомогу хребту приходять натреновані мʼязи спини, які «підстраховують» хребет, тримаючи спину з поставою.

Струнка шия і профілактика другого підборіддя
Від постави залежить, як виглядатимуть підборіддя і шия. Абонемент на йогу, пілатес або стретчинг є в рази ефективнішим, ніж поверхневі ліфтинг-процедури в цій зоні. З регулярними тренуваннями значно покращується стан нижньої третини обличчя, а шия стає стрункою і помітно підтягнутою.

Гнучкість
Ми є молодими настільки, наскільки гнучке наше тіло і еластична сполучна тканина.
Тому всі різновиди розтяжки, коли зміцнюються звʼязки і сухожилля, можна сміливо віднести до бʼюті-тренувань. Так само, як і популярний міофасциальний реліз, завдяки якому посилюється кровообіг і просто фантастично покращується стан шкіри тіла. Рекомендую мати масажний рол удома, адже, на мою думку, він є одним з найкращих бʼюті-ґаджетів

Кровообіг
Під час тренувань збагачена киснем кров інтенсивно транспортує в шкіру необхідні їй поживні речовини. У результаті процеси регенерації йдуть активніше, колаген синтезується жвавіше, мітохондрії працюють енергійніше, а шкіра омолоджується і сяє. До речі, від тренування на свіжому повітрі омолоджувальний ефект іще вищий.

Зменшення набряклості
Набряклість обличчя – один з маркерів старіння шкіри, а тому важливо попереджати появу набряків. Існує два шляхи зменшення набряклості: лімфодренажний масаж і тренування, адже лімфа рухається за допомогою роботи та скорочення мʼязів.
До речі, планка зранку – найпростіший і найшвидший спосіб запустити лімфу і позбутися набряків після нічного сну.

Мінімізація кортизолу
Напевно, найбільш важливий нині пункт для українських дівчат. Як відомо, кортизол руйнує колаген і провокує запальні процеси в шкірі. Проте будь-які фізичні навантаження пригнічують синтез гормону стресу, а також зменшують його вплив на тканини! Тому регулярні тренування захищають колаген і зменшують кількість висипань.

Зниження рівню цукру
Підвищений рівень цукру в крові так само, як і кортизол, руйнує колаген і провокує появу прищів. Тренування або навіть прогулянка притримають глюкозу і не дадуть їй завдати шкоди.

Контрастний душ
Можна розглядати контрастний душ як частину тренування. І зараз, навесні, коли потеплішало, саме час додати цю процедуру в щоденну бʼюті-рутину. Контрастний душ покращує ваш настрій і пружність шкіри. А також активує «корисний» бурий жир, який допомагає спалювати «поганий» білий, що є джерелом запалень і набряків.

Бʼюті-лайфгак для спортзалу

У спортзалі обличчя пітніє, до того ж на шкіру негативно впливають кондиціонери, сухе повітря і пил. Спробуйте після тренування протирати обличчя ватним диском, змоченим у мінеральній воді або в гідролаті. Цього буде достатньо, аби прибрати поверхневе забруднення і додатково не пересушити шкіру засобом для вмивання