Марина Трасковська: «Моя мета – змінювати спосіб життя та харчові звички поколінь»

Наталія Сушкова: «Якщо людина до мене звертається, то я докладаю всіх зусиль, щоб вона досягла своєї мети»
2 Липня, 2024
Queen of Numbers
2 Липня, 2024

Нутриціологиня, яка допомогла собі й сотням інших людей повернути здоров’я та покращити якість життя, працює з дефіцитами, анеміями, автоімунними захворюваннями, проблемами зі шкірою, вагою тощо. Також розшифровує аналізи та проводить консультації із супроводом. Знайомтеся – Марина Трасковська

Ми щодня вчиняємо дії, направлені на зміцнення здоров’я або на його погіршення

 

Марино, Ви нутриціологиня, яка на власному досвіді отримала чудові результати щодо здоров’я та якісного способу життя. Розкажіть, як Ви стали на свій шлях.

Усе почалось із серйозних проблем з власним здоров’ям. У кожного організму є резерв. Мій резерв закінчився у 20 років. Здавалося, найкращі роки попереду, а в моєму житті почалась повна жесть: мігрені, панічні атаки, депресія, постійна втома, зайва вага.

Почався забіг по лікарях. Одні спеціалісти відправляли до інших, і так по колу. Було дуже страшне відчуття, що всім до мене байдуже. Це продовжувалось 10 років, і я вже так паршиво себе почувала, що не розуміла, як жити далі.

Потім я втратила дитину. І от тоді усвідомила, що більше не можу довіряти лікарям і що маю розібратись у всьому сама.

Я перечитала тонни інформації, аналізувала підходи, і всі дороги зводились до превентивної медицини. Пройшла своє перше навчання, потім ще декілька. Побачила яскраві результати всіх методів на собі: повністю вилікувала всі захворювання, які в мене вже назбирались, завагітніла та народила здорову дитину.

Я на власному досвіді зіштовхнулась з тим, що у класичній медицині є дві крайності. Перша – у вас усе добре, йдіть додому. Друга – у вас усе погано, потрібна операція або гормони. Мені сподобалось, що превентивна медицина здатна виявити стан у цьому проміжку за симптомами та змінами в аналізах і почати корекцію одразу, не чекаючи на виникнення та загострення захворювань. Нутриціологія – це в цілому про такий спосіб життя та харчування, який зменшує ризики виникнення будь-яких захворювань.

На тлі такого досвіду в мене могутня мотивація робити здоровішими інших людей. Моя мета – змінювати спосіб життя та харчові звички поколінь.

Ваш основний формат консультацій – це консультація із супроводом. Які проблеми вирішує Ваша консультація та в чому її особливість? Розкажіть, скільки часу вона потребує та чи довго Ви супроводжуєте клієнтів після неї.

Не перебільшу, якщо скажу, що працюю майже з усіма захворюваннями. На перший погляд, може здатися, що один спеціаліст не може лікувати все. Так, наш організм – це мільйон біохімічних процесів, але ці процеси пов’язані між собою. Тож логічно мати спеціаліста, який не відриватиме одну частину тіла від іншої. Тільки так можна зрозуміти, чому виникли ті чи інші порушення у роботі органів і систем та працювати з першопричиною, а не заліковувати симптоми.

Я враховую взаємозв’язки органів та систем організму, взаємозв’язки між нутрієнтами, кофакторами, аналізую біохімію організму, що з чим працює і що без чого не працює. Такий підхід охоплює в одну схему лікування все те, що можна коригувати одночасно, те, що одне одному допомагатиме в терапії.

Йод не засвоїться без селену, залізо не засвоюється без корекції кислотності, мікробіом кишківника неможливо скорегувати без нормалізації роботи жовчного і так далі.

Консультація із супроводом – це глибинна комплексна робота. Ми пропрацьовуємо такі сфери: налагодження роботи ШКТ, корекція дефіцитів, укріплення нервової системи та модифікація способу життя.

Спочатку клієнт заповнює анкети, я аналізую анамнез і призначаю аналізи. Далі створюю індивідуальну схему прийому нутрицевтиків і протокол харчування на два-три місяці. Також пропоную рекомендації щодо стресопротекції та модифікації способу життя. Я детально описую показники аналізів, пояснюю, які дії призвели до захворювань. Це важливо, адже кожен має розуміти причинно-наслідкові зв’язки.

Упродовж цих двох-трьох місяців я залишаюсь на зв’язку, допомагаю навчитися слухати потреби організму, вводити нові звички та збалансовано харчуватися. Мені важливо передати знання, щоб людина пішла від мене з розумінням, як жити далі так, щоб лікарня не стала другим домом навіть у 50 років.

Ви багато порад даєте щодо детоксикації організму. Як токсини впливають на здоров’я?

Спробую пояснити коротко, тому що процеси детоксикації доволі складні. Токсини – це отруйні речовини. Вони виникають двома способами: можуть утворюватися всередині організму через бактерії, паразитів або пухлини, а можуть потрапляти в організм ззовні – через їжу, укуси комах, повітря і шкіру (всі косметичні та доглядові засоби, побутова хімія). У знешкодженні та виведенні токсинів важливу роль виконує наша печінка. Вона має спеціальні ферменти, які допомагають перетворювати ці шкідливі речовини на менш токсичні, розчинні у воді сполуки та виводити з організму. У цьому процесі також беруть участь жовчний, кишківник, нирки, лімфатична система та шкіра. Для правильного процесу детоксикації важлива нормальна робота всіх цих органів!

Я говорю про це, тому що токсичне навантаження сьогодні нереально сильне, наша печінка перенавантажена, порушуються фази детоксикації, токсини накопичуються, і людина живе в постійній інтоксикації. Симптоми, які при цьому супроводжуватимуть людину: хронічна втома, проблеми зі шкірою (висипи, акне, дерматити), запах поту, головні болі, закреп або діарея, проблеми зі сном, проблеми з пам’яттю, концентрацією, алергії, часті зміни настрою. Украй важливо обмежувати вплив шкідливих речовин, вести здоровий спосіб життя та проводити детокс-програми 2–3 рази на рік. Але не такі, як ми одразу собі уявляємо: попити соки пару днів, це ніякий не детокс. Грамотний детокс включає певні правила, протокол харчування, нутрицевтики, режим гідратації, фізичну активність. І все відбувається під контролем, тому що на виведення токсинів кожен організм відреагує певним чином.

Що Ви можете порадити людям із зайвою вагою, проблемною шкірою, хронічною втомою та дратівливістю? З чого потрібно розпочати шлях до здорового та щасливого життя?

Усвідомити, що ці симптоми та дискомфорти не норма, а сигнали про порушення в роботі організму. Звернутись до інтегративного нутриціолога, який комплексно обстежить ваш організм, знайде причину захворювань і призначить лікування. Не зволікайте, подбайте про себе. Симптоми самі по собі нікуди не зникнуть.

Загалом усім раджу займатися здоров’ям уже зараз, вивчати свій організм та його потреби. Ми щодня вчиняємо дії, спрямовані або на зміцнення здоров’я, або на його погіршення. Так, ви зараз не знаєте, які дії до чого приводять, але важливо занурюватись в цю тему, тому що наше здоров’я та здоров’я нашої сім’ї в наших руках. Тож запрошую вас до свого інстаграму та телеграм-каналу, де я ділюся корисною інформацією та показую на своєму прикладі, яким може бути здоровий спосіб життя.