Лідія Лободіна: «Добре серце – це престижно»

Тетяна Лісовець: «Моє кредо – давати клієнтові більше, ніж він очікує»
3 Листопада, 2023
Марина Вішневська: «У числах ховається мова цілого світу. Нумерологія – це шанс розшифрувати його послання»
3 Листопада, 2023

Лідія – красуня, чия доброта рятує світ. Ветеринарка, зоопсихологиня, членкиня Всесвітньої та Української асоціації лікарів ветеринарної медицини дрібних тварин знає про братів наших менших усе і трохи більше. Дівчину часто можна побачити на ТБ, куди її запрошують як експертку. А її волонтерська та благодійна діяльність є масштабною й результативною. Лідія щойно одержала титул першої віце-міс Charity Queen of Ukraine 2023. Ми розпитали королеву про найбільш значущі заходи в її житті.

Лідіє, Ви маєте дуже незвичайну та потрібну професію. Адже тварини також відчувають навколишній світ, реагують та потребують розуміння, допомоги від нас – людей. Поділіться, яким чином Ви прийшли до цієї діяльності? Чи можна її назвати Вашим покликанням?
З професією ветеринарного лікаря я визначилася ще в школі. На той момент я підшукувала домівки безхатнім песикам, які жили на нашому мікрорайоні та в полях біля Донецького моря, допомагала міському притулку «Піф» (у Донецьку). До того ж мій перший собака був мисливської породи курцхаар, часто їздив на полювання, тому отримував проблеми зі здоров’ям. Було декілька випадків, коли ми його ледь не втратили через неналежне лікування. Тоді я остаточно вирішила, що буду розбиратися в захворюваннях і ефективно лікувати тварин. 
2020 року я отримала ступінь магістра ветеринарної медицини з відзнакою в Національному університеті біоресурсів і природокористування України (м. Київ). Нині маю шість років практичного досвіду, постійно беру участь у міжнародних конференціях та конгресах, працюю в галузях зоопсихології, поведінкової ветеринарії, дієтології та терапії.
Отримувати зворотний зв’язок від клієнтів, чиї тварини одужали, бачити їх фото й відео, – найбільша нагорода і підтвердження, що моя праця має результат.

Під час повномасштабного вторгнення з якими питаннями до Вас як до зоопсихологині звертаються найчастіше? Які є рішення цих проблем?
Лютий 2022 року підтвердив, що в нових реаліях корекція поведінки, подолання фобій, підбір кормів на заміну дефіцитним стають надзвичайно важливими.
Найчастішими проблемами у тварин є стрес, страх гучних звуків і тривога розлуки. Найголовнішими методами корекції є уникнення всіх можливих стрес-факторів (гучних звуків, гостей, нових тварин тощо), ігнорування фобічних та заохочення спокійних реакцій і бажаної поведінки. Ефективною є релаксаційна терапія: я часто рекомендую робити улюбленцям масаж, який можна поєднувати з музикотерапією та ароматерапією. Музикотерапія передбачає використання спокійної музики, наприклад класичних композицій або спеціальної релаксуючої музики для котів та собак (доступної на цифрових платформах). Для ароматерапії раджу використовувати ефірні олії лаванди, ромашки, меліси, їх можна додавати до зволожувачів повітря або розпиляти в кімнаті у невеликій кількості. Часто тварини з проблемами поведінки потребують фармакологічної підтримки. Зазвичай я призначаю заспокійливі засоби з натуральними компонентами, наприклад з рослинами, амінокислотами, а також із синтетичними аналогами феромонів. У більш складних випадках доводиться призначати лікарські препарати, в тому числі антидепресанти. Зокрема багатьом клієнтам я рекомендую давати улюбленцям інтелектуальні та інтерактивні іграшки, які розвивають розумові здібності та паралельно знижують стрес у тварини.

Лідіє, Ви надаєте консультації онлайн. Чи є у Ваших пацієнтів можливість прийти до Вас на прийом у режимі офлайн? Як саме здійснюється огляд тваринки, консультація? 
Нині я маю пацієнтів з України, Польщі, Словаччини, Чехії, Німеччини, Португалії, Канади та інших країн світу. Завдяки тому, що здебільшого я займаюся дієтологією, зоопсихологією та поведінковою ветеринарією, – можу без труднощів консультувати клієнтів онлайн.
Наразі офлайн я відвідую своїх постійних пацієнтів, які перебувають у Києві. Але в найближчому майбутньому планую створення Центру, де буду приймати всіх тварин, адже багато онлайн-клієнтів хотіли би потрапити до мене на очний прийом.