Тетяна Роєва: «Мультимедійний навчальний контент видавництва “КМ Меdіа” створено для школярів, котрі з дитинства користуються ґаджетами»

Наталя Поруб
Наталя Поруб: «Красива жінка кайфує від себе й від світу, вона щаслива, щира, відкрита та справжня»
29 Грудня, 2021
Валерия Степанова
Валерия Степанова: «Моя мечта и цель — приют для бездомных животных в родном Миргороде»
29 Грудня, 2021
Тетяна Роєва

В 2022—2023 роках НУШ переходить у старшу школу, і завдання «КМ Меdia» — зробити все, щоб немолоді вчителі, а їх близько 70 %, перелаштували свою свідомість за допомогою нашого цифрового контенту, – Тетяна Роєва

Ковідні карантини прискорили перехід на «цифру» і держави, що тепер живе у смартфоні, і шкільної освіти. Майже два роки тому, коли всеукраїнська школа онлайн запускалася та буксувала, мультимедійний контент для учнів та вчителів запропонувало чернігівське видавництво «Країна Мрій». Натхненниця унікального проєкту — головна редакторка «КМ Меdіа» Тетяна Роєва. З радянської учительки математики вона перетворилися на успішну бізнес-леді, стала Жінкою року, Соросівським вчителем, а нещодавно отримала орден «Гордість і слава України» за значні досягнення у царині педагогіки
Тетяна Роєва

Сьогодні педагогу потрібно надати додатковий інструмент, яким би він, окрім своєї харизми, авторитету та професійної майстерності, міг привернути увагу дітей до себе та предмету. І цим чарівним ключиком до учня є унікальний мультимедійний контент «КМ Меdіа»!

Пані Тетяно, наскільки зараз актуальна дистанційна освіта та сучасний контент «КМ Меdіа»?
Дистанційне навчання в умовах пандемії стало справжнім викликом для освітян, як і впровадження у школах електронних освітніх ресурсів. Натомість видавництво «КМ Меdіа», а воно існує вже 20 років, було готове до такого випробування. Адже ми вже мали мультимедійний контент для початкової школи та 5—9 класів. До кінця березня 2020-го понад 2 тисячі українських шкіл та більш як 80 тисяч учнів отримали якісні й цікаві відеоуроки, а наші відео на YouTube для старшої школи мали 137 000 переглядів. Наш навчальний контент високо оцінили практично всі області України. Таким чином це стало всеукраїнським пілотним проєктом, котрий показав, що сьогодні, при дистанційній формі навчання, є величезна потреба в мультимедіа. Тому сподіваємося, що наше унікальне видавництво «Країна Мрій», «КМ Меdia», нарешті працюватиме на повну потужність!

Розкажіть, який формат мають електронні уроки, створені командою видавництва?
Мультимедійний навчальний контент видавництва «КМ Меdіа» створено для школярів, котрі з дитинства користуються ґаджетами. Адже доведено: діти опановують краще ту інформацію, яку вони бачать і чують на планшетах та смартфонах, бо роблять так змалку. Це короткі відеосюжети, близько 1500 для кожного класу, для подачі та закріплення матеріалу з математики, української та іноземної мови, читання, багатьох інших предметів. Відеосюжети тривають від 40 секунд до 2—3 хвилин. Розвиваючий і дидактичний контент містить усе, що потрібно учню за державним стандартом. Ми не заперечуємо підручник, а розширюємо його до безмежних розмірів! Сам програмний продукт максимально простий у використанні. Також є повний каталог із детальними анотаціями до кожного сюжету та методичними рекомендаціями для вчителів — на якому етапі уроку його краще використати. Відтворюється наш контент через будь-який пристрій — проєктор, мультимедійну дошку тощо — і стане у нагоді як у класі, так і при дистанційному навчанні, коли велику кількість інформації потрібно опрацювати самостійно. Взагалі самоосвіта та саморозвиток — навички, конче необхідні учню.

Видавництво «КМ Меdіа»
Видавництво «КМ Меdіа»

А чому обрали саме таку тривалість відео, як, скажімо, репортажів у випусках теленовин?
Сучасним дітям із «кліповим» мисленням важко 30—40 хвилин слухати або читати цілий параграф — вони просто його не сприймають. Тому ми поділили інформацію на маленькі «порції», де коротко й доступно, за допомогою відео й супроводу диктора викладено матеріал. Учитель вирішує, як прокласти шлях від одного фрагмента до іншого, підібрати вправу чи дослідницьке завдання. Це як футбол: ми даємо пас на вчителя, а він опрацьовує м’яч і відправляє у ворота.

Ви в освіті майже 40 років. Якою бачите роль «КМ Меdia» на шляху змін у системі освіти?
Важливо, що в 2022—2023 роках НУШ переходить у старшу школу, і завдання «КМ Меdia» — зробити все, щоб немолоді вчителі, а їх близько 70 %, перелаштували свою свідомість за допомогою нашого цифрового контенту. Зараз у школярів у смартфоні цілий світ. Це факт, який потрібно визнати та використовувати на благо, а не боротися з ним. Тому сьогодні педагогу потрібно надати додатковий інструмент, яким би він, окрім своєї харизми, авторитету та професійної майстерності, міг привернути увагу дітей до себе та предмету. І цим чарівним ключиком до учня є унікальний мультимедійний контент «КМ Меdіа»!