Весна прийшла: Топ-10 порад, як відновити шкіру після зими

ОЛЕКСАНДРА СКУРАТОВА
Олександра Скуратова: «Коли я бачу радісні очі пацієнта після проведених процедур, розумію: це більше ніж просто робота — це покликання, це твоє життя»
23 Лютого, 2022
Анна Джалтирь
Анна Джалтирь: «Таро — це прогностична система, що дозволяє людині краще пізнати свій внутрішній світ»
23 Лютого, 2022
Топ-10 порад

Суха, тьмяна, зневоднена, свербляча, з дрібними зморшками, подразненнямиі неприємними прищами. Ні, ні, не хвилюйтеся! Це зовсім не про вашу шкіру. Адже з порадами від косметолога Ольги Тітової ваша шкіра буде сяяти. Навіть після зимової сплячки і лютих морозів

Основна проблема шкіри у післязимовий період — пошкоджений захисний бар’єр. А якщо шкіра немає захисту, то це,у свою чергу, тягне за собою вже низку питань: виражені зморшки, висип, сіруватий відтінок, лущення… Тому кожна з наступних порад – для того щоб допомогти вашійшкірі відновити захисний бар’єр, позбутися сухостіта повернути здоровий сяючий вигляд.

1. Час для чекапу
Якщо ви постійно відкладали цю важливу справу, тосаметеперчас здати аналізи. Адже після зими організм виснажений, а ризик виникнення дефіциту важливих вітамінів чи мікроелементів значно зростає. Усе це, звичайно, відображається на стані шкіри, і ніякі найдорожчі процедури в салонах не врятують, якщо, наприклад, організму не вистачає заліза.
Ось перелік аналізів, який допоможе виявити внутрішні причинисухості шкіри:
• вітамін D
• сироваткове залізо, феритин
• рівень цукру
• ліпідограма
• гормони щитоподібної залози

2. Додайте жиру
Навесні додайте у своє меню трохи більше корисних жирів: горіхи, рибу, омега-3, рослинні олії, вершкове масло. Шкіра обов’язково віддячить, адже її захисний бар’єр вибудовується з ліпідів — жирів, які потрапляють з їжею. А якщо захисний бар’єр у порядку, то і вологи з поверхні шкіри випаровується менше. У середньому щоденно необхідно вживати близько 30 грамів жиру: 2/3 рослинного і 1/3 тваринного походження.

3. Колаген
Дефіцит білка (амінокислот)може також спричиняти сухість шкіри. Через інтенсивний ритм сучасного життя ми не завжди можемо контролювати збалансованістьсвого раціону. Тому, щоб допомогти шкірі, особливо після суворої зими, можна вживати колаген — додаткове джерело амінокислот. Краще віддати перевагу морському колагену у вигляді порошку.

4. Менше цукру
Відомо, що цукор катастрофічно зневоднює організм, а отже, і шкіру. Після холодів, сухого повітря у приміщенняхшкіра і так потерпає. А тому не навантажуйте її додатковим цукровим стресом. На початку весни класно взяти участь у якому-небудь антицукровому марафоні й декілька тижнів пожити без солодощів.

Що може руйнувати захисний бар’єр і провокувати сухість шкіри:
! тканинні маски;
! рослинна олія, нанесена на обличчя в чистому вигляді;
! бані та сауни;
! гарячий душ;
! гідрофільна олія.

5. Більше активності
У тих, хто мало рухається, сухість шкіри зустрічається частіше — це науково доведений факт. Що більше спорту і фізичної активностіувашому житті, то кращий кровообіг і більше поживних речовин отримують клітини шкіри.

6. Ультрафіолет під контролем
Ледь не з перших днів березня нас переслідують нескінченні рекомендації про обов’язкове використання сонцезахисного крему. Не поспішайте, адже креми з SPF через свій занадто хімічний склад обтяжують життя стомленій після зими шкірі.Краще установити на телефоні застосунок для визначення рівня ультрафіолету. Коли рівень уф буде вище 3, тоді є сенс підключати SPF-крем. Зазвичай у наших широтах такий рівень досягається тільки в середині або наприкінці квітня.

7. М’яке очищення
Цей пункт єодним з найважливіших упіслязимовому догляді. Адже якщо очищати шкіру агресивними засобами, які сильно піняться і руйнують захисний бар’єр, то шкіра завжди буде сухою, подразненою і з висипом. Тому користуйтеся м’яким молочком, можна навіть для чутливої шкіри, яке потім обов’язково змивайте водою.

З чого утворюється захисний бар’єр шкіри:
• поверхневі клітини
• шкірний жир (ліпіди), що, наче цемент, склеює поверхневі клітини
• мікробіом шкіри (бактерії)

8. Натуральний склад
Підбирайте натуральні засоби, у складі яких є жирні кислоти (рослинні олії), сквалан, цераміди, вітамін Е. Ці інгредієнти відновлюють захисний шар і зменшують втрату вологи. Класно реанімують шкіру і антиоксиданти — вітамін Е, С, екстракт зеленого чаю,а також ніацинамід і пребіотики.

9. Масаж
Під час масажу покращується кровообіг,і шкіра стає більш зволоженою (так само, як і внаслідок фізичної активності). Тому на початку весни запишіться на курс масажу (ручного або апаратного),і відновлення шкіри відбудеться значно веселіше. Також буде корисною і мікротокова терапія.

10. Пілінги
Сухашкіра потребує ексфоліації, але м’якої і турботливої. Ензимніпілінги або засоби на основі молочної кислоти допоможуть шкірі швидше відновитися. Краще ці процедури робити у спеціаліста.

Ольга Тітова, к. т. н., косметолог, засновниця бренду косметики «Чиста Врода»
olgatitova.com.ua