Вікторія Гончаренко: «Психологія в Україні набирає обертів»

Вікторія Пітель: «Ви маєте вибрати ту нішу, в якій кайфуєте»
3 Листопада, 2023
Вікторія Римінна: «Я є кейсом своїх продуктів»
3 Листопада, 2023

Сильна, працьовита і цілеспрямована, Вікторія Гончаренко створила свою кращу версію себе: навчилася долати свої травми, вивчила багато технік, які допомагають виходити з депресивних станів, і, вступивши до університету, стала справжнім професіоналом, що допомагає іншим знайти сенс життя й усвідомити їхню власну унікальність

Як відбувалось її становлення, які дитячі травми можуть залишити слід у житті дорослої людини і як навчитися долати душевні негаразди, Вікторія розповіла в інтерв’ю.

Вікторіє, розкажіть про себе.
Я родом з маленького містечка, завжди була творча, любила життя, людей та завжди цікавилася всім новим. Ніколи не боялася нового, не боялася змін, прагнула вдосконалення. У свої 16 вступила до медичного вишу і паралельно працювала, бо з юності розуміла: коли хочеш гарно жити, то для цього потрібно щось робити. Та тільки після 25 знайшла своє справжнє покликання: коли одружилась і в мене народилася донька, я пізнала перші складнощі дорослого життя, тому в 27 років вступила до університету на факультет психології.

Які дитячі травми можуть вплинути на людину в дорослому віці і як їх потрібно опрацьовувати?
Стосовно дитячих травм: потрібно розуміти, що всі ми різні і те, що в однієї людини може спричинити травму, в іншої зовсім не викликає ніякої реакції. Та незалежно від травмуючої ситуації, важливо припинити заперечувати вплив пережитих моментів, вчасно їх розпізнати, усвідомити їх негативний слід і почати діяти – раз і назавжди позбутися нездорових установок заради свого блага; звичайно, з допомогою кваліфікованого спеціаліста.

Як Вам вдалося перемогти власну душевну дисгармонію?
Мій шлях до щасливої мене був тернистий та нелегкий. Я чотири роки страждала на невроз, панічні атаки з’їдали мене зсередини, потому була клініка неврозів і тільки після цього – усвідомлення, що далі так бути не може. Окрім роботи з психологом – я багато читала, вивчала різноманітну інформацію та займалася своїм тілом (насправді роки напруги та стресу накопичуються саме у м’язах), працювала зі своїм мисленням. Це був комплексний підхід; за цей довгий час я накопичила потужний досвід, визначивши найдієвіші техніки та методики, які дійсно працюють і допомагають моїм клієнтам.

Чим, на Вашу думку, в житті жінки є сім’я? Якими мають бути стосунки між подружжями?
Сім’я – це душа для жінок. У ній наша сила, і в ній наша слабкість. З давніх-давен люди об’єднувалися в групи, бо так було легше виживати, наразі нічого не змінилося, коронавірус, війна, нестабільна фінансова ситуація в країні – для людей це випробування, яке легше проживати разом. А щодо стосунків між подружжями – я як дружина з одинадцятирічним стажем можу сказати: потрібно бути на одній хвилі, не вірю, що протилежності сходяться, це можливо лише на короткий термін. Люди з однаковими поглядами можуть побудувати більш здоровий союз, і, безперечно, повага – це те, що буде з вами на віки. Говорячи про любов, ми забуваємо про гормони, які вирують у нас в перші роки, потім істинне кохання проявляється лише в повазі одне до одного.

Чи можна самостійно боротися з депресією та панічними атаками?
Депресія та панічні атаки є розладами, які чудово піддаються корегуванню – за умови, що звернетеся до кваліфікованих спеціалістів. На моїй практиці доводилось бачити так багато людей, які говорять, що затягнули з корегуванням свого психологічного стану, бо соромились зізнатися, що з ними щось відбувається не те, побоювались осуду. Не дивлячись на те, що психологія в Україні та й загалом у світі набирає обертів, люди (особливо в маленьких містах та селах) бояться звертатися по консультацію і це призводить лише до погіршення стану. Тільки після психотерапії та допомоги лікарів (якщо в цьому є потреба), рекомендацій, можна братися до самостійної роботи над собою. Вам будуть надані всі методики та техніки, які допоможуть без шкоди для здоров’я і познайомлять вас із вашим станом.

Дайте, будь ласка, декілька порад.
Дихання. Ми так звикли, що дихання – це автоматичний процес, і забуваємо про те, що воно суттєво впливає на наше самопочуття.
Нервові люди дихають поверхнево та неглибоко, таке дихання погано насичує наше тіло та мозок киснем, тому рекомендую робити цей процес більш усвідомленим, вдихати й видихати правильно. Як приклад: нижнє діафрагмальне дихання – це коли наші ребра розходяться в сторони, а живіт наповнюється киснем, вдихи повільні та глибокі. Виконання цієї рекомендації суттєво знижує рівень тривоги та стабілізує ваш організм.
Змиваємо негатив. Здавалося б, душ – звичайна знайома всім процедура; та чи знали ви, що є формула: ванна наповнює, душ розвантажує. Коли день був важкий і ви відчуваєте сильний емоційний дискомфорт, думки розривають мозок, – прийміть теплий душ. Зверніть увагу на те, що вода має йти потоком з маківки до зливу, в цей час подумки та наглядно проводжайте негатив саме до отвору, куди йде вода, а з нею – всі негаразди. Ця проста рекомендація сильно та відчутно працює.