Альона Сагірова: «У центрі уваги завжди особистість»

Альона Кременчуцька: «Доля залежить від того, який вибір людина робить сьогодні»
3 Листопада, 2023
Анна Пушкарьова: «Мода для мене – перш за все мистецтво»
3 Листопада, 2023

Альона Сагірова – персональна стилістка, яка дуже креативно підходить до своєї справи, безперервно підвищує професійну кваліфікацію і відчуває себе у світі моди як риба у воді, але не дозволяє трендам затьмарити погляд, коли працює з гардеробом клієнтів. Стилістка впевнена: головне – це індивідуальність, і робить усе, аби допомогти людині знайти її власний неповторний стиль, з яким їй комфортно. Ми розпитуємо Альону про її досвід і цінності, що приводять до успіху.

Альоно, коли саме Ви відчули, що світ моди – то Ваше покликання? Де навчалися і хто надихав Вас у професії? Чи пам’ятаєте свою першу клієнтку?
Мені здається, що відчула ще з дитинства. Я дуже полюбляла наряджатися та одягати всіх навколо. Зовсім маленькою я навіть мала «колекцію» власних суконь – обов’язково з ошатною спідницею, щоб я могла в ній покрутитися (посміхається). Та між дитинством і моєю кар’єрою персональної стилістки проминуло більше 23 років. Я наче завжди знала, чим хочу займатись, але не могла це правильно сформулювати для себе. Адже професія стиліста стала такою популярною лише недавно.
Десь із 22 років мене надихала Rachel Zoe, яка була стилісткою гардеробу знаменитостей Голлівуду. Я постійно читала її випуски The Zoe Report і була в захваті від того, що вона створює. Але розуміла, що ринок України дуже відрізняється від ринку США, тож почала досліджувати наших спеціалістів у сфері моди. Окрім тоді вже відомих фігур з телевізора, я знайшла в інстаграмі блоґ стилістки Ніки Гук, і вона мені дуже сподобалась своєю естетикою та подачею інформації.
До речі, й моє перше навчання було у Ніки. Далі я вже додатково закінчила курси у UFEG зі стилістики, історії моди, архетипів та психології одягу. Регулярно купую вебінари та лекції у Рити Мурадової. Останній, наприклад, був про Trend Forecasting – ця тема мені дуже близька, адже у своєму блозі я дуже багато часу присвячую темі трендів.
Свою першу клієнтку я пам’ятаю дуже добре, адже їй був потрібний не просто стайлінг чи розбір гардеробу і це був виклик для мене. Моєю першою клієнткою була plus size дівчина зі складною фігурою, трішки невпевнена в собі та зі складним розумінням того, що їй насправді пасує. Я їй дуже вдячна за шанс попрацювати разом, за те, що вона мені довірилась і ми все ж змогли досягти успіхів.

З чого складається Ваша послуга «розбір гардеробу»? Чи є шанси у речей, які втратили актуальність? Адже мода може повернутися через рік-другий, а вінтаж стає цінністю.
Послуга «розбір гардеробу» – одна з найактуальніших у мене. Вона не просто про перебирання одягу, сортування його по купках, створення образів, пояснення кольоротипів та розбір фігури і що їй личить. Розбір гардеробу – про дещо більше. Адже я вдираюсь, власне кажучи, у ваш приватний простір, у вашу спальню, чіпаю ваші особисті речі. Для деяких людей уже це – зона дискомфорту. Тому моя задача під час розбору – краще познайомитись, викликати довіру, показати, яка ви гарна та особлива, підкреслити всі ваші принади, розповісти, що обраний вами одяг і є, найімовірніше, вашим стильовим напрямом, бо ви так відчуваєте. І проблема може ховатися не в речах, а в самому стайлінгу.
Шанси у речей, які втратили актуальність, завжди є, в цьому і полягає робота стиліста. Не викинути все, а зрозуміти, чи правильно обраний крій та кольори і як я його можу інтегрувати вже в сучасність, по-новому обіграти з трендами. Тож насправді дуже мало речей йде «в топку».
Інша ситуація – коли клієнтка стовідсотково вирішила, що хоче змінити свій стиль, і старі речі їй уже зовсім не подобаються, вона не хоче давати їм другий шанс. Тоді я раджу платформи, де їх можна продати або віддати на благодійність.
Та якщо йдеться про аксесуари, а особливо про сумки, то тут уже інша розмова. Дорогі люксові сумки – це завжди інвестиція в гардероб. Вінтаж – наразі вже трендова база, і якщо ви маєте моделі Chanel, Gucci або Hermes, яким 10–20 років, то ми їх, звісно, залишаємо і створюємо з ними неперевершені образи.

