Марія Андрієшин: «До процесу вивчення мови треба підходити легко»

Вікторія Заварухіна: «Польську мову реально вивчити навіть за півроку»
5 Січня, 2024
Вікторія Гутовська: «Люди з тату більш відкриті, добрі й упевнені у своїх діях»
5 Січня, 2024

Учителька за покликанням, Марія закінчила Тернопільський педагогічний університет (два дипломи з відзнакою), Академію Наставників України, працювала у двох сільських школах та в Педагогічному інституті Київського університету імені Бориса Грінченка, а 2022 року відкрила власну онлайн-школу Maryschoolteam профільної англійської для людей з високим рівнем знання мови. Суперсила Марії – у вмінні створювати легку атмосферу на заняттях. Ми запитали наставницю про можливості, що відкриває її курс.

На моєму курсі учні роблять те, що їм дійсно подобається

Маріє, Ви пропонуєте своїм учням елітний рівень освіти. Яких результатів вони досягають у процесі навчання?

Майже у всіх моїх студентів була одна й та сама ситуація. Відмінно знали мову, проходили підручники рівнів B1–B2 – але в реальному житті не могли висловлюватися так само вільно, як рідною мовою. Тому їхньою основною метою було набратися класної лексики для вираження складних ідей та думок на різні теми.

На початку нашої співпраці ми ставимо перед собою реалістичні цілі. Мої студенти розуміють: для того щоб вільно говорити у високих колах, вони мають робити домашнє завдання, а також багато слухати й читати автентичні матеріали. Ми беремо на додаткове читання книжки улюбленого студентом жанру і раз на тиждень повністю обговорюємо їх на занятті, використовуючи нові слова та вирази з книжки. 

Таким чином:

  • студенти роблять насамперед те, що їм дійсно подобається;
  • ми збагачуємо їхній словниковий запас, бо це не просто адаптований під усіх підручник, а реальна книжка, спрямована на певного читача;
  • ми багато розмовляємо на теми, які не були пов’язані з темами наших занять. 

Наприклад, говорили про креативність. От Ярослав згадав, що в нього дівчина – дуже талановита і креативна, вона любить малювати, а тепер опановує мистецтво фотографії. Потім ми плавно перейшли до того, що вона дуже гарно малює і хотіла поступити в художній університет у Києві. І це все ми говорили англійською. Це корисно, бо Ярослав говорив і йому було цікаво. Адже про своїх рідних та близьких говорити найлегше і це найбільш надихає.

Які поради Ви можете надати тим, хто хоче опанувати англійську, з висоти власного досвіду?

По-перше, запам’ятайте, що навчитися говорити може кожен – незалежно від віку, професії чи статі.

По-друге, перед вами – незвичайна подорож у світ мови. І це захоплююче і натхненно – розширяти нові горизонти, пізнавати нове.

На Вашу думку, в чому перевага розмовних клубів перед студіюванням підручників?

Для ефективного прокачування всіх мовних навичок замало тільки відвідувати розмовні клуби. Але їх варто поєднувати з основними заняттями, тому що вони не лише чудово покращують навички говоріння, слухання, а й допомагають студентам розвивати навички спілкування та взаємодії з іншими. До речі, в нашій школі активно діють розмовні клуби з носієм мови з Техасу.