Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the cookie-law-info domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/pzouvpig/merlaine.net/wp-includes/functions.php on line 6121
Наталія Сопонару: «У тренді натуральність: підкреслюємо красу, а не змінюємо обличчя до невпізнання» – Журнал Merlaine

Наталія Сопонару: «У тренді натуральність: підкреслюємо красу, а не змінюємо обличчя до невпізнання»

Наталія Нечаєва: «Цікавість іноземних інвесторів до України зростає попри воєнний стан»
25 Жовтня, 2024
Наталя Шатіло: «За гру можна вирішити запит клієнта через чітке усвідомлення причиново-наслідкового зв’язку»
25 Жовтня, 2024

Наталія – медична косметологиня з вищою біологічною освітою, знанням чотирьох мов та досвідом роботи в одній з найпрестижніших дерматологічних клінік Лондона. Стати однією з провідних фахівчинь у міжнародній косметологічній сфері допомогли наполеглива праця, амбіції та постійне навчання. Наталія поділилася з нами своїм шляхом до успіху, ключовими принципами догляду за шкірою та розповіла про відмінності підходу косметологів в Україні та в Англії

Я вчилась у найкращих та працювала з найкращими

Наталіє, Ви маєте українську та англійську освіту, великий досвід косметолога та працюєте в одній з найкращих дерматологічних клінік Великої Британії. Як Вам вдалося адаптуватись до нової країни і нового ринку косметологічних послуг? Що Вас мотивувало не здаватися у скрутні моменти, працюючи у висококонкурентному середовищі? Які відмінності Ви помітили між Україною та Англією у сфері косметології?

Так, крім освіти біолога, у мене є освіта суто медична: я закінчила медичний коледж за фахом «медична сестра». У дерматологічній клініці в Лондоні я працювала як косметологиня, тут існують різні градації цієї професії. Займалася як лікуванням шкіри, так і естетичними процедурами. Адаптація до країни пройшла комфортно, адже на початку мені допомагав мій чоловік, який проживає тут уже близько двадцяти років. Я крок за кроком йшла до своїх цілей. Найбільш непростим моментом був початок роботи в індустрії, адже я прагнула навчатися та працювати з найкращими. Коли прийшла на співбесіду, в мене очі горіли і я пообіцяла, що віддаватимуся роботі на 100 %. Так і сталося. Мене характеризує амбітність та цілеспрямованість, і якщо я поставила собі мету вистояти, я це зроблю. Усе просто: треба працювати і не жаліти себе. Щодо відмінностей між косметологічною практикою в Англії та Україні: у Великій Британії більше уваги приділяють здоров’ю шкіри, природності та гідному старінню. Мені це дуже близьке, і клініка, де я працювала, дотримується схожої філософії: look great, not done – «виглядати природно, а не штучно». В Україні багато молодих жінок роблять філери, ботокс і, на мою думку, втрачають індивідуальність. Занадто ідеальні, лялькові обличчя. Усі все роблять, але якщо це помітно – це погана робота 

Який досвід Ви вважаєте найціннішим для своєї кар’єри? Чи змінився Ваш підхід до косметології з часом завдяки досвіду роботи у Великій Британії?

Найцінніше – це сама можливість отримати досвід у Великій Британії, адже тут інший підхід до зовнішності. Я за ідеальну, здорову шкіру, а не за ідеальні обличчя – це про різне. У Великій Британії більше інвестують в апаратні процедури, які сповільнюють старіння. Не зрозумійте мене неправильно: я не проти ін’єкцій, я проти зловживання ними.

Я за ідеальну, здорову шкіру, а не за ідеальні обличчя

Які косметологічні процедури Ви вважаєте найефективнішими? Чи є якісь особливі методи або процедури, що їх Ви вважаєте своїми «фірмовими»?

Ефективність методів у косметології залежить від індивідуального підходу. Але якщо починати з бази, важливі такі речі: домашній догляд має бути підібраний професіоналом, і це не обов’язково дорогі засоби. Багато аптечних препаратів задовольняють потреби шкіри. Далі – глибоке очищення. Надаю перевагу Hydrafacial або BDR, це важливий етап, адже з нього починається здоров’я шкіри. Потім – апаратні процедури, які продовжують молодість шкіри. Вибір великий, і щороку на ринку з’являються нові апарати та можливості. Я люблю все, що пов’язано з голками (мабуть, медсестра в мені цього потребує). Особисто для себе я роблю декілька процедур за один сеанс: чистка, якась апаратна антивікова маніпуляція і біоревіталізація.

Які тенденції косметології в Лондоні Ви вважаєте найбільш цікавими та перспективними для розвитку в майбутньому?

Тенденції постійно змінюються. Це індустрія, в якій треба жити кожного дня і навчатися нового. Мода зараз на натуральність, але це не означає, що нічого не потрібно робити. Усе робимо, але підкреслюємо красу, а не змінюємо обличчя до невпізнання.