Ірина Вальтер: «Україна на крок попереду Західної Європи в перманентному макіяжі, нарощуванні вій і нігтів»

Аліна Бутенко
Аліна Бутенко: «Я від усієї душі кайфую, коли створюю красу!»
27 Грудня, 2021
Кира Волкова
Кира Волкова: «Я мечтаю проснуться в мире счастливых людей»
27 Грудня, 2021
Ірина Вальтер

Власний салон краси, фірма IWSS Beauty GmbH, що буде виробляти і продавати професійні товари для салонів краси та естетичних клінік в Німеччині, тренінги та майстер-класи для колег із Німеччини, Австрії та Швейцарії – складові успіху косметолога з України Ірини Вальтер

Як відомо, вихідцям з України здебільшого складно влаштуватися на Заході. Однак Ірині Вальтер, косметологу з України, вдалося реалізувати себе на чужині. Ця цілеспрямована й організована жінка створила успішний бізнес у Німеччині. Ірина встигає все — працювати з клієнтами в салоні краси, проводити тренінги з косметології і дбати про сина

У Вас є вдалий досвід відкриття салону краси як в Україні, так і в Німеччині. Де було складніше це зробити? Розкажіть про підводні камені та принципові відмінності.
Свій перший заклад я відкривала в Запоріжжі. Він був типовим для України: салон краси з перукарнею, де також пропонувалися послуги манікюру, педикюру, нарощування нігтів і вій. У Німеччині все виглядає дещо інакше. Тут не так багато салонів краси, що надають широкий спектр послуг. Вони здебільшого вузькопрофільні: це або косметологія, або нарощування нігтів. Іноді додаються послуги з нарощування вій, рідше — з перманентного макіяжу. Найчастіше обирається один чи два напрями — і студія готова. Перукарні — це взагалі окремий напрям. У Німеччині процвітають мінісалони краси вдома. І послуги трохи дешевші, і люди якось не бояться йти до майстра додому. Ось і я починала працювати вдома, пропонуючи послуги з нарощування вій, нігтів і перманентного макіяжу. Потім зняла приміщення в 60 м2, куди пішли всі мої клієнти, плюс додалося багато нових. Далі відкрила салон на 124 м2.
14 грудня я з партнером відкрила фірму IWSS Beauty GmbH. Вона буде виробляти і продавати професійні товари для салонів краси та естетичних клінік: діодні лазери, IPL, SHR, апарати для корекції фігури (кріоліполіз, кавітація, ESM, RF, HIFU). Також буде напрям з перманентного макіяжу: пігменти, апарати для PMU і всілякі товари для професійного використання в індустрії краси.
Звичайно ж, у Німеччині набагато серйозніше ведеться фінансовий облік порівняно з Україною. Мають бути офіційні страховки, відрахування тощо, чимало бюрократії. Ну і, зрозуміло, податки! Тут із цим строго! У мене все було з самого першого дня офіційно оформлено і зареєстровано в міському управлінні.

Ірина Вальтер

c_header

Іноді мені навіть здається, що Україна на крок попереду порівняно з Німеччиною, якщо говорити про перманентний макіяж, нарощування вій і нігтів

c_header

Україна дуже поступається Західній Європі у технологіях в індустрії косметології?
Не можу сказати, що Україна поступається Західній Європі! Іноді мені навіть здається, що Україна на крок попереду порівняно з Німеччиною, якщо говорити про перманентний макіяж, нарощування вій і нігтів. Але в апаратній і лазерній косметології, звичайно ж, Захід лідирує. У Німеччині чимало жінок можуть собі дозволити лазерне видалення волосся, апаратні косметологічні процедури. А якщо є попит у клієнтів, то є й попит у розвитку індустрії. Вибір серед апаратних послуг величезний. Я би порадила колегам в Україні розширювати спектр послуг саме в напрямі апаратної косметології — такої як кріоліполіз, кавітація, ESM, мікродермабразія тощо.
З власного досвіду можу сказати: що більше якісних послуг у салоні, то ширше потік платоспроможних клієнтів.

Ірина Вальтер

c_header

Я би порадила колегам в Україні розширювати спектр послуг саме в напрямі апаратної косметології — такої як кріоліполіз, кавітація, ESM, мікродермабразія тощо

c_header

Ви не тільки професіонал у косметології, успішна бізнесвумен, а й також проводите тренінги та майстер-класи для колег із Німеччини, Австрії та Швейцарії. Якою мовою проводиться навчання? Чи є мовний бар’єр?
Так, я постійно проводжу навчання з перманентного макіяжу, нарощування вій, нігтів, ламінування вій і брів. Лекції читаю і російською, і німецькою мовами. Складнощів не виникає. Якщо і є невеликі похибки в граматиці німецької мови (вона у них складна), то це ніяк не впливає на якість навчання. Усі учні дуже задоволені, нерідко записуються ще й на інші курси. Ми з ними залишаємося в контакті, і я завжди на зв’язку, якщо потрібна допомога.

Як Вам вдається поєднувати материнство і настільки насичену діяльність із реалізації своїх проєктів?
На самому початку моєї роботи в Німеччині мені довелося звернутись по допомогу до Tagesmutter (дослівний переклад «денна мама»). Я почала працювати, коли Лео було 11 місяців, до трьох років він відвідував Tagesmutter, потім пішов у дитячий садок. Після дитячого садка я брала його з собою на роботу. Він звик до цього, йому в салоні дуже подобається. Багато клієнтів його знають, люблять і часто балують — або чайовими (за те, що терпляче чекає, поки мама працює), або подарунками. Він уже чудово знається на послугах салону, хоча йому тільки шість років!

инста iryna.walter_