Віталія Лаговська: «Кожна зйомка – це не рандомні кадри, а побудований сценарій»

Астромаркетинг: астрологія особистого бренду
26 Квітня, 2024
Вір у себе, адже я в тебе вірю!
26 Квітня, 2024

Молода, гарна, енергійна Віталія – контент-мейкерка, авторка цифрового контенту, котра створила понад 400 телевізійних сюжетів – цікавих і таких, що привертають увагу глядачів. У кожній її роботі є своя особливість і неповторність. Віталія вже зібрала багато відгуків про те, як завдяки її підтримці збільшилися продажі та кількість підписників, зріс прибуток і з’явилися нові клієнти. Ми поспілкувалися з нею про це

Легкі ролики часто залітають краще, ніж важкий сценарний контент

Віталіє, можна впевнено сказати, що Ви досвідчена контент-мейкерка. Адже Ви створили понад 400 відеосюжетів і кожен має свою родзинку. Розкажіть, з чого розпочався Ваш шлях мейкерки.

Усе почалося з банальних роликів у сімейному колі. Просто знімала, монтувала як могла. Ішов час, я взагалі працювала в аграрній компанії, й гадки не було займатися відеоконтентом. Моя подруга шукала редактора для медичного сайту, і я запропонувала свою кандидатуру, ми почали працювати разом, це була моя віддалена робота. Важким моментом для мене стало звільнення з аграрної компанії, але водночас це дало поштовх до того становища, в якому я перебуваю зараз. Коли я залишилася без роботи, то почала розуміти: мене тягне в напрямку медіасфери, тож вирішила пройти курси телеведучої. Як найкращу студентку мене запросили на телеканал, потім запропонували стати журналістом у ранковій програмі. Під час цієї роботи я навчилася бачити кадр, правильно подавати свої думки. Я обожнюю вчитися і одного дня потрапила на курс із відеозйомки, який просто мені сподобався в моменті, до цього я нічого з цієї теми не проходила. Мовляв, пройду для себе. Але я так закохалась у цю справу, що почала себе розвивати в цьому напрямі. Коли я стала отримувати великий фідбек від своєї аудиторії, то зрозуміла: я на своєму місці. Це не моя робота – це моє життя.

Де Ви берете творчі ідеї для сюжетів відео? Чи, можливо, Ваші клієнти вже мають на це пропозиції? 

Моя робота контент-мейкеркою полягає в тому, що я знімаю відео для блоґерів, брендів та звичайних людей, які хочуть побачити себе з іншої сторони. Іноді до мене приходять уже з готовим технічним завданням, але найчастіше сценарій ми вигадуємо разом із замовником. Перед зйомкою завжди беру малі інтерв’ю, аби зрозуміти, якою почуває себе людина в моменті. Далі – починаю шукати референси, які показую замовнику. Також у мене в голові починає крутитися картинка кадрів, котру я хочу втілити у життя. Творчі люди мене зрозуміють, цей креативний м’яз тренується з досвідом. Якщо говорити про предметну зйомку, то найчастіше застосовую анімацію. У цьому випадку малюю розкадровку, це просто схематичні начерки кожного кадру, вони допомагають зменшити час зйомки та дають приблизну кінцеву картинку. Тут сценарій – опис продукту. Якщо духи мають ноти ванілі, наприклад, то в кадрі буде ваніль. Кожна зйомка – це не рандомні кадри, а побудований сценарій.

Який із процесів є найважчим у Вашій роботі: вигадати сценарій чи відзняти його? Хто чи що Вам у цьому допомагає? 

Я дуже люблю знімати, для цього в мене вже є навички, а тому зафільмувати вечірнє місто, людину чи рекламу продукту не є для мене проблемою. Як на мене, складніше вигадати сценарій. Від цього залежать усі наступні дії. Глядачі, дивлячись відео, не будуть думати, що автор мав на увазі. Якщо їм буде незрозуміло – вони прогорнуть пост у стрічці й підуть далі. Продукт купують не через те, що він просто красиво відзнятий, а тому що завдяки екрану люди побачили переваги товару і зрозуміли, що він потрібен.

Тут треба розуміти: reels – це і складний контент, і звичайна стрит-зйомка, наприклад. Сценарій створюється тоді, коли є мета розкрити тему. А тому якість зйомки важлива завжди. Стрит-зйомка – це естетика кадру, і про створення великого сценарію не йдеться. У даному випадку сценарій – це вдала локація та прояв людини у кадрі. Це також прописується завчасно. 

Інша сторона – креативність. Знімати заради зйомок – це не про мене. Необхідно привернути увагу людини з перших секунд, зацікавити чимось новим і незвичайним.

Найулюбленіше у створенні сценарію – подивитися на людину чи продукт зовсім під іншим кутом, так, як їх іще не бачили. Тут важливо і продумати сценарій, і відзняти його так, щоби не було банально.

Віталіє, чи повинен кожен reels мати глибокий зміст, аби дати результат? Чи навіть будь-яке невимушене відео може залучити підписників? Дайте декілька порад читачам журналу Merlaine, які викладають у соцмережах reels і відеоролики. 

Я вам більше скажу: легкі ролики часто залітають краще, ніж важкий сценарний контент. Справа в тому, що для звичайних користувачів інстаграм – це спосіб відволіктись та відпочити. Складним контентом складно витягнути сторінку. У чому суть якісного контенту? Це неначе фільм подивитися. У нього треба вникнути. На це іноді немає ні часу, ні бажання. Навіть найпростіше за змістом відео можна зняти так, що саме картинка принесе велику активність. 

Якщо говорити про lifestyle-контент – він має бути легким для перегляду. А щось складне за змістом можна зняти раз-два на місяць.

Для експертних сторінок – раджу слідкувати за статистикою та оцінювати, який контент подобається людям, його надалі і знімати. Простими словами – робити такі відео, щоб людина насолодилась естетикою та якістю кадрів. Звичайні користувачі навряд чи будуть аналізувати кожен, їм має сподобатись відео в моменті. Це буде зрозуміло з того, наскільки активно залишають коментарі, діляться вашим reels та зберігають його.