Вікторія Смірнова: «Випробування дозволяють людині перевершити саму себе»

Рудакова
Марина Рудакова: «Я гарантую 100% результат!»
29 Квітня, 2023
Степанюк
Алла Степанюк: «У волоссі – вся сила української жінки!»
30 Квітня, 2023
Смірнова
Вікторія Смірнова – з тих людей, про яких кажуть: народилася психологом. Вона має аналітичний склад розуму та завжди добирається до справжньої причини психологічних розладів. А головне – знає, що робити, аби допомогти клієнту найліпшим чином. Заглянувши на її сторінку в Instagram, розумієш, що хочеться залишитися там надовго: вражає цікава й інтелектуальна подача матеріалу. Ми розпитали знавчиню людських душ про її досвід і про те, як виживати в тяжкий час випробувань.

Розкажіть, чим Ви займалися раніше і чому досі не наважувалися реалізувати потенціал у цій сфері.
Напевно, шлях спроб і помилок найефективніший для того, аби дізнатися, що тобі насправді до душі. Я працювала і помічником адвоката, і юристом, була кандидатом в депутати місцевої ради й навіть захистила кандидатську дисертацію.
Знайомство з психологією почалося з особистої терапії багато років тому, і з тої миті я на своєму прикладі побачила, наскільки змінюється життя, коли пропрацьовуються внутрішні «затиски». Відтоді почала навчатися, отримувати знання та досвід, із задоволенням занурюючись у цю сферу.

Яких власних «драконів» Ви приручили?
Я дала своїм «драконам» свободу, бо до того вони були у клітці чужих думок та осуду (посміхається). Тепер ми з моїми «драконами» разом реалізовуємо мій внутрішній потенціал.
Якщо серйозно, то моя внутрішня робота – це безперервний процес. Щоб дати на консультації клієнту поле для трансформацій, ці процеси перш за все мають відбуватися в мені. Неможливо допомогти людям упоратися з життєвими труднощами, якщо сама не можеш упоратися зі своїми. Від невпевненості, страхів, проблем у стосунках, постійних сумнівів я перейшла в любов, довіру і внутрішню свободу. І знову скажу: процес трансформації триває, в ньому, як і в космосі, немає кордонів.

Смірнова

Внутрішня робота над собою – це постійний процес

З якими проблемами звертаються до Вас клієнти? Скільки триває курс? Чи буває, що проблему вдається вирішити за один сеанс?
Дуже часто проблема, з якою звертаються клієнти, – лише вершина айсберга. У процесі роботи ми знаходимо глибинні причини тих чи інших ситуацій та працюємо з ними. Клієнти часто формулюють свій запит як невпевненість у собі, тривожність, страхи, проблеми у стосунках, але в процесі роботи виявляється, що реальність лише відображає підсвідомі процеси, яких до того клієнт не помічав.
Стосовно тривалості роботи з клієнтами – якби я Вас запитала, скільки триває курс, який подарує спортивне тіло на все життя, то чи змогли б Ви повідомити мені конкретний термін? Гадаю, що так само, як і спорт, внутрішня робота над собою – це постійний процес.
За один сеанс клієнт може відчути полегшення, але я не впевнена, що це полегшення затримається надовго. Помітні зміни в житті клієнтів спостерігаю приблизно через чотири-шість місяців роботи. Клієнти ніби «оживають», їх ідеї швидко реалізовуються, люди помічають свої обмежуючі установки та більше не дозволяють їм керувати своїм життям.

Чи вдалося Вам уникнути стандартних криз у стосунках з чоловіком та сином завдяки психологічному відчуттю?
Будь-яка криза – це також і можливість для розвитку. У стосунках з чоловіком ми проходили кризові періоди, як і інші пари. Але бажання й діалог двох дорослих людей дозволяють проходити складні моменти разом.
Головне – щоб кризові періоди не стали руйнівними, щоб бажання бути разом виявилось сильнішим від бажання бути правим.
Щодо стосунків із сином, то тут я криз не спостерігаю. Я розумію особливості його віку, відчуваю себе впевнено і спокійно поряд з ним, а він відчуває, що його приймають і люблять у будь-яких його проявах.

Смірнова

Головне – щоб кризові періоди не стали руйнівними, щоб бажання бути разом виявилось сильнішим від бажання бути правим

Що Ви можете порекомендувати людям, які переживають ситуації загрози життю?
Особливість почуття страху в людей полягає в тому, що ми можемо його відчувати тоді, коли безпосередньої небезпеки не існує. Якщо цей страх про майбутнє (потенційні події, які можуть статися, невизначеність, нестабільність), то треба працювати над почуттям довіри до себе та власного вибору. Мені завжди хочеться підкреслити відповідальність кожного за його вибір і його життя, необхідність прийняття того, що те, де ми зараз і з ким, – це не безвихідь, а вибір. Вибір є завжди.
Якщо йдеться про страх, який існує в ситуаціях реальної небезпеки, то цей страх інстинктивний і дуже сильний, з ним варто працювати «в моменті» за допомогою технік екстреної психологічної допомоги. Для цього в нас працюють екстрені служби та «гарячі лінії», які підтримують у критичних ситуаціях.

Як знайти мотивацію та енергію, коли опускаються руки?
Усе, що нам потрібно, є всередині нас самих. Головне – це почати відчувати себе та свої бажання. Іноді треба дозволити собі опуститися на дно, щоби потім від нього відштовхнутися.
Існує таке поняття, як посттравматичний ріст, коли життєві випробування дозволяють людині перевершити саму себе та досягати ще більшого, ніж було до травматичних подій. Завжди дуже складно почати, складно запустити цей механізм, важко вийти з замкнутого кола. Перші кроки завжди найважчі, бо це кроки в страх. Але водночас ці кроки й у розвиток. Часто повторюю клієнтам, що для досягнення мети потрібне зусилля волі. Бажання, ідеї, плани, мрії реалізовуються через активні дії. І перші кроки запускають цей механізм енергій, який далі ніби за інерцією рухає все вперед.
Найбільше, про що жалкують люди перед смертю, – це те, що вони не прожили своє життя так, як хотіли. Війна продемонструвала наочно, що життя може бути набагато коротшим, ніж наші плани на нього, тому нехай ця «обмеженість у часі» буде основною мотивацією.

smirnova__viktoriya