Як мозок заважає нам отримати бажане життя?

Юлія Лісова
Юлія Лісова: «Кожна з нас завжди може бути яскравою, відпочилою, сексуальною»
21 Червня, 2023
Наталія Дядик
Наталія Дядик: «Навчати інших – це частина моєї місії»
22 Червня, 2023
Єлизавета Козенко
Психологиня Єлизавета Козенко назавжди змінить ваше ставлення до проблем і відкриє шлях до їх вирішення

Багато хто з нас зазвичай живе на автопілоті. Коли щось не виходить – у кращому варіанті пробуємо ще, але з якихось причин усе одно не завжди вдається досягти бажаного результату. І тоді вже виникає питання: «Хіба так буває?». Якщо робиш щось – напевно, має ж вийти. Логічно, так? І мета була б досягнута, якби ваш мозок вас не зупиняв, тобто не був вашим ворогом. Але часто трапляється так, що мозок закарбував собі: успішність, гроші – це небезпечно. А якщо так – мозок хоче подбати про вас. Хіба ж йому вигідно дозволяти вам це «небезпечно»? Він не хоче, щоб ви почувалися погано і вам щось загрожувало. Тож фактично ви хочете одного й того самого успіху: проявлятися в блозі, заробляти щораз усе більше – а виходить так, що заробили й одразу витратили чи заробляєте з величезним спротивом. У мозку є свідомість і підсвідомість, несвідоме. Підсвідомість збирає сигнали з усього навколишнього світу, потім фільтрує, і цей фільтр – ваші страхи, переконання, бачення світу; виходячи з цього, ви бачите цей світ таким, яким ви його уявляєте. Тобто нейтральна реальність, у якій є різні люди, події, – сама по собі; а бачите ви світ, виходячи з мислення, – і притягуєте людей, події такі, які підкріплюють ваше бачення й те, що вам дозволяє ваш мозок. Тому скільки б не було знань про те, що треба робити, вам усе одно щось заважатиме це робити. І ви постійно будете скочуватися в одну й ту саму яму. А по іншу сторону упереджень і страхів – ваше щасливе життя, ×2 в доході, якість життя, проявленість, кайф.

Єлизавета Козенко

Підсвідомість збирає сигнали з усього навколишнього світу, потім фільтрує, і цей фільтр – ваші страхи, переконання, бачення світу; виходячи з цього, ви бачите цей світ таким, яким ви його уявляєте


З цим я і працюю, допомагаю віднайти цілісну картину, щоб добудувати літак, де експертність – це корпус, і одне крило – це вміння продавати, а інше – мислення, коли мозок перестає заважати вам досягати бажаного. Мої клієнти в наставництві роблять ×2 в грошах після пропрацьовування недостатності, після однієї унікальної техніки – в тому її неймовірність, коли вчишся одразу в топових психологів, вивчаєш нейробіологію і маєш медичну освіту.
Є розповсюджена думка, що терапія потребує декількох років, – але не зі мною. Ми пропрацьовуємо проявленість, відчуття недостатності, працюємо зі страхами й установками – і за місяць виходимо на неймовірні результати.
Звичайно, можна намагатися себе вмовляти і домовлятися з собою, але якщо вже програма вкорінилася, її неможливо самостійно видозмінити, бо вона знаходиться на підкорці. Треба розплутати цей ланцюг і видозмінити його, так само перепрошити ситуацію, яка призвела до відчуття недостатності: її треба видозмінити, а попередньо докопатися до неї й обійти захисні механізми, бо вони не пускають зазвичай нас у травмуючий досвід. Отже, тільки психолог може обійти механізми при правильних знаннях, аби перепрошити цю ситуацію.
Проблеми є у всіх, головне – визнати, що щось не виходить, і вчасно звернутися до психолога, щоб не витрачати дорогоцінні роки життя на безглузду боротьбу з мозком.

@elyzaveta.kozenko