Михайло Золотарь: «Для мене допомагати – це норма. Так потрібно – і все!»

7 тенденцій у косметиці цієї весни
29 Лютого, 2024
Тренди та стильні образи для жінок у бізнесі
29 Лютого, 2024

Михайло – підприємець, який розвиває понад шість компаній у різних напрямах. Людина, для якої допомога є звичайною повсякденною справою. Свою велику команду професіоналів він називає родиною. Його продукти доступні кожному. Молодий бізнесмен є прикладом для інших підприємців. Адже його SKY GROUP продовжує розвиватись, попри непрості часи

Десь виникають складнощі, але ми намагаємось рости, давати робочі місця і платити податки

 

Михайле, Ви створили SKY GROUP ще 2004 року, коли були студентом Київського національного торговельно-економічного університету. І за 10 років компанія розширилася до кількох проєктів – ресторанний бізнес, агенція нерухомості, продаж кави, виробництво фігурок, 3D-розмальовки для дітей. Розкажіть, як війна змінила пріоритети бізнес-напрямів та які з них Ви зараз розвиваєте.

Нині SKY GROUP – це група компаній, в яку входять: SKY RENT (це нерухомість), SKY COFFEE (обсмажування та продаж кави; також установлення, ремонт кавомашин та все, що з цим пов’язано), SKY HOBBY (це виготовлення металевих, пластикових фігурок і діорам на різні тематики; нині в пріоритеті все, що пов’язано з Україною), SKY CREATIVITY HUB (це креативна платформа, де ми робимо багато індивідуальних замовлень, а саме: моделі будинків для забудовників, друкуємо будівлі в мініатюрі, можемо зробити хоч вулицю, хоч завод; робота з сублімацією – це чашки, футболки, худі, магніти, сумки з індивідуальним принтом; робота з фанерою – це коробки, підписки, полички, пазли, постери та багато іншого на замовлення з індивідуальним дизайном та нанесенням на них гравіювань); новий напрям, який ми оце запустили, – SKY SMM AGENCY.

На сьогодні я активно розвиваю всі ці бренди без перерви. Десь виникають складнощі, але ми намагаємось рости, давати робочі місця і платити податки.

Яка Ваша стратегія розвитку для кожного з бізнес-напрямів і чи є в них взаємозв’язки щодо цінностей чи концепції?

SKY GROUP є одним великим організмом, поділеним на підрозділи у вигляді фірм. Це єдина велика родина, де ми одне одного підтримуємо, як співробітники, так і окремі фірми. Якщо десь мінус, а таке буває, то компанія, що сильніша, допомагає. Так ми змогли працювати під час пандемії та війни.

Треба спостерігати, що сьогодні є актуальним, а що ні. Так само треба дивитися на вартість товару, щоб люди мали змогу це купити.

Яких заходів Ви вживаєте для стійкості бізнесу тепер, під час розпалу економічної кризи через війну?

Дуже важливо контролювати витрати, собівартість товару або сировини, комунальні платежі. Уникати зайвих витрат і правильно вкладати гроші, щоб компанії росли та розвивалися.

Я знаю, що Ви надсилаєте виручку від фігурок на допомогу ЗСУ, а також робите багато корисного як волонтер. Чим є для Вас благодійність?

Волонтерством я займаюся з першого дня повномасштабної війни. Кожен з моїх бізнесів допомагає армії та людям. Відправляємо багато кави, купуємо та ремонтуємо машини, генератори, starlink, планшети та багато іншого. Також закупляли продукти, техніку, меблі для цивільних. Для мене допомагати – це норма. Так потрібно – і все!