ТАМ, ДЕ В КЛІЄНТА РАНИ, У ПСИХОЛОГА – ШРАМИ. ЯК ЗНАЙТИ «СВОГО ПСИХОЛОГА»

НАТАЛЯ ШАТІЛО: «ВИ У СЕБЕ ОДНІ!»
30 Серпня, 2023
СНІЖАНА ЧОРНОГОР: «ЗРОБИ СВІЙ КВАНТОВИЙ СТРИБОК У ЖИТТІ»
30 Серпня, 2023

Про Анну Камуз кажуть, що вона – психологиня від Бога. Вона так грамотно, екологічно та професійно вибудовує комунікації зі своїми клієнтами, що зцілення душі, відновлення психічного здоров’я починаються саме з довіри до неї як до особистості

Як визначитися з психоло-гом, за якими критеріямизрозуміти, що це саме твійфахівець, Анна розповіла устатті.Якщо Ви вирішили зайнятися своїмментальним здоров’ям, то перший крокдля вас – це вибрати «свого» психолога.І варто зазначити, що психолог маєв першу чергу підходити вам, а вжепотім бути майстром своєї справи. Таксклалося, що основним інструментом,яким у роботі користується психолог, єйого особистість, а потім уже – навички,методи роботи і, звичайно, досвід. Звідсими можемо зробити висновок, що іде-альної особистості не існує, а тому якщопсихолог є ефективним для когось – цене гарантує, що він припаде до душі вам.Це нормально, а тому потрібно бутидо цього готовим та не покидати ідеюзнайти саме «свого» спеціаліста.

Тож де шукати? Наразі існує два форматизустрічі з психологом. Це, по-перше,онлайн-зустріч, що має певні переваги,такі як доступність з будь-якої точки, деє інтернет, більший вибір спеціалістіві можливість не покидати звичнийдля вас простір. Другий варіант, більштрадиційний – це особиста зустріч зі спеціалістом. Цей формат також маєпевні переваги: більш глибокий контакт,спеціалізований простір, що створенийдля налаштування клієнта на терапію.Якщо вам підходить онлайн, то логічнимбуде шукати спеціаліста в мережі. Існуєбезліч платформ з підбору психологів,де є детальна інформація щодо їх ква-ліфікації, методів роботи та досвіду.Здебільшого психологи мають власнийблоґ або сайт, це зручно тим, що виповерхнево вже можете познайомитисьіз особистістю психолога.

Якщо вам ближче варіант особистих зустрічей, то тут буде доцільно скориста-тися так званим сарафанним радіо, але жпам’ятайте: психолог, котрий сподобавсявашому товаришу, не гарантовано сподобається вам.

На що звернути увагу? Якщо з осо-бистістю психолога все більш-меншзрозуміло: варто спиратися на особистіпочуття, то щодо професіоналізму єпевні стандарти. У психолога має бутиповна вища освіта у сфері психології абомедицини; після дипломна освіта або ж спеціалізація, терапевтичний метод, уякому працює спеціаліст.

Не соромтесь спитати психолога пройого освіту та наявність сертифікатів.Психологи так багато навчаються, щоз радістю продемонструють вам усі свідоцтва; якщо ж реакція агресивна, слідне ігнорувати цей момент, адже в першучергу психолог є екологічним для інших імає стійко реагувати на подібні ситуації.Для стійкості спеціаліст обов’язково маєпройти свою терапію та за необхіднос-ті – супервізію. Психолог не має пра-цювати з питаннями, які актуальні длясамого психолога. Говорять: «Де у клієнтарани, там у психолога шрами». Але це неозначає, що все, з чим працює психолог,мало б обов’язково статися з ним та бути

ПСИХОЛОГ МАЄ ДОТРИМУВАТИСЬ ПРОФЕСІЙНОЇ ЕТИКИ: БУТИ ЕКОЛОГІЧНИМ, ЕМПАТИЧНИМ, ВІДПОВІДАЛЬНИМ, ДОТРИМУВАТИСЬ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ ТА БУТИ НЕУПЕРЕДЖЕНИМ

ним опрацьовано. Звісно ж, ні, хоч, без-умовно, особистий досвід проживаннябуде корисним, але лише тоді, коли цейдосвід усвідомлений та опрацьований.В іншому випадку є ризик викривлення терапії.

Психолог має дотримуватись про-фесійної етики: бути екологічним,емпатичним, відповідальним, дотри-муватись конфіденційності та бути неупередженим.

Варто відповідально поставитися допідбору психолога; можливо, це будене перший, не другий і навіть не третійспеціаліст, але він має співпадати з усімакритеріями й підходити саме вам. Невтрачайте натхнення, і вам обов’язковоусе вдасться.

@obertas777