Дорогі люксові сумки – це завжди інвестиція в гардероб

 

Поділіться інформацією з читачами щодо аксесуарів. Чому вони важливі? Назвіть декілька правил, як з ними працювати.
Аксесуари нині мають дуже велике значення для актуальності та завершеності образу. Коли вам здається, що лук занадто простий або наче чогось не вистачає, то така дрібничка, як підвіс чи акцентні сережки може легко виправити ситуацію і ваш образ буде здаватися більш завершеним. Коли ми говоримо про актуальність, то маємо на увазі нашарування, акцентність, мікс кольорів. Але ніяких наборів – так ми вже не носимо.
Краще використовувати по одній прикрасі з сету, доповнюючи її іншими дрібничками.
Стиль, і в тому числі вибір аксесуарів – це про вашу креативність. У сучасній стилістиці ми експериментуємо з поєднанням стилів, фактур та відтінків і, наприклад, біколор уже вважається трендовою базою. Тобто ми не носимо тільки один метал, а міксуємо золото та срібло навіть у повсякденних образах. Та все ж є декілька правил, яких я б радила дотримуватися. І перше – це правило співрозмірності. Наприклад, якщо у вас виразні риси обличчя і фігура не тендітна, то й аксесуари краще вибрати більш масивні. Це правило дуже гарно пояснив психолог Еббінгауз. Найвідоміша його версія полягає в тому, що коли два кола, ідентичні за розмірами, розташовуються поруч, причому навколо одного з них знаходяться кола великого розміру, тоді як інше оточене маленькими колами, перше коло здається меншим за друге. І наступне – це «правило трьох» у портретній зоні. Тобто якщо у вас акцентний підвіс, масивні сережки та окуляри, то кепка або капелюх уже будуть зайві. Бо портретна зона буде перенасичена і може відволікати зайвим шумом від усього образу.

Можете навести приклади ефективних експрес-капсул гардеробу, створених Вами для клієнтів? Які принципи керують Вашим підходом до створення капсули?
У моїй практиці ефективна експрес-капсула – це та, з якої клієнтка придбала як мінімум 80% речей. Ні для кого не секрет, що багато людей купують готові капсули, бо просто сподобались речі з них, і не зважають на свою фігуру, свої потреби, недоліки та бюджет. Закінчується це тим, що з капсули може бути куплено три-чотири речі, і ніякого, власне, гардероба-конструктора так і не вийшло.
Тому моє головне правило при створенні капсули – це індивідуальний підхід. Ми обговорюємо всі деталі, оцінюємо попередній досвід шопінгу, проговорюємо всі побоювання щодо фігури, вибираємо разом речі, які стануть ключовими в капсулі, і далі я пояснюю, як ми будемо розпоряджатися бюджетом. Рекомендую речі, на які точно варто витратитися, щоб це не було забаганкою на один сезон, розповідаю, на чому можна зекономити, коли розпродажі та як нам там вихопити потрібний одяг.


Як саме Ви враховуєте індивідуальність та побажання кожного клієнта під час надання послуг? Наскільки часто під час шопінг-супроводження клієнтів доводиться сперечатися з ними щодо вибору речі?
Перед наданням будь-якої послуги я завжди проводжу безкоштовну консультацію-знайомство: це допомагає мені краще зрозуміти потреби клієнток, їх бачення стилю, оцінку самих себе, почути побажання чи навіть сумніви. Колись одна з моїх консультацій почалась із того, що дівчина сказала: «Ви мені, напевно, не допоможете, в мене складна фігура. Але мені потрібна капсула в подорож, тож давайте спробуємо».
Зізнання в якійсь невпевненості та проговорювання болей дають змогу краще відчути індивідуальність і потреби клієнток, ніж коли мені просто кажуть, наприклад: «Я хочу одягатись у стилі old money».
У моїй практиці саме аж суперечок щодо вибору речей не було, але завжди присутні ґрунтовні діалоги. Під час шопінгу або при складанні образу я постійно запитую, чи комфортно клієнтці. Це головне моє правило. Рішень, як виглядати актуально, наразі дуже багато, та головне – щоб вам було зручно, щоб нічого не падало, не пережимало, зайве не світилось тощо.
Інколи трапляються випадки, коли ми купуємо щось нове, трендове для клієнтки, і на примірці дуже подобається, але прийшовши додому, мені відписують: ні, не буду таке носити, мені здається, це все ж не моє. Річ повертаємо і замінюємо чимось більш стриманим та притаманним звичному стилю клієнтки.

Ви як профі ретельно слідкуєте за останніми тенденціями в моді. Що є актуальним просто зараз?
Так, я постійно слідкую за трендами і можу сказати, що з кожним роком їх стає все більше і більше. Але, розповідаючи у своєму блозі про останні тенденції і, наприклад, про актуальні формули луку, я все одно завжди акцентую увагу на індивідуальності. Таким чином збираю навколо себе однодумців, які теж слідкують за модою, полюбляють розібрати зі мною останні образи з подіумів, подивитися луки селебів з червоної доріжки та проаналізувати їх і при цьому розуміють: що б не було трендовим наразі, mermaidcore чи barbiecore, в центрі уваги завжди залишається особистість.
Насправді дуже багато чого нині є актуальним. Тому назву своїх фаворитів:
двобортний розслаблений піджак з акцентними плечами;
графітові джинси (наразі це найбільш трендовий колір для деніму);
напівпрозорий лонгслів;
червоні туфлі-човники;
об’ємна сумка, в якій може вміститися все ваше життя.

@watchingukraine