Анастасія Білоус: «КОЖЕН МОЖЕ ДОПОМОГТИ УКРАЇНІ. НАВІТЬ НЕВЕЛИКІ КРОКИ МОЖУТЬ МАТИ ВЕЛИКЕ ЗНАЧЕННЯ»

Оксана Нечипорук: «Усі ідеї щодо пошиття – моя ініціатива»
28 Лютого, 2024
8 кроків для природної детоксикації
28 Лютого, 2024

Анастасія як операційна директорка має величезний досвід управління проєктами з програмного та апаратного забезпечення – зокрема й із восьмизначними показниками доходів. Її підхід вирізняють фінансова проникливість і глибинна увага до потенціалу та потреб людей. Анастасія багато років працювала в VC у Силіконовій долині, нині є експерткою в Brave1, а також одною з організаторів Unicorn Startup Battles у Швейцарії. Анастасія докладає великих зусиль, аби допомогти Україні перемогти у війні. Ми розпитали фахівчиню про це та про розробки ШІ, який є її компетенцією.

Анастасіє, за якими критеріями Ви відбираєте стартапи, що мають стати успішними, та команду, котра працює ідеально? Чи змінилися пріоритети через повномасштабне вторгнення в Україну?

Відбір стартапів для фінансування включає оцінку ідеї, ринку та фінансового плану, а також досвіду й мотивації команди. Під час відбору команди важливо звертати увагу на компетенції, здатність до співпраці, спільні цілі.

Крім того, – так, звичайно! – тепер більший фокус – на впливі війни на ринок та суспільство. Оцінка стартапів нині враховує здатність адаптації до змін, позитивний вплив на постраждалих і досвід в умовах кризи. Нові пріоритети сприятимуть вибору стартапів з потенціалом успіху в умовах війни.

Нині тема штучного інтелекту – № 1 у світі. Які інноваційні проєкти в цій галузі, що до них Ви причетні, викликають у Вас найбільшу гордість?

Я та команда працюємо вже 4+ роки у сфері ШI, й зазначу, що кожний проєкт по-своєму унікальний та цінний для суспільства. Наприклад, один з останніх проєктів, який створила наша комада, – Noa Coach, платформа на базі штучного інтелекту, призначена для людей, які прагнуть покращити своє емоційне самопочуття та ментальне здоров’я. Noa Coach складається з кількох програм.

Noa Challenges – 12-місячна програма самонавчання, що використовує останні досягнення організаційних нейронаук. Вона гнучка та надає вибір щодо того, чого, коли, де та як ви навчаєтесь. Noa De-Stress – рішення для коучингу – використовує розмовний Ai-чат, який допомагає скинути напругу. 

Тренінгова платформа Noa Ai Advice розвивається разом з вами, адаптуючись до вашого досвіду та вподобань. 

Я вірю, що використання ШІ може значно покращити якість життя та здоров’я людей, і приділяю увагу проєктам з позитивним впливом.

Якими є особливості Вашого підходу до управління мультикультурними командами? Які заходи щодо укріплення психічного здоров’я людей використовуєте тепер, коли кількість травм від війни щодень збільшується?

Розуміння культурних відмінностей – це насамперед урахування розбіжностей у цінностях і поведінкових моделях різних культур. Я зосереджена на створенні атмосфери взаєморозуміння й відкритості. Наприклад, регулярно проводжу індивідуальні зустрічі для обговорення психічного стану та загального настрою членів команди.

Акцентую на повазі до кожного, докладаю зусиль, щоб люди почували себе важливими.

Ми надаємо доступ до психологів, використовуємо AI-програми для заспокоєння та зосередження, а також корисні книги, додаткове навчання. Але найбільш важливим я вважаю створення в проєктах та командах, де працюю, культури підтримки та співчуття.

Якою є Ваша стратегія допомоги Україні?

Я підтримую Україну та українців з різних «фронтів», зокрема підтримую фінансування України та гуманітарну допомогу, включаючи закупівлю авто та медичних засобів для бійців, регулярну доставку, залучаю іноземну підтримку від партнерів та знайомих, ініціюю дипломатичний тиск.

Мир необхідно здобувати. Тому я вирішила знову навчатися в Бернському університеті – й моя postgraduate-програма CAS: Rebuild Ukraine орієнтована саме на відбудову України після війни.

Кожен може допомогти Україні. Навіть невеликі кроки можуть мати велике значення.

Світ підтримує Україну, і ми разом переможемо!