Олена Дуда-Новікова: «Моделі – це не тільки краса, а й сила духу»

Олена Воробець: «Мій курс ідеально підходить тим, хто прагне швидких і безпечних результатів»
24 Грудня, 2024
Олеся Серебрянська: «Наша енергія насамперед впливає на побудову нашого майбутнього»
24 Грудня, 2024

Олена Дуда-Новікова – талановита українська модель, яка здобула популярність завдяки перемозі в одному з престижних телепроєктів у Дубаї. Дівчина продовжує розвивати кар’єру в модельному бізнесі, подолавши всі труднощі та конкуренцію на своєму шляху. А ще є живим прикладом того, що з бажанням, наполегливістю та вірою в себе можна досягти висот. Олена ділиться з читачами MERLAINE досвідом, розповідає про особливості роботи в модельній індустрії та дає поради тим, хто тільки починає свій шлях на подіумі. Її історія – це натхнення для тих, хто не боїться слідувати своїм мріям, незважаючи на всі труднощі

Олено, як переможниця одного з популярних телепроєктів у Дубаї, розкажіть, чи відрізняється модельний бізнес України від такого в інших країнах?

Модельні вимоги в усьому світі відштовхуються від загальноприйнятих стандартів. Тому в будь-якій країні від моделей очікують гарного дефіле і професійного позування. Єдиними відмінностями можуть бути національні вподобання замовників і умови контрактів, тому завжди десь будуть кращі умови роботи для моделей, а десь менш комфортні. Особливість модельного бізнесу в Україні полягає в тому, що вродливих жінок в Україні дуже багато. Кожна третя жінка виглядає як модель, кожна п’ята – як телезірка. А це означає, що конкуренція досить висока, навіть у вікових групах, і працювати над собою треба ще більше, щоби вражати не тільки вродою, а й професійними якостями.

Як Ви вважаєте, чи потрібно українцям приділяти увагу моді в наш час?

Мода була і буде потрібна в усі часи. У роки Другої світової війни жінки фарбували губи червоною помадою, вдягали сукні, підбори, щоби підтримати дух життя у солдатів і в самих себе. В Україні також мода під час війни є символом незламності, символом життя. Як зелений паросток пробивається крізь жорсткий бетон, так українські жінки несуть свою красу у світ, попри важкі часи. Ми живемо посеред апокаліпсису, де дивовижним способом переплітаються війна і творчість. Під час дизайнерських показів лунають сирени повітряної тривоги, фотозйомки відбуваються навіть у блекаути: просто українці продовжують жити своє життя, а мода є його невід’ємною частиною.

Ваша професія є дуже різнобарвною. На Вашу думку, які плюси та мінуси присутні в модельній кар’єрі? Поділіться професійними секретами та Вашими планами на майбутнє.

Ще 10–15 років тому одним з мінусів модельного бізнесу був короткий професійний вік моделей. Найбільшу перевагу віддавали юним. У наш час ми бачимо, що віковий бар’єр стерто і нині як ніколи цінуються моделі, різнопланові за віком і параметрами. Це великий плюс і можливість проявити себе як модель кожному, хто готовий працювати в цій сфері.

Ви багато часу та уваги приділяєте роботі та особистому розвитку. А які ще Ви маєте інтереси або хобі? Як проводите свій вільний час?

Я завжди знаходжу час для підтримки своєї фізичної форми. Відвідую танцювальну студію два-три рази на тиждень. Останнім часом захопилася стилем Contemporary. Для відновлення ментального здоров’я часто малюю фарбами. Для мене це не тільки арттерапія, а й спосіб самовиразитися. Минулої зими я віддавала свої роботи на виставку художників-аматорів. Дуже цікавий досвід.

Що Ви можете порадити майбутнім моделям, тим, які перебувають на початку свого професійного шляху?

Майбутнім моделям пораджу постійно працювати над собою, не гнатися за еталонами, а зберігати свій код унікальності й не опускати руки, якщо спершу буде важко.