Маргарита Коломацька: «Відчуття у фешн-світі є найціннішим. Ніякі формули образів і колірні кола не замінять відчуття»

Ольга Лобінцева: «Матриця Долі – це як навігатор у машині»
4 Січня, 2024
П’ять головних трендів зими-2024
4 Січня, 2024

Маргарита – яскрава, різнобічна та цікава людина. Допитливий розум спочатку направив її в бік фінансової аналітики, але пристрасть до творчості перемогла, і Маргарита пішла з престижної роботи за покликом душі та стала стилісткою. Час показав, що світ фешн – саме та ніша, яка дарує їй натхнення та приносить дивіденди. Зараз бренд концептуальних прикрас KOLOMATSKA підкреслює національну ідентичність українців

Хрест – прадавній оберег, символ поєднаних батьківської та материнської енергій, чотирьох сторін світу, вітрів та чотирьох стихій

Маргарито, Ви – дизайнерка, стилістка, креативна директорка української лінії прикрас. Коли Ви зрозуміли, що це та ніша, в якій Ви хочете реалізуватися, і де набували знань?

За освітою я фінансист; закінчивши магістратуру, будувала кар’єру в межах економічного простору. Це і банківська діяльність, і сфера міжнародних відносин. Певний час обіймала посаду провідного фінансового аналітика в нафтогазовій компанії, але в цій сфері досить складно реалізувати свої творчі якості. Тож якоїсь миті я змінила професію і зробила крок у невідоме «за власним бажанням» – із затребуваної фахівчині з фіксованим окладом стала вільною художницею, стилісткою-фрилансеркою. Стилістика цікавила мене завжди, я практикувала навички складання образів не один десяток років – і нарешті вирішила зробити це справою життя.


Вважаю, що відчуття у фешн-світі є найціннішим, ніякі формули образів і колірні кола його не замінять. Це те, чого в багатьох немає, і саме за цим клієнт звертається до стиліста. Візіонерське бачення в будь-якій творчій сфері відіграє важливу роль.

Візіонери мають найпотужніший внутрішній центр збору та аналізу інформації, відчувають тонкі вібрації світу і видають результат у формі відчуття і бачення. Інші люди буквально відчувають океан усередині цих рідкісних людей, привабливу глибину і незбагненну розумом міць. Це просто відчувається. Зчитується підсвідомо. Можна скільки завгодно вчитися в Сен-Мартінс, Марангоні тощо, але дар є дар. Звичайно, його можна і треба поглиблювати та розвивати.
І вищий пілотаж – цьому дару дати вихід у фізику. Виявлення у світ.
Особливе відчуття має прояв у мистецтві, музиці, бізнесі зокрема. Відчуття – це діамант.

Як виникла ідея займатись дизайном прикрас, що надихнуло Вас на створення бренду, хто вона – дівчина, що носить прикраси від бренду KOLOMATSKA?

KOLOMATSKA – це український концептуальний ювелірний бренд, створений 2021 року. Наша аудиторія цінує якість, сенси, не має віку, а ще одкровенням для мене стало те, що прикраси припали до смаку не лише жінкам, а й чоловікам.

У своїх проєктах і стилізаціях зйомок я часто використовую прикраси бренду.

Загалом ідея створити його виникла у мене саме під час підготовки образу для чергової фотосесії. Я шукала відповідні прикраси, не змогла знайти нічого, що відповідало б моєму уявленню про образ, який уже склався. Тоді вирішила зробити сережки самостійно. Пізніше історія повторилась. Так після десятка зйомок я усвідомила, що маю матеріал для колекції. Перша колекція бренду KOLOMATSKA і досі є улюбленою в багатьох шанувальниць. У ній було багато перлів і вишуканості.

Ви справжня патріотка України. Це простежується і в колекціях прикрас БЕРЕГИНЯ й KOLO, і в підтримці воїнів ЗСУ. Розкажіть про це детальніше.

Я вважаю ці колекції безсумнівно поза часом. Для колекції БЕРЕГИНЯ ми створили унікальні прикраси з елементами української культурної спадщини. Слов’яни вірили, що обереги дарують силу, захищають від зла, допомагають мандрівникам щасливо повернутися додому.

У наших виробах ми інтегрували елементи етнічної символіки в сучасні стильні прикраси. Хрест є потужним оберегом від усіх нещасть. Це прадавній символ поєднаних батьківської та материнської енергій, чотирьох сторін світу, вітрів та чотирьох стихій.
Для колекції прикрас KOLO ми вибрали шість візерунків з українських вишиванок і перенесли їх на сережки в той самий спосіб, як це робили наші пращури. Кожна пара вишивається вручну нашими майстринями від шести до дванадцяти годин.
Щодо благодійності – в реаліях сьогодення неможливо стояти осторонь. Першим благодійним проєктом, який я започаткувала для підтримки вимушених переселенців з Маріуполя, стала лінійка одягу з вишивкою ручної роботи LASTIVKA.

Наступними кроками були ініціативи добра від різних благодійних фондів, для яких бренд KOLOMATSKA надавав прикраси. Загалом вважаю, що про благодійність варто розповідати лише з однією метою – надихати інших. Більше люблю про творчість. Маю безліч ідей, що полягають у розкритті українських культурних кодів у прикрасах, які хочеться передати у спадок.