Наталія Голубенко: «Доторкнутися до внутрішньої болі, щоб відкрити в собі радість і любов»

Ксенія Воржева
Ксенія Воржева: Намагаюся зберегти індивідуальність жінок
27 Лютого, 2023
Яна Демчук
Яна Демчук: «Ми прагнемо, щоб кожна жінка була особливою!»
27 Лютого, 2023
Наталія Голубенко
Її очі випромінюють щастя, і це – погляд ізсередини душі, яка ділиться своїм натхненням, задоволенням жити, танцювати, писати вірші, вдихати кожну мить як яскравий подарунок долі. Про таких, як Наталія Голубенко, кажуть, що вона зробила себе сама, перетворившись із маленької переляканої пташки на прекрасного граціозного лебедя.

Який він – шлях до себе справжньої, чи можна пройти трансформацію без болю і про багато інших питань Наталія розповіла в ексклюзивному інтерв’ю.

Наталіє, розкажіть про себе. Як особисто Ви відкрили внутрішні ресурси для щасливого наповненого життя?
Мені 42 роки, я – психолог, психотерапевт, щаслива мати й кохана жінка. З дитинства перебуваючи в душевних стражданнях, я майже не бачила виходу з них. Часто відчуваючи страхи, тривоги, сильний смуток та переживаючи інші неприємні відчуття, пам’ятаю, почала шукати рятівну соломинку. Спочатку це були мої, ще слабкі тоді, інтереси: поезія, музика, психологія, секс. А пізніше я відкрила для себе ще й танці. Час від часу я пишу вірші, танцюю, і це мене наповнює та окриляє.
З юності я почала цікавитись психологією і захопилася нею. Пізніше вирішила вивчати її професійно. Та саме курс особистої психотерапії виявився найефективнішим щодо відкриття самої себе та вивільнення моїх ресурсів. Я дуже вдячна собі за те, що тоді наважилася повірити в можливість змін, доторкнутись до своєї внутрішньої болі, щоб відкрити в собі радість і любов. Це все іноді здається чудом, але то тернистий шлях роботи з собою.

Чи може жінка самостійно вийти з ролі жертви? Чи для цього потрібна допомога фахівця?
Самостійна робота з собою є дуже важливою, але вона може тривати все життя і не дати бажаного результату. Я сама проходила шлях довгої роботи з собою, поки не відкрила для себе цінність особистої психотерапії. Усе почало працювати набагато швидше та ефективніше. Я одразу відчула різницю, оскільки психолог знає, як провести тебе тими внутрішніми стежками, що були заблоковані підсвідомістю, як обходити захисні механізми психіки та як зцілювати психотравми.
Людина зазвичай не може усвідомити, як вийти за рамки звичної моделі поведінки та реакцій. Можна тішити себе надіями, що воно саме якось вирішиться, але це – ілюзія і втрата дорогоцінного часу життя.

Наталія Голубенко

Я дуже вдячна собі за те, що тоді наважилася повірити в можливість змін, доторкнутись до своєї внутрішньої болі, щоб відкрити в собі радість і любов


Поговоримо про трансформацію. Що це таке і які підводні камені є в цього складного процесу?
Коли ми знаходимо першопричину проблеми, ми не просто розв’язуємо «психічний конфлікт» за допомогою дієвих технік, а й навчаємося реагувати по-новому, що дозволяє оминати старі граблі, знаходити нові способи поведінки, змінювати свій стан та створювати новий сценарій життя. Це і називається «трансформація».
Щодо підводних каменів, то ними можуть бути неприємні відчуття та сповільнюючі зміни, захисні реакції психіки, амнезовані спогади. Також можливе тимчасове повернення до старих реагувань, що зазвичай є нормальним при перенавчанні та набутті нових реакцій і моделей.

Дайте декілька порад читачам нашого журналу. Як прокачати свою самооцінку?
Самооцінка – це перша тема, через яку жінки йдуть до себе справжніх. Я теж через неї йшла. І насправді то – лише верхівка айсберга. Бо зміни в цій темі відбуваються після комплексної роботи з собою. Тож я, жінка та спеціаліст із досвідом низької самооцінки, можу запропонувати читачам пройти гарний курс глибинної роботи з собою з психотерапевтом, попрацювати з актуальними внутрішніми питаннями, травмами та болями, зробити самоідентифікацію, піти в теми болючих відчуттів, застарілих переконань, вийти на новий рівень самоусвідомлення та відчуття, з якого й почне змінюватися самооцінка. Пам’ятаємо головне – наша самооцінка пов’язана з нашим ставленням до себе, з тим, чи вміємо ми любити себе.
І тому я бажаю всім читачам вірити в самих себе, у свої сили, вчитися любити себе й завжди робити кроки до свого щастя. Бо ви того гідні!
natalia.happiness