Ксенія Литвин: Справедливість – це закон

Ольга Мітасова
Ольга Мітасова: «Процедура контурної пластики практично безболісна»
2 Січня, 2023
Олена Ваганян
Олена Ваганян: Головне – дозволити жінці розкрити її потенціал
3 Січня, 2023
Ксенія Литвин
Коли спілкуєшся з  Ксенією Литвин, яка працює у сфері юриспруденції, розумієш, чому саме жіночого роду божество правосуддя Феміда. Сукупність сили й емпатії – вельми точний інструмент. Наша героїня має міцний моральний стрижень і вважає, що справедливість мусить триматися над усіма обставинами. Особливо в часи війни. 

Ксеніє, Ви – досвідчений юрист і знаєте вихід з безлічі складних ситуацій. Але війна є часом, коли перевірені схеми не працюють і суть поняття «справедливість» спотворюється. Де Ви черпаєте силу за нинішніх обставин?
Я не згодна з тим, що поняття «справедливість» спотворюється. Вважаю, що справедливість – це закон. Тільки загальнолюдський. А в обставинах війни, при відчутті страшного болю – почуття справедливості в людей загострюється. Тут немає місця для напівтонів. Біле – це біле. Чорне – це чорне. Звичайно, всі люди різні. У кожного свої особисті реакції на стрес, свій больовий поріг та й життєві ситуації загалом. Але, на мою думку, люди стали відвертіші як із собою, так і з оточуючими. Справедливість не нівельована, навпаки. І ось ці загострені відчуття справедливості та болю за наших людей дають сили та натхнення не зупинятись.

Ксенія Литвин

Загострені відчуття справедливості та болю за наших людей дають сили та натхнення не зупинятись

Що Ви говорите собі щоранку, аби підтримати мотивацію жити й боротися?
Мені не потрібен особливий аутотренінг, щоб налаштуватись і тримати себе в ресурсі. Принаймні, на цей момент. А кожен ранок починається зі стрічки новин… І кожна новина – це історія конкретних людей. Наших військових, лікарів, цивільних, комунальників, волонтерів… Це історії перемог, гордості, жаху та болю. І ці історії не мотивація, а рушійна сила для всіх нас.

Які уроки одержуєте з сьогодення? Як розкриваються люди, з якими спілкуєтеся, – більше захоплюють чи розчаровують?
По-перше, це уроки історії. Усе, що відбувається тепер, спонукає заглибитись у те, що ти нібито знав раніше. По-друге, цінування часу, що його хочеться більше присвячувати своїм близьким, зробити ті речі, на які часу бракувало до війни. Стосовно людей… На мою думку, людська сутність не змінилась. Чесна та порядна людина такою і залишилась. В іншого – підлість нікуди не поділась. Але війна зробила нас усіх сильнішими, виявила в багатьох нові якості, що, здавалось би, їм не притаманні. Упертість (у хорошому розумінні), працездатність, креативність, чутливість, самопожертву, щедрість, організованість. Так, ці люди захоплюють і надихають.

Ксенія Литвин

Війна зробила нас усіх сильнішими, виявила в багатьох нові якості, що, здавалось би, їм не притаманні

Якби зараз Вас попросили написати книгу, котру читатимуть прийдешні покоління, про що вона була б?
Історію часто переписують і перекручують. Архіви засекречують. Яскравий приклад тому – росія. Наприклад, знову на 40 років подовжено засекречення архівів 1941–1945 рр.
Тому якби мене попросили, я б вела щоденник цієї війни. Ну якби я була впевнена у своєму письменницькому хисті (посміхається).

Чи змінилися Ваші мрії? Що Ви неодмінно зробите одразу після закінчення війни?
Мрії не змінились. Додалось декілька: якнайшвидша наша перемога та трибунал для росії в Гаазі.
А після війни я мрію поїхати в наш український Крим. Вірю, що це будуть травневі свята 2023 року.
ksushalitvin0411