Марина Орлова: «Рієлтор не має обмежень у заробітку»

Ольга Славінська: «Додаю впевненості та ресурсності жінкам»
3 Листопада, 2023
Повернення у своє тіло
3 Листопада, 2023

Агентка з продажу нерухомості Марина – проактивна, смілива та надзвичайно оптимістична. Вона круто змінила свою долю, коли пішла зі стабільної посади в офісі на роботу рієлтора, – а тепер змінює уявлення людей про рієлторство. Адже напрочуд швидко розвивалася в новій професії, а тепер робить із себе бренд. Марина настільки любить свою справу, що навіть її недоліки перетворює на переваги. І справа відповідає їй взаємністю. Ми розпитали дівчину про цеглини, з яких будується успіх.

Тепер саме час купувати житло, бо ціни зростатимуть

 

Марино, Ви дівчина з гарним почуттям гумору та практикуюча успішна агентка з нерухомості. Розкажіть, що саме Вас привабило в цій професії? Які переваги вона має та які підводні камені?
До того як прийти в цю професію, я працювала в банку. У мене фахова освіта – «банківська справа», і я переїхала з Луганська в Київ будувати кар’єру. Мені це вдалося: я швидко зростала і доросла до керівної посади. Але бракувало до повного щастя двох речей: народити дитину та пробити свою фінансову стелю (в банку на ставці це було складно зробити). До того ж за офісними стінами я не бачила життя, тому, коли завагітніла, вирішила не повертатися в банк після декрету. Та й у декреті довго не змогла сидіти. Намріяла собі роботу з вільним графіком та достойним заробітком: отримала пропозицію працювати в агенції нерухомості. Так почався мій шлях у цій цікавій сфері. За деякий час я почала працювати як підприємниця і займатися розвитком себе та свого особистого бренду.
Ця професія має багато переваг. Я б виділила як ключові такі:
Розклад дня/роботи, та й у цілому життя ти розподіляєш собі сама. Тому тут розвиваються надзвичайні навички тайм-менеджменту.
У рієлтора немає обмежень щодо суми заробітку. За умови системної роботи вдовгу в цій сфері можна вибудувати стабільний дохід, який не обмежується певною цифрою. В один місяць можна заробити на маленьку студію на стадії будівництва, наприклад. І якраз-таки відсутність верхньої межі заробітку дуже мотивує щодня вставати та йти працювати.
Рієлтору постійно треба вчитись, розвиватися та креативити. Рієлторство – це не просто реклама об’єкта на якомусь сайті в очікуванні покупця. Це безперервний розвиток особистості, юридичні та психологічні семінари, відслідковування актуальних рекламних інструментів, написання рекламних креативів тощо. Я постійно придумую рекламні ролики, тексти та шукаю канали їх просування. До того ж це робота з людьми, де треба кожного клієнта відчути, пропустити його запит через себе, бо без цього не буде синергії для успішного вирішення самого питання. Окрім всіх цих аспектів рієлтор – це той, хто надає первісну консультацію з юридичних питань, які він має не просто знати в теорії, а розуміти, як той чи інший процес відбувається саме на практиці.
Цю професію можна суміщати з материнством. Я, власне кажучи, саме так і зробила. Це дає нам можливість проводити багато часу разом без шкоди роботі, заробітку і головне – розвитку дитини.
Рієлтор – це не професія. Це стиль життя. Коли відчуєш це, зрозумієш саме життя. Бо саме в цій ролі я нарешті пізнала, що воно таке – просто жити і бути щасливою тут і зараз. У мене давно вже немає грані стосовно того, де закінчується робота і починається життя. Таке відчуття, що воно як єдине ціле і я просто міняю події та зустрічі протягом дня.
Стосовно підводних каменів та недоліків.
По-перше, немає єдиної та чіткої законодавчої бази.
По-друге, немає ставки та фінансових гарантій. Поки не напрацюєш свою клієнтську базу та не вийдеш на певний стабільний рівень заробітку, треба бути готовим до того, що один місяць може бути високій дохід, а другий – мінімальний захід коштів або взагалі нічого.
По-третє, є людський фактор. На жаль, у цій сфері, як і в деяких інших, іноді доводиться мати справу з не дуже добросовісними людьми, через що виконана робота залишається без винагороди. І юридично цьому запобігти можна, але не в повному обсязі.
Четверте – ненормований графік. Точніше, для результативності та успіху треба взагалі стерти звичні грані робочого/неробочого часу. Бо люди частіше за все приїжджають на перегляди у вихідний або увечері, коли в них самих ці години вже вільні від роботи. І навіть якщо чітко розписати всі заплановані зустрічі, завжди є відсоток незапланованих переглядів, термінових зустрічей та невідкладних питань, які треба вирішувати тут і зараз, навіть якщо ти вже під ковдрочкою і зараз 12-та година ночі (посміхається). Такий ритм зможуть витримати люди з проактивною життєвою позицією, які вміють швидко адаптовуватись під події.

