Валерія Міщаненко: «Психологія – це не просто робота, це можливість постійно вчитись і розвиватися, відкриваючи для себе нові горизонти людської психіки та поведінки»

Ювелірна студія «Мосяжна майстерня»: традиції Гуцульщини в сучасних прикрасах
27 Серпня, 2024
Мій найбільший виклик – Я сама!
27 Серпня, 2024

Психологиня з вищою освітою, член Української асоціації психотерапевтів, психоаналітик, НЛП-майстер. Вона має 7 років практики та понад 5000 годин роботи з клієнтами. Авторка психологічних трансформаційних проєктів, до яких приєдналися понад 2000 учасників. І все це – чудова жінка Валерія!

Мене завжди приваблювала ідея допомагати людям, розуміти себе та свої емоції, долати життєві труднощі, знаходити шляхи до особистісного зростання

 

Валеріє, Ви багато навчалися і маєте величезну кількість дипломів та сертифікатів. Чи вважаєте Ви психологію своїм покликанням?

Так, я вважаю психологію своїм покликанням. Але це було не завжди, спершу я вважала її своїм хобі. З самого початку мого професійного шляху мене завжди приваблювала ідея допомагати людям, розуміти себе, свої емоції, долати життєві труднощі та знаходити шляхи до особистісного зростання. Робота психологом дозволяє мені реалізовувати ці прагнення, бачити реальні зміни у житті людей і відчувати задоволення від того, що моя діяльність приносить користь. Психологія – це не просто робота, це можливість постійно вчитись та розвиватися, відкриваючи для себе нові горизонти людської психіки й поведінки.

Цікаво, а як психологія прийшла у Ваше життя?

Психологія прийшла в моє життя поступово, я мріяла стати лікаркою і допомагати людям. Із самого дитинства мене завжди цікавили люди та їхня поведінка. Я часто запитувала себе: чому люди роблять так, а не інакше, що керує нашими діями, як ми долаємо емоції та стрес. Ці питання стали особливо актуальними в підлітковому віці, коли я зіткнулася з різними труднощами. Мої батьки розлучились, я навчалася в іншій країні, де не було знайомих і друзів. Потім – коли мені було 14 років – мама брала мене на різні жіночі зустрічі та заходи, пов’язані з психологією, тоді це не було так модно, як зараз. Я почала рухатися в цьому напрямку, але вважала це хобі, поки не зрозуміла, що це – справа, якій хочу присвятити себе і своє життя.

Ви постійно подорожуєте, розкажіть, чи впливають подорожі на психологію людини – і як само.

Зв’язок між психологією й подорожами є багатогранним та включає в себе безліч аспектів, що впливають на психічний і емоційний стан людини.

Подорожі, особливо в незнайомі й екзотичні місця, допомагають розвивати навички адаптації та стійкості. Люди вчаться вирішувати проблеми, знаходити вихід зі складних ситуацій, що зміцнює їхню психологічну стійкість. Подорожі часто змушують людей виходити із зони комфорту, стикатися з новими викликами, переживати незвичайні емоції. Це допомагає краще пізнати себе, свої сильні та слабкі сторони, а також сприяє особистісному зростанню. Успішне подолання труднощів, таких як мовні бар’єри або навігація у незнайомих місцях, сприяє підвищенню впевненості у собі та своїх здібностях.

У результаті подорожі відіграють важливу роль у психологічному добробуті людини, сприяючи емоційному перезавантаженню, особистісному зростанню та професійному розвитку.

Ви маєте багато власних збірок та щоденників на різну тематику. Як вони працюють і як ними користуватися?

Мої щоденники й збірки – це інструменти для самостійної роботи як терапевта, так і людей, котрі хочуть працювати з собою та розвиватись.

Я даю інструменти, з якими людина може працювати. Збірки можна придбати як у друкованому, так і в онлайн-форматі.