Кожна виноробня, кожен сорт винограду – це свій маленький світ, сповнений таємниць і чаклунства

Dreams come true Бізнес як гарантія свободи
1 Липня, 2024
Діана Брезіцька: «Я мала зупинку серця, але у Бога був на мене іншій план, окрім смерті»
2 Липня, 2024

Анастасія Смірнова, чий шлях до вершин виноробного мистецтва вражає глибиною та пристрастю, – видатна постать у світі винної культури. Знання й досвід, здобуті за роки навчання і подорожей, дозволили стати експерткою і натхненницею для багатьох. Анастасія легко занурює у світ смаків і ароматів, відкриваючи чарівні горизонти виноробства. Вона – втілення елегантності та професіоналізму, завдяки якому світ вина стає ближчим і зрозумілішим для кожного з нас

Вино – це супутник подорожей і відображення нашого стилю життя. Знання про нього асоціюється з високим соціальним статусом і культурною освіченістю

 

Анастасіє, розкажіть, будь ласка, з чого почався Ваш шлях у дивовижний світ смаків та ароматів світового виноробства.

Моя любов до вина почалася понад 10 років тому. 2015 року друзі подарували мені книгу Оза Кларка, що стало початком серйозного захоплення винною культурою. У 2019 році я навчалася в школі GoodWine, а під час пандемії продовжувала дегустації онлайн, отримуючи зразки вина просто додому. 2022 року завершила курс «Wine Business» у Лісабоні, далі навчалася в міжнародній школі вина WSET у Лондоні. Я швидко опанувала Level 1, 2, 3, а нині переходжу на онлайн-навчання на найвищому рівні WSET Level 4 Diploma.

Які виноробні й регіони стали для Вас найяскравішими відкриттями?

Разом з чоловіком ми відвідали понад 100 виноробень, досліджуючи винну культуру Європи. З початку 2023 року я проводжу преміальні винні дегустації для українських підприємців у Португалії. Вино і спільнота навколо нього дарують справжнє задоволення, і я не зустрічала тут порожніх людей: усі досить культурні, цікаві, глибокі.

2024 року Ви започаткували курс «Вино. One Love». Розкажіть про нього.

Це інтенсив з дев’яти уроків, що містять усі мої знання та досвід. Курс допоможе швидко, без сухої теорії отримати корисні поради. Він дає можливість навчитися розуміти свій смак і зануритись у винну культуру різних країн. Курс приніс користь багатьом людям, і я щаслива від цього. Було багато запитів на продовження, тому я створила просунутий курс «Пізнай вино». Він дає можливість подивитися на світ вина з усіх можливих кутів: на виноградарство, виноробство, різні сорти, стилі вин, винні регіони Європи та інших континентів. У планах – створення ще кількох курсів та глибше занурення у винне інвестування.

Відмінність вина від мистецтва в тому, що ці знання дуже прикладні! Ти можеш обрати для себе смачний напій і прикрасити ним будь-який вечір чи страву

 

На Вашу думку, чому людям корисно знатись на вині? Як Ви вважаєте, це нині престижно?

Вино – це супутник подорожей і відображення нашого стилю життя. Знання про нього асоціюється з високим соціальним статусом і культурною освіченістю. Але це не лише про статус. Це про культуру і розвиток особистості. Вино допомагає рости культурно і в очах соціуму, і у власних очах. Це як мистецтво – ти знаєш його, можеш обговорити його з друзями. Відмінність вина від мистецтва в тому, що ці знання дуже прикладні! Ти можеш обрати для себе смачний напій і прикрасити ним будь-який вечір чи страву. А ще винні подорожі – найкрасивіші. Види виноградників, виноробень, емоції на виноробні – це справжні емоції, які вино дарує постійно.

Які винні регіони й виноробні, що стали для Вас відкриттям, Ви порадили б відвідати?

Кожна виноробня має свій шарм. Серед найпам’ятніших – виноробня графа Строцці в Тоскані. Смачне вино, чудова атмосфера, вражаючі краєвиди Тоскани. Сім’я Строцці колись суперничала з Медічі, і їхня величність підтверджена століттями. Відтоді я обожнюю Тоскану і К’янті. Бордо також улюблений регіон, джерело всього найкрасивішого і найсмачнішого у світі. Іспанія теж вражає – Ріоха, Пріорат, Херес, Ріас-Байшас! Дафні Глоріан – одна з п’яти великих виноробень, які відкрили світові Пріорат. А Мозель! Там можна навіть вино не пити – просто милуватися краєвидами. Рекомендую відвідати виноробню «Маркіз де Ріскаль» у Ріосі: її архітектура та готель у стилі ф’южн вражають. І, звісно, смачне вино з Темпранільйо. Кожна виноробня, кожен сорт винограду – це свій маленький світ, сповнений таємниць і чаклунства. Бажаю вам зануритися в цей світ, дегустуйте й насолоджуйтеся кожним днем і кожним ковтком вина!