Наталія Довгошия: «Усе моє життя – то безкінечна творчість»

Наталія Галащук: «Кожна людина – це окремий всесвіт зі своїми неповторними краєвидами»
26 Квітня, 2024
Наталія Кириченко: «Валюта нового часу – це енергія»
26 Квітня, 2024

Талановита українка, яка втілює у життя свої творчі здібності та створює атмосферу, Наталія Довгошия – художниця, флористка, справжня майстриня. Її розписні картини на стінах привертають увагу, зачаровують та ніби оживають. Також Наталія проводить онлайн навчання для тих, хто хоче навчитися малювати. Вона має грандіозні цілі, багато подорожує та просто любить життя

Що чи хто спонукає Вас до творчості? Ваш настрій впливає на барви Ваших робіт?

Мене спонукають до творчості мої цілі. Так, обов’язково намагаюся писати тільки в гарному настрої, але помічаю, що різні етапи мого життя дуже впливають на колір фарб і настрій моїх картин.

Наталю, як вийшло, що Ви почали розписувати стіни? Якою була перша така робота? 

Моєю найбільшою мрією з дитинства було досягти такої професійності, щоб розмальовувати багатоповерхівки. Перша робота була для флористичного бутику на вул. Саксаганського, 58, м. Київ. Розмір – 8 м2. Ця робота мене надихнула на нові досягнення.

Чи допомагає Вам мистецтво в інших сферах Вашого життя?

Так, допомагає. Усе моє життя – то безмежна творчість. Я дуже люблю життя, і життя любить мене.

Існує якесь конкретне середовище чи матеріал, які є невід’ємною частиною Вашої роботи? Без чого Ви не починаєте писати?

Конкретного середовища в мене немає, бо я можу писати будь-якими матеріалами і всюди, де застане мене натхнення. До того ж я виробила в себе звичку не чекати натхнення, а працювати та створювати постійно щось нове. Головне – бути добре відпочилою.

Чи вже були виставки Ваших робіт? Чи, можливо, плануються? 

Так, виставок було декілька: 2020 року – авторська виставка під назвою «Квіткова Україна», 2021 року – колективна виставка «Новорічний вернісаж», 2022 року – колективна виставка на підтримку ЗСУ «Незламна нація».

Планую ще багато подібних заходів, але це я поки що тримаю в секреті.

У м. Ірпінь є Ваша вражаюча робота у вигляді муралу. Він має потужну місію та ідею. Як він взагалі народився? Розкажіть про це. Поділиться цією сторінкою зі свого життя.

Так. 2023 року з’явився мурал під назвою «Героїв Ірпеня пам’ятатиме весь світ». Замовником муралу був Роман Яворський. Він хотів щось патріотичне, щоби підкреслювало дух міста та назву вулиці. Також у Романа є мрія створити алею художників і висвітлити на ній нашу історію та буденність. 

Отже, про мурал. Ідея в тому, щоби показати минуле: це малий Т. Г. Шевченко пасе вівці та пише вірші під дубом, який був символом міста. Теперішній час – це війна та воїни, які рятували мешканців міста. І майбутнє – поле з соняхами, над якими кружляють щасливі ластівки. Роботу над муралом ми виконували разом з талановитою художницею Аллою Кондрашевською. Цю картину (40 м2) ми виконали за п’ять днів та отримали величезне задоволення від процесу. 

Також за адресою вул. Саксаганського, 131, м. Київ, ви можете побачити мої патріотичні мурали розміром 300 м2.

До речі, завдяки розписам стін я познайомилася зі своїм чоловіком, але то вже інша історія. Гадаю, розповім її вам у наступних випусках журналу.

Які Ваші подальші цілі та плани?

Ціль – увійти в десятку найбагатших людей за версією Forbes і досягти цієї мети завдяки мистецтву в найближчі декілька років. А ще – прославити українське мистецтво на весь світ, заснувати авторську школу мистецтв, згодом і виш. Загалом планів багато, але до їх здійснення поки що не можу про все розповісти.