Вероніка Ковбас: «Лікар часто лікує не лише тіло, а й душу людини, вселяючи в її серце віру та надію»

Вероніка Мойсійчук: «Гроші люблять сміливих і рішучих»
27 Серпня, 2024
Вероніка Бельмега: «Тіло будується на кухні»
27 Серпня, 2024

Як першокласна сімейна лікарка, вона бере на себе відповідальність за здоров’я всієї родини, а як людина, котра знає декілька мов, – має власне хобі. Дві абсолютно різні освіти дають їй можливість працювати за улюбленою професією та приділяти час подорожам. Про своє життя нам розповіла Вероніка Ковбас

Опанування іноземних мов допомагає вирішувати різноманітні ситуації, що виникають під час подорожі, та забезпечує відчуття безпеки й упевненості в незнайомому середовищі

Сімейний лікар – дуже відповідальна професія. Чому саме медицина? Чи вважаєте це своїм покликанням?

З дитячого віку завжди захоплювалася природничими науками, завжди хотіла бути хорошою лікаркою. Коли настав час вибору професії, то це була, безумовно, медицина. Вважаю свою професію покликанням. Мені завжди хотілося приносити користь людям, робити щось важливе та значуще для суспільства. Тому я обрала професію лікаря. Робота ця популярна в суспільстві, адже здоров’я є найвищою людською цінністю. Лікар часто лікує не лише тіло, а й душу людини, вселяючи в її серце віру та надію. І немає у світі більш відповідальної професії, ніж ця.

Як Ви ставитеся до дзвінків Ваших пацієнтів у неробочий час у разі важливих питань / швидкої консультації?

Стосунки між лікарем та пацієнтом будуються на довірі та взаємоповазі. У багатьох декларантів є особистий номер телефону з підв’язкою до всіх месенджерів, аби бути на зв’язку. Я намагаюся відповідати якнайшвидше на дзвінки й повідомлення. Але варто розуміти, що лікар теж має сім’ю, особисті справи, також може хворіти. Після напруженого робочого дня необхідно відпочити. Тож краще домовитися з лікарем про зручні обом способи комунікації і час для них.

Яку відповідальність має сімейний лікар?

Відповідальність сімейного лікаря полягає в медичній допомозі всім членам родини будь-якого віку та статі, він допоможе підібрати правильне лікування, обере необхідного спеціаліста та допоможе впоратися з хворобою чи поганим самопочуттям. Сімейний лікар – перший, хто контактує з хворим, знає особливості його організму, хронічні захворювання та може порадити пацієнту, в якому напрямку треба проводити лікування.

Він враховує особливості родини, історії хвороби, спадковість, спосіб життя – і, таким чином, дає точніші, персональні поради.

Лікар первинної ланки першим стає на боротьбу з упередженим ставленням до лікування, пропагує здоровий та активний спосіб життя, займається профілактикою захворювань.

Ви з родиною багато подорожуєте, і Ваша друга вища освіта – факультет іноземних мов – допомагає Вам у цьому. Розкажіть, у яких країнах Ви вже були та які мрієте відвідати.

Знання іноземних мов, а саме англійської, німецької, італійської робить подорожі більш приємними та комфортними. Також воно дозволяє легше орієнтуватися в незнайомих місцях, отримувати необхідну інформацію під час подорожей. Опанування іноземних мов допомагає вирішувати різноманітні ситуації, що виникають під час подорожі, та забезпечує відчуття безпеки й упевненості в незнайомому середовищі.

Країни, які я відвідала, – це Польща, Німеччина, Чехія, Франція, Італія, Словенія, Туреччина, Болгарія. Наступні заплановані подорожі – до Іспанії, Бельгії, Америки.