Дарія Марченко: «Кожна країна, в якій відбувається війна, проживає технологічний стрибок»

Гелена Інюшева: «Приходячи до майстра, клієнт хоче не тільки отримати послугу, а й відчути себе особливим і бажаним»
26 Квітня, 2024
Діана Вербицька: «Карти не завжди показують те, що хочеться, але вони дають вам змогу побачити проблему й отримати план її вирішення»
26 Квітня, 2024

Дарія не просто керує проєктами IT на міжнародному рівні – вона виконує свою власну місію як співзасновниця жіночої спільноти SHE.INNOVATES, створеної для того, щоб допомогти представницям прекрасної статі знайти шлях зростання в конкурентному світі. Дізнайтеся, що є золотим стандартом справжнього лідера!

Зараз моя філософія – ефективна жіноча дипломатія

Дарія, Ви молода, гарна та досвідчена керівниця. Як Ви почали свою кар’єру в IT та що Вас надихнуло стати співзасновницею жіночої спільноти SHE.INNOVATES?

Ще шість років тому я не могла й подумати, що на мене чекає успішна ІТ-карʼєра. Я навчалася за кордоном і жила лише на стипендію, знімала апартаменти з подругами та шукала свою першу роботу в ІТ, не маючи ніякого досвіду. 

На той момент пошук роботи був для мене питанням виживання в чужій країні. Мені випадково пощастило влаштуватись у маленьку французьку ІТ-компанію, директор якої помітив мої організаторські здібності і, проігнорувавши те, що я не мала експертизи, дав мені поштовх у нове професійне життя. Я пам’ятаю себе – розгублену і невпевнену дівчинку, яка мріяла про кар’єру в ІТ. Усе, що мені знадобилось, аби почати свій шлях, – це удача. 

Стати співзасновницею жіночої спільноти SHE.INNOVATES мене надихнуло моє минуле та сотні таких самих дівчат, які потребують допомоги в пошуку себе у великому ІТ-світі.

Які переваги та труднощі Ви бачите у функціонуванні жіночої IT-спільноти в Україні? Які заходи та ініціативи SHE.INNOVATES вважаєте найважливішими?

Разом з моєю колегою Валерією ми заснували SHE.INNOVATES під час повномасштабного вторгнення росії в Україну 2022 року. На той момент найбільшим викликом для нас було надати дівчатам віру в те, що навіть коли країна-агресор забирає в тебе будинок / стабільність / роботу, піти в іншу сферу та почати кар’єру в ІТ з нуля – реально. 

Беззаперечною перевагою функціонування нашої жіночої ІТ-спільноти в Україні є можливість ділитися нашим практичним досвідом з дівчатами, допомагати їм знаходити та реалізовувати себе на різних сходинках ІТ-карʼєри. 

Серед труднощів, з якими доводиться стикатися, – перенасичена інформаційна ніша в Україні, велика кількість шкіл і курсів, які затьмарюють ринок, але не дають практичного досвіду бажаючим знайти роботу в ІТ або вдосконалити вже набуті навички.

Які, на Вашу експертну думку, технології / інновації в IT будуть актуальні в найближчому майбутньому? Які зміни Ви помітили в IT-сфері в Україні останнім часом?

Я гадаю, що в найближчому майбутньому технології штучного інтелекту (ШІ), кібербезпека, інтернет речей (IoT), блокчейн, імовірно, залишатимуться актуальними в ІТ-галузі. Як відомо, кожна країна, в якій відбувається війна, проживає технологічний стрибок. Україна як колиска висококваліфікованих ІТ-кадрів має всі можливості зробити цей стрибок саме завдяки новим ІТ-розробкам. 

Ми можемо спостерігати тенденцію до активізації участі ІТ-фахівців у кібервійні, військових розробках тощо. Україна також зростає як центр технологій і важливий гравець на глобальному ринку програмного забезпечення та IT-послуг.

Чи є у Вас особлива філософія, якої Ви дотримуєтеся під час управління командами? Що за якості, на Вашу думку, потрібні для успішного IT Project Manager?

Я схильна до думки, що філософія кожного управлінця з часом змінюється. Бо змінюється світ і, відповідно, бачення цього світу. На даний момент моя філософія звучить як «ефективна жіноча дипломатія». 

На мій погляд, найважливіші якості, потрібні для успішного IT Project Managerʼа: 

  • адаптивність – схильність підлаштовуватися під ситуацію залежно від умов;
  • мультизадачність – уміння перевести хаос із декількох потоків задач в один організований планомірний та поступовий процес;
  • дипломатичність – талант знаходити компроміси в тих ситуаціях та поміж тих людей, серед яких це, здавалось би, неможливе.

Тому, якщо ви вмієте жонглювати декількома задачами під час гасіння міжособистісних пожеж ваших колег і змін настрою ваших клієнтів, – ви золотий стандарт Project Managerʼа і точно зможете себе реалізувати в цій сфері.