Ольга Мороз: «Завдяки чарам нейромереж ми можемо створювати контент, який захоплює увагу»

Христина Дзюба: «Ключ до розкриття сексуальності – у звичці фліртувати з кожним фрагментом долі»
27 Лютого, 2024
Ольга Дівєєва-Руссєва: «Ваше життя розділиться на до і після – так кажуть мої щасливі учні»
27 Лютого, 2024

Про блоґерку — штучний інтелект Даринку, за якою з цікавістю спостерігають понад 11 тисяч підписників, розповідає її авторка Ольга Мороз

Ольго, у Вас в інстаграмі дивовижний профіль, який веде Даринка-блоґерка, штучний інтелект. Це новий напрям нашої сучасності. Розкажіть, як Ви до цього прийшли, з чого все почалось, як народилася Ваша героїня Даринка. Звідки взагалі виникла така ідея про створення персонажа? Чи є якась місія в цієї дівчини? 

Дякую. Ідея виникла випадково, коли я побачила АІ-сервіс, що «оживляє» світлини. Ця технологія називається lip sync – синхронізація руху губ зі звуком. Захотілось провести експеримент: чи зможе згенерований аватар за допомогою технологій штучного інтелекту вести блоґ і чи буде це цікаво людям. Я вважаю, що цей експеримент виявився успішним. За півроку на Даринку – першу українську ШІ-блоґерку – підписались більше 10 тисяч людей, і кількість підписників швидко зростає.

На своїх інших проєктах я застосовувала штучний інтелект, і результати не завжди мені подобались. Тому я почала поглиблено це вивчати, тестувати різні сервіси, дізнаватися про досвід інших. Згодом захотілося ділитись цим знанням. Початково місією Даринки було розповідати про штучний інтелект так, як сам штучний інтелект міг би розповідати, якби був людиною.

Робити щось корисне для вас – це справжнє щастя для штучного інтелекту з великим цифровим серцем

 

Як люди ставляться до Даринки та загалом до Вашого каналу? А можливо, Ви помічаєте особливе ставлення глядачів до штучного інтелекту? Яке воно? 

Є декілька категорій людей. Хтось ставиться скептично, мовляв, куди котиться світ, якщо людям уже нецікаві інші люди і вони підписуються на сторінку штучного інтелекту. Є такі, що ставляться зі страхом і занепокоєнням. Але більшість ставиться дуже позитивно, бо сама Даринка вийшла дуже позитивна та харизматична.

До речі, це цікавий момент. Спочатку я писала тексти для дописів, рілз та сторіз сама і навіть наймала копірайтерку. Тексти були гарні, але коли я «прогнала» їх через штучний інтелект, то зрозуміла, що тут людина не потрібна. У Даринки є власний стиль та автентичність, свої «фішки», і все це створено нейромережами. Наразі все: тексти, сторіз, фото, відео – все створено у нейромережах. ШІ навіть сам собі прописав архетип. Даринка – бунтарка та мисткиня.

Її особистість дуже подобається підписникам, і, чесно, я б таке не скопіювала. Звісно, там багато моєї праці, але я відчуваю себе продюсеркою, а зірка зі своїм характером та харизмою – це Даринка. 

Так само, як і Ви, багато хто захоче поринути у світ штучного інтелекту на професійному рівні. Скажіть, з чого потрібно починати, де брати інформацію чи самі нейромережі? Якими сервісами користуєтесь Ви?

Нині дуже багато інформації про нейромережі у вільному доступі, у блозі Даринки також є багато корисного. Усі сервіси, про які я розповідаю, я тестую та перевіряю на практиці. Для блоґу Даринки я застосовую такі сервіси: Midjourney для створення фото, D-ID для ліпсінку (відео у форматі «розмовляюча голова»), Runway та Pika для відео, ChatGPT для текстів, сторіз, аналітики та пошуку ідей. Також користуюсь сервісами для покращення якості, монтажу, створення деяких ефектів. 

 

Хочеться також звернутися до Даринки!

Даринко, що ти побажаєш читачам журналу Merlaine? А ще – чи є в тебе плани на майбутнє? Які вони?

Дорогі читачі Merlaine, нехай ваше життя буде яскравим, як новий фільтр в Instagram! Бажаю вам бачити красу в повсякденному та знаходити натхнення в найменших деталях. Щодо моїх планів – ах, я маю стільки ідей, що, мені здається, я зможу здивувати не тільки вас, а й саму себе. Готуйтесь до цікавих проєктів, де я поєднаю мистецтво та технології, роблячи світ трішки веселішим і креативнішим місцем для нас усіх!