Яна Пуленець: «Праця з людьми та для людей має глибокий сенс»

Юлія Усалко: «Доглядові процедури як свято»
27 Лютого, 2024
Анастасія Скок: «Добираю ключ до кожного»
27 Лютого, 2024

З тендітною та витонченою зовнішністю – вона має велике натхнення та внутрішню силу, щоб допомагати людям вирішувати їхні складні психологічні проблеми. За роки практики член Асоціації психологів України Яна Пуленець набула широкий діапазон навичок у сфері клінічної психології та психотерапії, взаємодіючи з пацієнтами. 

Які проблеми вона допомагає вирішувати дорослим та дітям, як радить зберігати ментальне здоров’я, фахівчиня розказала читачам нашого журналу

Яно, Ви – професійна психологиня, психотерапевтка й нейропсихологиня. Чим приваблює Вас ця професія?

Сфера психології дозволяє вивчати надзвичайно складний та унікальний людський досвід. Праця з пацієнтами не тільки надає можливість допомогти їм поліпшити якість життя, а й неустанно надихає на постійне професійне зростання, адже кожна індивідуальна історія потребує унікального підходу та ретельного розуміння. Крім того, робота в цій галузі дає змогу досліджувати людський мозок та його функціонування, що є безмежно захопливим. Праця з людьми та для людей надає величезне відчуття задоволення і має глибокий сенс. 

Які проблеми Ви допомагаєте вирішувати? Чим відрізняються психологічні консультації від психотерапевтичних сесій?

Я працюю з широким спектром питань, таких як стрес, тривожні розлади, проблеми з самооцінкою, міжособистісні конфлікти, депресія тощо. Надаю підтримку та стратегії для кращого розуміння й управління емоціями, поведінкою, думками. Що стосується відмінностей між психологічними консультаціями та психотерапевтичними сесіями, то вони полягають, перш за все, у глибині та тривалості роботи. Психологічні консультації часто є більш загальними й основані на наданні рекомендацій. Психотерапія ж є більш глибинно орієнтованою і тривалою.

З якими особливостями дитячої психіки Ви працюєте?

Ключовим у моїй роботі з дітьми є створення підтримуючого і розуміючого середовища, де кожна дитина може розвиватись у своєму темпі. Моя робота включає діагностику багатьох розладів, написання індивідуальних програм корекції. У мене є багато маленьких пацієнтів з аутизмом, синдромом дефіциту уваги та гіперактивності, затримкою психічного розвитку тощо.

Чи можна в умовах війни постаратися зберегти своє ментальне здоров’я? Дайте декілька порад.

Я хочу зазначити, що збереження ментального здоров’я під час війни є надважливим, хоча й украй складним завданням. Із рекомендацій можу запропонувати наступне: підтримуйте соціальні зв’язки та не відмовляйтесь від спілкування з родиною, друзями; намагайтеся підтримувати звичні щоденні ритуали; іноді відключайтесь від новин, щоби зменшити їх стресовий вплив; не забувайте про легку фізичну активність; дотримуйтесь режиму сну; можна також знайти хобі чи взятись до творчості. Якщо ви відчуваєте, що не можете самотужки впоратися з емоційним навантаженням, не соромтеся звертатись до психолога або психотерапевта.

Як зрозуміти, що психіка дала збій, що час звернутися до фахівця? Як з Вами можна зв’язатися?

Часто ми ігноруємо більшу кількість сигналів нашого організму та психіки, тож зверніть увагу на наступні: тривалий стрес, безпричинна тривога, втрата інтересу до того, що раніше приносило задоволення, проблеми з виконанням щоденних справ і зі сном, неконтрольовані вибухи емоцій, стійке відчуття суму, болі в тілі або хронічна втома, які не мають медичного пояснення, зміни в апетиті чи вазі, суїцидальні думки або поведінка. Зв’язатись зі мною можна через мою робочу сторінку в соціальній мережі «Інстаграм» @yana.pulenetspsychology або в будь-якому з месенджерів за номером телефону +3(467)046-70-80.