Карина Романишин: «Намагаюся відновити справедливість у сфері військового права»

Діана Мізіна: «Таро – це мова, але це мова символів, а таролог – свого роду перекладач»
28 Лютого, 2024
Ольга Андрійчук та Анастасія Бабина: «Ми йдемо за покликом серця»
28 Лютого, 2024

Карина – юристка, яка має талант перемагати в найскладніших справах. Коли вона почала працювати сама на себе, її досвід роботи на держслужбі став великою перевагою. Карина допомагає в сімейних справах, у захисті прав споживачів, а особлива тема для неї – військові: дуже важливо, щоби закон захищав тих, хто боронить нашу землю. Карина не виїжджала з України, адже є патріоткою і бачить свій професійний розвиток тільки на батьківщині. Ми розпитали фахівчиню про її шлях та про найболючіші правові проблеми сьогодення.

Хочеш щось змінити – почни з себе

 

Карино, Ваші компетенції користуються дуже великим попитом. Які моменти кар’єрного шляху найбільше вплинули на Ваш професійний ріст? 

Свій кар’єрний шлях я починала з держслужби, у відділі представництва інтересів у судах. За короткий термін з провідного спеціаліста була підвищена до начальника відділу. Я брала участь у чималій кількості судових засідань у судах усіх інстанцій. Мені приносила професійну радість зміна судової практики, коли я особисто її змінювала своїми касаційними скаргами до Верховного Суду. Коли суд пише твоїми словами і твоїми висновками, розумієш, що ти на своєму місці.

Після трьох з половиною років на держслужбі зрозуміла, що час рухатися далі. Тож подалася в адвокатуру. Починала з земельного права та блоґу в Instagram. Але повномасштабне вторгнення змінило все. Надавала безкоштовні консультації переселенцям та військовим. Поступово вникала у військове право й активно почала працювати у цій сфері. Домагаюся, щоб закон повною мірою захищав права та інтереси людей. 

Зараз трапляється багато безладу в питаннях мобілізації з боку ТЦК, держорганів і підприємств. Ви боретеся з порушеннями закону. Що допомагає Вам перемагати?

Безлад – це ще дуже м’яко сказано. Права наших захисників часто порушуються. А в питаннях мобілізації застосовують взагалі нелюдські методи. Державні органи діють у власних інтересах, особливо це стосується різного роду виплат, – у більшості випадків доводиться їх відсуджувати.

Тому докладаю максимум зусиль, щоб відновити справедливість у цій сфері.

Дотримуюся принципу «Хочеш щось змінити – почни з себе». Тому потроху намагаюся навчити державні органи виконувати вимоги закону. Займаюся правовою обізнаністю людей, роз’яснюю їхні права та обов’язки.

А які зміни у сфері юриспруденції можна назвати позитивними і як вони впливають на Ваш підхід до справи? 

Автоматизація всіх процесів. Наприклад, така підсистема, як Електронний суд, значно економить час, що витрачався для направлення документів до суду чи навіть для відвідування судових засідань, які тепер можна проводити онлайн.

Ви позиціонуєте себе як інтернет-адвокатка. Які запити клієнтів найлегше вирішуються онлайн? Чого Ви навчаєте на своїх онлайн-курсах? 

У наш час практично будь-яке питання можна вирішити онлайн. Щодо моїх онлайн-курсів – вони призначені здебільшого для студентів-юристів та юристів-початківців. Я навчаю писати процесуальні судові документи. Коли тільки починала кар’єру, мені дуже до душі припадала похвала від суддів апеляційних судів щодо вміння обґрунтовано й переконливо писати такі документи. Адже мене цього ніхто не вчив. Студентів досі не навчають цієї практики, тому мій авторський курс користується популярністю.

Якщо підсумувати, то соцмережі дали мені ×10 у розвитку адвокатської діяльності.

Які стратегії Ви використовуєте для захисту прав споживачів в умовах сучасного ринку?

З радістю спостерігаю, що порушення прав покупців зменшуються. Розумні продавці піклуються про репутацію та навіть найдрібніші конфлікти намагаються вирішити мирним шляхом. Навіть онлайн-сфера починає відповідати законодавству про захист прав споживачів. До прикладу, раніше часто зустрічалося обмеження прав на обмін та повернення товару, особливо в онлайн-магазинах в Instagram. Таке обмеження прямо суперечить закону, а отже, є автоматично недійсним. Що ж стосується більших магазинів, то на початковому етапі застосовую такий інструмент, як письмова претензія, де вимагаю відновлення порушених прав. У крайніх випадках звертаюся до суду. Тут плюс для споживача в тому, що для захисту своїх інтересів у судовому порядку він звільняється від сплати судового збору. І 90% таких спорів закривається через укладення мирової угоди. Адже продавці зацікавлені зберегти свою репутацію.