Марино, які міфи про Вашу професію Ви чуєте найчастіше? Як сучасні агенти з нерухомості ламають стереотипи про свою професію?
Вгадайте найпоширенішу фразу, яку, мабуть, чули всі про агентів з продажу нерухомості. Так, це «Рієлтори – зло»! А ще останнім часом усе частіше чую від людей: якщо не можеш нікуди влаштуватись на роботу – йди в рієлтори, туди всіх беруть.
Я, чесно, можу зрозуміти, чому є такі стереотипи, адже раніше так і було. Рієлтори не мали профільної освіти, не морочили собі голову розвитком, усе обмежувалось рекламою в газеті/на якомусь сайті, й ніхто особливо не переймався етикою, професіоналізмом чи принципами. Проте коли поглиблюєшся в це, то починаєш розуміти: так, піти в рієлтори може кожен. А от стати успішним агентом з продажу нерухомості та достойно заробляти – ні. Коли ж пройдеш певний шлях, обернешся і розумієш, що ти, наприклад, за рік опанував величезний об’єм інформації з різних областей: будівельної, юридичної, психологічної, аналітичної, сфери продажів, перемовин, росту особистості, фінансової, маркетингової, медійної та де-не-де навіть езотеричної… А потім ще й згадаєш, скільки тренінгів та семінарів за цей рік відвідав… Деякі представники престижних професій через таке не проходять і за півжиття, не те що за рік.
І от саме цією жагою пошуку нового, сучасного, нестереотипного підходу до продажів та побудови роботи ми, сучасні рієлтори, змінюємо уявлення про цю професію.

Чи маєте Ви якісь прогнози на найближчі рік-два щодо цін на нерухомість? Дуже цікаво!
У сучасних умовах важко спрогнозувати, що буде завтра, не то що за два роки. Проте, за моїми відчуттями, ціни будуть зростати. Уже почали. Тому якщо в планах – купувати собі житло, то саме час це робити.

Тепер непростий час. Але кожен з нас знаходить сили та бажання, щоб рухатися далі. Як особисто Ви справляєтеся з вигоранням? Чи трапляється воно з Вами? Де шукаєте натхнення?
Звісно, що зі мною трапляються вигорання, навіть попри мою любов до цієї роботи. І дуже допомагають ранкові медитації. У них не тільки слухаєш себе, а ще й чуєш важливі інсайти. Окрім медитацій та єдності з природою я знайшла цього року для себе ще дієвий спосіб надихатися – це подорожі, а саме короткі поїздки нашою величною країною. Я взяла за звичку щомісяця виїжджати кудись. Хоча б недалеко, хоча б у сусіднє місто і на один день. Я ще жодного разу не повернулася тією самою людиною, якою поїхала.
Великий відсоток заряду мені дають і результати моєї роботи, точніше, мої задоволені клієнти. Саме цей безцінний обмін енергією іноді не просто надихає – аж підіймає тебе. Навіть тоді, коли здається, що немає сил уже ні на що.
Ну й гумор, як ви самі зазначили. Бо якби не мої шикарні жарти про це життя та саму себе – я не знаю, як би я зберегла в умовах сьогодення ясний розум та, власне кажучи, адекватність.
Але головний антидепресант, мотиватор і двигун прогресу – це мій син та вся моя сім’я. Син – то взагалі моя непереборна суперсила (посміхається). Коли знайдеш у собі відповідь, НАВІЩО взагалі це все: розвиток, заробіток, постійний рух до нових горизонтів, – тоді й відкривається важливе: ЯК цього всього досягти. І от саме цей малий надав новий сенс моєму життю. Бо хочеться жити, бути щасливою й успішною хоча б для того, аби почути від нього, як він мною пишається.

@orlova_real