Вплив дизайнерських форумів на тренди в меблевому дизайні

Ясинская
Марія Ясинська: «Для мене вірші — це мова душі, це максимально відкрита розмова з читачем»
12 Травня, 2021
Andre Tan
Andre Tan и Yes представили совместную коллекцию рюкзаков для подростков
17 Червня, 2021

Простори для ідей та колаборацій

Щороку в Києві проходять нішеві, проте надзвичайно важливі події для українського бізнесу. Йдеться про дизайнерські форуми та виставки. Простір для презентації свого продукту, обміну ідеями та крутих колаборацій. Найпопулярнішими в Україні є KIFF та  ДВРЗ Design Days.

Враховуючи те, що меблева індустрія є галуззю, в якій дизайнери мають змогу розвиватися і експериментувати у фізичному, в певному сенсі монументальному, просторі, подібні події стають платформою для визначення щосезонних віянь і трендів. З прагматичного погляду, форуми є інструментом для розвитку галузі, оскільки вони об’єднують дизайнерів, виробників і бізнесменів.

Функції та особливості виставок

Дизайнерські форуми мають вагомий вплив на розвиток кастомного та ексклюзивного сегмента. Яскравим прикладом є виставка KIFF-2020, на якій перемогу у головній номінації виборола компанія “WOODsystems”, що спеціалізується лише на роботі з індивідуальними проєктами. Розглядаючи цей кейс, примітно, що вагомим мінусом є відсутність серійного виробництва у компанії, адже це обмежує потокову реалізацію продукту і дозволяє рекламувати лише концепти простору. З іншого ж боку, такий підхід дозволяє виробнику не обмежуватися визначеними стандартами і створювати спільні дизайнерські проєкти у різних стилях. Врешті, продукт, що не має аналогу є найціннішим.

Важливою функцією форумів є сегментація ринку, можливість виробників не лише обмінятися досвідом, а й визначити свою цільову аудиторію та пропозицію конкурентів. Такі події також є майданчиком для неформального спілкування з клієнтами, це дозволяє зрозуміти сучасні потреби та вдосконалювати свої продукти. Тут важливо бути готовим до комунікації, критики та пропозицій, потрібно підготувати команду, матеріали, стратегію до презентації себе дизайнерам, потенційним колегам, клієнтам та підрядникам. В такому спілкуванні легко зустріти людину, яка врешті стане амбасадорам бренду та поширюватиме інформацію про вас по всьому світу.

Щорічні тренди дизайну інтер’єрів народжуються і закріплюють свої позиції саме під час днів виставок. Від повернення в моду тканин у дизайні фасадів та поверхонь до нового бачення каміння та металів. Ідея роботи з металом, повернення в інтер’єр елементів зі скляних блоків — ці, на перший погляд, незначні, проте визначальні у готовому проєкті ідеї закріпили свої позиції саме в колаборації великих компаній та дизайнерів.

Український виробник може створювати тренди

“Музейні” частини виставок є платформою для реалізації, скажімо, футуристичних концептів з біокамінами та скляними стільницями, так звані “кухні майбутнього”. Компанії демонструють свої можливості та нововведення. На вже згаданій KIFF–2020 “WOODsystems” вразили учасників рішеннями зі  складними комбінованими фасадами, металевими сітками у склі, деревом — матеріалами, що є поза трендами та часом.

Проте, найважливіша функція нішевих подій, це закріплення на міжнародних позиціях, популяризація позиції, що український дизайнерський та меблевий ринок має всі шанси конкурувати з італійськими та німецькими брендами. Хоча у нас немає столітніх традицій, ми швидко адаптуємось до нових реалій і створюємо нові тренди. Мета вітчизняного виробника — не повторювати вже наявне, а створювати своє, унікальне, яке змушує інших наслідувати нас. Ми прагнемо бути лідерами в інноваціях та втілювати сміливі ідеї, які надихають.