Наталія Захарченко: «Бажання моїх замовників утілюю в реальність, яка перевершує мрії!»

Валентина Швець: «Улюблений проєкт клієнтів – “Нове тіло за 14 днів!”»
28 Лютого, 2024
Ірина Рарог: «Я точно знаю, що більшість людей, які не вміють проявлятись у соцмережах, насправді дуже цікаві особистості»
28 Лютого, 2024

Наталія – відома дизайнерка інтер’єрів, яка має ще й освіту за спеціальністю «історія мистецтв». Її роботи захоплюють. Ми розмовляємо про те, як створити простір, котрий завжди буде дивувати, і чому дизайн інтер’єру – більш ніж просто естетика, а також про глобальні завдання, які ставить перед дизайнерами сучасний світ

Туга за минулим є бунтівним актом проти поразки сьогодення

 

Наталіє, які здібності Ви вважаєте ключовими для успішної кар’єри в дизайні інтер’єрів?

Звичайно, треба мати вроджене чуття щодо кольору, просторового розташування, архітектури та текстилю.

А ще – от якби треба було просто сісти, спроєктувати гарні речі та піти додому… Але, на жаль чи ні, дизайн інтер’єрів – це такий самий бізнес, як і все інше. Це означає, що доводиться вкладати час, зусилля, а іноді й гроші у розвиток навичок міжособистісного спілкування та ділової сторони своєї дизайнерської кар’єри. Означає також грамотне управління своїм часом, маркетинг себе, створення бренду. І, як правило, треба заявити про себе та попрацювати, щоб потенційні замовники могли тебе знайти. 

Треба спланувати кар’єру – з розумінням того, що плани змінюються.

Які місця чи об’єкти мистецтва найбільше надихають Вас? Як Ви стимулюєте своє творче мислення та знаходите нові ідеї для проєктів?

Сильне враження на мене справляє мистецтво. Мистецтво – це чиста емоція, це життя. Я люблю музеї, відвідую виставки. Захоплення мистецтвом сформувало мою особистість як творчу.

Моя пристрасть – подорожі, вони розкривають свідомість. 

Моє нескінченне джерело натхнення – це природа. Тому щоб розвивати свій смак, треба розвивати свою природну допитливість, відвідувати міжнародні виставки з дизайну, дивитися фільми з красивими інтер’єрами, читати книги, завжди, як то кажуть, тримати очі розплющеними. І, безумовно, мене надихає обмін ідеями з талановитими творчими людьми, брендами.

У чому, на Вашу думку, полягає основне завдання дизайнера інтер’єру під час роботи з замовником? Як підтримуєте баланс між власною професійною точкою зору та його бажаннями?

Найперший крок у цьому процесі – це познайомитись із замовником, його вимогами до якості та стильовими уподобаннями, його власністю та її функціональними вимогами. Я уважно слухаю, щоби зрозуміти, чого хоче замовник. Одночасно пропоную свіжі ідеї та варіанти, щоб дизайн розвивався, вдосконалювався.

Для мене дизайн інтер’єру – це більше ніж просто естетика. У ньому має бути історія, історія мого замовника. Іншими словами, кожен інтер’єр є унікальним, як і його власник. А моє завдання – втілити бажання моїх замовників у реальність, яка перевершує їхні мрії!

Які зміни у вимогах до дизайну інтер’єру Ви помітили останніми роками? Які нові тренди в дизайні особливо зацікавили?

Хороший дизайн має основне значення для якісного життя; до того ж нині ми проживаємо той період в історії, коли дизайнери покликані намагатися вирішувати проблеми, котрі стоять перед світом. Хоча естетичний вибір залишається важливим, нині як ніколи необхідно враховувати, як довкілля впливає на людей. Дизайн для психічного здоров’я й гарного самопочуття стає критично важливим.

Здоров’я, безпека, добре самопочуття та добробут користувачів є пріоритетами при конструюванні майже всіх приміщень. Ці тенденції ще довго впливатимуть на житловий і комерційний дизайн. 

Водночас замовники все більше цікавляться інтер’єрами, в яких використовуються кольори, освітлення та натуральні матеріали, здатні заспокоїти розум. Біофільний дизайн, акцент на якість повітря та введення спеціальних зон для оздоровчих заходів, таких як йога чи медитація, набувають ще більшої цінності.

Розкіш і екологічність ідуть пліч-о-пліч. Залишились у минулому тверді поверхні та синтетичні матеріали, натомість є актуальними тепліші, такі як природна фактура дерева, кераміка ручної роботи, різноманітні фактурні тканини, натуральне каміння з жилками та порами, що створюють неповторні текстури. Усе це дає відчуття тепла та комфорту.

Не полишає нас і ностальгія за серединою минулого століття: у тренді – естетика 60-х та 70-х років. Ця туга за минулим є бунтівним актом проти поразки сьогодення, це свято стійкості й оптимізму, де повітря чистіше, надія відчутніша, а інтер’єри веселі та наповнені радістю.

Особливо мені імпонує тренд на індивідуальність, такі собі персоналізовані осередки комфорту. Це також може означати повне звільнення від циклу трендів і можливість самовизначитися в особистий спосіб, де в центрі дизайну інтер’єру – внутрішній світ замовника, його цінності, спосіб життя.