Лариса Чемерис: «Українська мова жива, тому що постійно розвивається та змінюється відповідно до наших потреб!»

Маленькі секрети великої популярності
28 Квітня, 2024
BALIMOON Swimwear
28 Квітня, 2024

Відкрита, талановита жінка, яка свою любов до української мови з часом перетворила на справжнє мистецтво, у вигляді простого й доступного інструменту. 

Знайомтесь! Лариса Чемерис – досвідчений викладач української мови. Вона 25 років навчає української мови дітей, дорослих, експертів та співробітників цілих компаній. Лариса створила навчальний центр «Моя Мова», у якому наразі працює понад 60 викладачів різних напрямків

Ми відкриті для всіх, хто має бажання вивчати українську мову, незалежно від рівня знань

Ларисо, за останній рік понад 1200 учнів пройшли у вас навчання та залишили багато вдячних відгуків. Розкажіть, чи навчаєте ви тих, хто тільки починає знайомитися з  українською мовою? Або потрібен хоча б мінімальний рівень знань?

Ми відкриті для всіх, хто має бажання вивчати українську мову, незалежно від рівня знань. До нас звертаються з різними запитами, тому в нашому центрі розроблені програми для індивідуального навчання, які охоплюють широкий спектр потреб: від початкового рівня до вивчення професійної лексики та ділової мови. У нашому арсеналі є й курс «Розмовна українська», спрямований на вдосконалення мовлення та грамотності: вивчення правопису складних слів, опрацювання змін у правописі, які відбулися 2019 року, уникання суржику та розширення словникового запасу. А також розмовний клуб, у якому ми допомагаємо легко перейти на українську. Тут учасники долають мовний бар’єр і страхи завдяки практичним завданням та активному спілкуванню на заняттях. Наші викладачі забезпечують комфортне та ефективне навчання, використовуючи індивідуальний підхід та підтримку впродовж  усього періоду навчання. 

Що отримують ваші учні в процесі навчання? А що по його завершенню? Які результати?

Наші викладачі створюють атмосферу довіри та підтримки, щоб учні почувалися комфортно на заняттях і могли легко опановувати мову.

У процесі навчання учні отримують підтримку та постійний зворотний зв’язок від викладача,  змогу практичного застосування набутих знань у реальних ситуаціях спілкування, необхідні матеріали та добірку онлайн-ресурсів для подальшого вдосконалення української мови.

А по завершенню навчання наші випускники уже мають:

– упевненість у собі та своїх здібностях, оскільки вони досягають нових цілей та вмінь;

– здатність вільно й грамотно висловлюватися українською мовою; 

– покращений словниковий запас, що дозволить їм яскравіше й точніше виражати свої думки та ідеї; 

– професійне зростання, де вимагається володіння мовою для комунікації з клієнтами або партнерами;

– успішне складання іспитів для набуття громадянства чи на визначення рівня володіння державною мовою;

– розуміння культури, традицій та історії українців.

Дуже багато російськомовних українців старшого віку бажають  перейти на українську мову, але страх неправильно висловитися, бути осміяним – заважає їм це зробити. Що ви можете порадити в такому разі?

Вивчення мови – це процес, і помилки є невід’ємною частиною цього процесу. Пам’ятайте, що помиляються всі. Навіть носії мов припускаються граматичних чи лексичних помилок. Важливо не перейматися цим і просто продовжувати вивчати мову. Ось кілька порад, які можуть допомогти перебороти цей страх.

    • Налаштуйте українську в гаджетах, додатках і програмах. Користуйтесь українськомовними версіями сайтів, шукайте українською в пошукових системах.
  • Починайте з простого. Почніть із вивчення базових фраз та виразів, які можна використовувати в повсякденному спілкуванні. Поступово додаючи нові слова та вирази, ви будете збільшувати свій словник та набудете впевненості в мовленні.
    • Спілкуйтеся з терплячими співрозмовниками. Знайдіть людей, які можуть підтримати вас у вивченні української мови і не будуть осміювати за помилки. 
    • Практикуйте мову в реальних ситуаціях. Використовуйте українську в повсякденному житті. До прикладу, у магазинах, кав’ярнях,  ресторанах, таксі або на вулиці. 
    • Вивчайте нові слова. Присвятіть час на вивчення нових українських слів щодня. Можна скористатися словниками, онлайн-ресурсами або мобільними застосунками для вивчення мови. Є Національна платформа з вивчення української мови Міністерства культури та інформаційної політики України, на якій ви знайдете безліч таких ресурсів (посилання на платформу: https://speakukraine.net/)
    • Читайте та слухайте. Читайте українські книжки, переглядайте фільми та програми українською, слухайте українську музику
    • Висловлюйте свої думки в письмовій формі. Ведіть щоденник або блог, пишіть короткі тексти українською мовою. 
  • Не переймайтеся чужою думкою. Пам’ятайте, що вивчення мови – це ваш  процес, і важливо не звертати уваги на негативні коментарі чи критику з боку інших. 

Різні компанії та бізнеси відправляють до вас на навчання своїх співробітників. Скажіть, наскільки це ефективно та корисно для компаній?

Насамперед це дотримання Закону про українську мову: обслуговування споживачів повинно відбуватися виключно українською мовою, інформацію про товари й послуги також необхідно надавати державною мовою.

Це допомагає уникнути юридичних проблем і штрафів за порушення закону про мову, та сприяє підвищенню ефективності комунікації в компанії, збільшує професійний рівень співробітників і будує позитивну репутацію компанії в очах клієнтів та громадськості. Компанії, у яких працівники володіють українською мовою, мають перевагу над конкурентами. А зарубіжним компаніям – можливість легше зайти на український ринок.

Вивчення української мови в нашому центрі позитивно позначається на результативній діяльності працівників, адже професійно орієнтовані курси, корпоративні навчальні програми з української мови відповідають потребам компаній та сприяють покращенню комунікації з клієнтами й партнерами.

Як би Ви особисто описали трьома словами нашу українську мову? Дуже цікаво дізнатись думку такого експерта, як Ви. 

Трьома словами не описати, тому скажу так: 

  • Українська мова жива, тому що постійно розвивається та змінюється відповідно до наших потреб. 
  • Українська мова багата. Тільки в Короткому словнику синонімів української мови зібрано 4279 синонімічних рядів. 
  • Українська мова вишукана: влучні слова надають мовленню образності та створюють прекрасний настрій. 
  • Українська мова милозвучна. Ми, українці, уникаємо складного для вимови нагромадження звуків.