Надія Курилюк-Делчева: «Завжди отримувала задоволення від роботи з дітьми»

Катерина Зброжик: «Нині немає таких питань, які не можу вирішити»
4 Січня, 2024
Олександра Мороз: «Усі люди однаково важливі від народження»
4 Січня, 2024

Надія має вражаючий досвід як корекційна педагогиня, логопединя, психологиня, психотерапевтка, наставниця, підприємиця. Уже 12 років вона практикує в корекції мовлення, успішно допомагаючи дітям навіть з найскладнішими проблемами. Заснувала власний корекційний центр, а також навчальну академію для підвищення кваліфікації спеціалістів. Це дуже розумна, цільна і щира людина, для якої слова про місію та покликання мають неабияку вагу. Від розмови з Надією залишається враження справжньої людяності, яка на всі часи цінується понад усе.

У житті ми рухаємося з двох точок: виживання чи творення

Надіє, розкажіть, як Ви обирали свій шлях. Які успіхи у своїй роботі вважаєте найважливішими?

Не впевнена, що я обирала шлях – швидше він мене. Точно можу сказати лише одне: я завжди отримувала задоволення від роботи з дітьми. Як потрапила в корекційну освіту? Шляхом провалу. Ще підлітком мала вступити на хореографа. Але забракло балів, і я пролетіла. Для мене це була трагедія, адже тоді я ще не знала: все, що трапляється, – на добре. Наступного року я вже подалась на педагога дошкільного виховання, де додатковою спеціальністю була логопедія. Ну ви розумієте, доля сама веде куди треба.

У результаті пізніше я вміло поєднувала свій хореографічний колектив у 80 дітей – і логопедичну практику. Так, хореографинею я таки була – вісім років. А під час пандемії перейшла на індивідуальну практику в логопедії / психології, і так закрутився «роман» у розмір корекційного центру на 534 м2

У житті ми рухаємося з двох точок: виживання чи творення. У деяких контекстах мною керували травми, а в інших – велика внутрішня любов і світло, які творили добру справу. 

Щодо найважливіших успіхів. 

Факт відкриття центру в розпал пандемії, масштабування під час війни – чи це не успіх?

Від усвідомлення об’єму допомоги мене мурашить. Якщо про центр, то замість 30 дітей (як це робила самостійно) – з командою допомагаємо 160 дітям. Якщо про навчальну академію LOGOS.PRO.ACADEMIA, то це +500 людей, котрі отримали знання щодо того, як допомагати дітям. Натомість це 15 тисяч сімей з дітьми, яким разом допомогли. 

Щодо кейсів у практиці, то це сльози радості в батьків (та й у мене), коли діти в п’ять-сім років приходять без жодного слова, а виходячи від LOGOS.PROGRESS, упевнено будують свої перші речення. Коли на питання батьків «А ми заговоримо?» відповідаю, що я не Бог, не можу знати, але зроблю все, що в моїй компетенції. Тим паче тепер, коли в мене центр і я можу надавати комплексну корекцію, успішні результати зростають у рази. Беру все складніші випадки, адже колись це було те, заради чого я невпинно навчалась і не здавалась, коли охоплювали сумніви, страхи, розгубленість.

Які цінності, що визначають Ваш підхід до людини, відображаються в роботі? 

Мені пригадалося моє перше навчання з бізнесу. Був груповий zoom, а в групі були дядьки, які мали металеві заводи-гіганти на мільйони. І я, яка говорила про цінності, місію і бюджетний чек, аби була можливість допомогти більшій кількості людей, бо це моє покликання. Давилася слізьми, коли розбивали мої рожеві окуляри словами «Дєтка, бізнес – це про цифри, а не про місію». Ще тоді в мене був великий внутрішній конфлікт, більше я не ходила на zoom-зустрічі, але, щоправда, зайнялась цифрами, поєднуючи з ними свою місію та цінності. 

Знаєте, логотип мого центру – це сукулент, ці квіти особливі та унікальні, як і наші клієнти. Унікальність їх у тому, що вони цвітуть. Наша місія – створити підґрунтя, щоб діти, як рослини, благополучно зростали і розцвітали. Бо кожна дитина має право на гідне життя, незважаючи на те, чи там психомовленнєва затримка, мовленнєве порушення чи психіатричний, чи неврологічний діагноз, СДУГ, РАС, СД, ДЦП, ММД тощо. Для нас це – дитина, якій ми можемо і маємо допомогти.

У роботі цінності – це любов до дітей, підтримка батьків. Обережність, турбота, екологічність та водночас наполегливість, стійкість та сила.

Що саме отримують учні у Вашій академії для корекційних спеціалістів? У якому напрямку має йти розвиток справжнього профі?

Увесь освітній процес побудований від простого до складного. Послідовно та систематично. Ці принципи у роботі всюди – як з клієнтами та дітьми, так і в навчанні колег. І для тих, хто лише починає, і для тих, хто вже має фундамент.

Корекційна освіта – це глибинний бездонний океан, де всі процеси взаємопов’язані й не можуть існувати один без одного.

А ще я активно розвиваю соцмережі. Нині планую змінювати напрям мого блоґу, а саме про психотерапію, про те, як монетизувати інстаграм та започаткувати свою справу. Але якщо покрутити стрічку нижче, то там багато корисностей для батьків і колег. Мій блоґ – про мої цінності та про мене.