Поліна Романенко: «Зрада не кінець, а крутий поворот»

Лана Ланетта
Лана Ланетта: Ексклюзив про ексклюзив, або Мистецтво захоплювати
17 апреля, 2022
Аманда Лавері
CoCaBee – дивовижний продукт, створений прекрасною жінкою
21 апреля, 2022
Поліна Романенко
Бувають у життітакі чорні миті, що змушують нас зробити повну ревізію стосунків. Зрада: як і чому, хто винен і що робити? На всі ці запитання відповідає досвідчений психолог і психотерапевт Поліна Романенко

Зрада — дивна річ. З одного боку, це явище є дуже поширеним, і деякі з нас стикалися з ним у житті не один раз. З іншого — цей термін оповитий безкінечною кількістю заборон, табу, сорому та болю. Дехто вважає, що в ситуації зради винен той, хто, власне, скоїв цей «злочин», проте сам факт зради — це вже наслідок. Одразу скажу, що обидві сторони тою чи іншою мірою винні. Щоб розібратися в природі зради,треба зануритися глибше, торкнутися причин і ситуацій, які спровокували дану проблему.

Звісно, є затяті бабії, котрим абсолютно байдуже, з ким і де. Залишимо їх на самоті з їхнім травмованим Его та причинами такої поведінки. Давайте роздивимося, що такого мало статися, щоб цілком адекватна людина пішла на конфлікт із совістю. Психотерапевтка Естер Перель стверджує,що зрада взагалі не має нічого спільного з нашими стосунками з партнером. Зрада — це ніби пошук себе через прийняття своєї сексуальності та переживання дитячих психотравм. Звичайно, зраджують і чоловіки, і жінки. Так, мої милі, ми теж не святі.

Уявімо, що сталася зрада. Перше, що зазвичай хочеться зробити, — знищити всіх: і ту «повію», і зрадника, помститися, з’ясувати стосунки, знайти винних і самій провалитися крізь землю. Адже світ рухнув, немає більше того життя, до якого вже встигла звикнути. У грудях порожнеча, на душі — коти шкребуть. Неймовірний біль сковує все тіло — ти не можеш ні їсти, ні пити, ні спати. Немає сил підвестися з колін, на які ти впала після того, як дізналася, що тебе зрадили.

Поліна Романенко

Дехто вважає, що в ситуації зради винен той, хто, власне, скоїв цей «злочин», проте сам факт зради — це вже наслідок

Як жити далі? Відповідь доволі проста: жити для себе, заради себе. Погляньте на цю ситуацію не зі сторони питання «За що мені таке?», а з боку «Для чого це сталося зі мною, чогоця ситуація мене може навчити?» Напевно, якби я стояла поручіз вами, ви б кинули в мене якимось предметом, проте щойно ви відповісте собі на це питання, життя забринить новими барвами. Беріть себе в руки і негайно починайте жити власним життям, пригадайте все, що подобалося робити раніше, що приносило задоволення, викидайте старі речі, оновлюйте своє життя. Зрада не кінець, а крутий поворот.

Розглянемо декілька стандартних ситуацій, що можуть спровокувати зраду.
1.  Молодята наївно розраховують, що романтика, пристрасть, сюрпризи, з яких починалися стосунки, будуть завжди. У реальності все не зовсім так, тому згодом хтось може шукати гострих відчуттів на стороні. У цій ситуації можна з’ясувати, за чим саме сумує партнер. Може бути так, що за ідеалізацією красивого початку стоїть страх сімейної рутини. Тому намагайтеся виділяти час на якісь цікаві для вас обох речі, на щось, що допоможе ще більше зблизитися, весело провести час, відчути нові емоції.
2.  Дуже часто зрада стається в період появи первістка, коли жінка віддає немовляті всю себе. Тоді чоловік може зраджувати, щоб отримати увагу, якої йому бракує в сім’ї. Щоб уникнути подібної ситуації, треба розуміти: чоловік починає ніби конкурувати за любов жінки. Тут треба донести до партнера, що новоспечена матуся відчуває велику відповідальність за життя малюка та потребує підтримки. Водночас чоловік повинен пояснити, що він сумує за ласкою та ніжністю тієї дівчини, якою вона була до появи малюка. Насправді, якщо пара зможе зрозуміти одне одного на цьому етапі, то стосунки можуть стати більш глибокими та близькими. Тож не бійтеся говорити про свої відчуття.
3.  Також зрада може бути «запозиченою» з батьківської сім’ї. Наприклад, батько завів коханку, мати з цим фактом змирилась, тому чоловік вважає таку поведінку нормальною. Або, навпаки, жінка зраджує, бо чоловік не дотягує до ідеалу, який нав’язала їй мати. Але вихід з такої ситуації також є — жити за велінням свого серця та думати своєю головою. Ми всі беремо з батьківських родин певні патерни поведінки. Проте, створюючи власну родину, треба поставити собі питання: «Я дійсно так вважаю, я хочу цього — чи так заведено?Це моє рішення — чи привіт з минулого?»

Можуть бути й інші причини зради, проте якщо говорити про здорові стосунки, то вищенаведені приклади є достатніми для розуміння ситуації. Загалом щоб не сталося у вашому житті, намагайтеся не втратити себе, свою особистість, будьте цікавою перш за все для себе, живіть своїм життям, будьте собою.

Пам’ятайте: ви маєте право помилятися, приймати нелогічні рішення, не давати жодних пояснень чи виправдань своїй поведінці, казати «я не знаю», «я тебе не розумію», «мене це не цікавить», сказати «ні»…Обирайте себе та живіть на повну, тоді жодна зрада не зможе зламати ваші крила щастя та змінити ходу королеви!

pr__lifestyle