Вікторія Гутовська: «Люди з тату більш відкриті, добрі й упевнені у своїх діях»

Марія Андрієшин: «До процесу вивчення мови треба підходити легко»
5 Січня, 2024
Анастасія Кокот: «Успішні люди бояться і все одно пробують»
5 Січня, 2024

Засновниця київської Without limits tattoo studio працює в цій сфері з 2015 року, має досвід роботи за кордоном: у Німеччині, Данії та Греції. Вікторія – дуже креативна та затребувана майстриня. Вона дотримується особливих правил у роботі та є вельми цікавою людиною з нестандартним поглядом на людей та мистецтво. До того ж вона є амбасадоркою бренду Vesper, який виробляє якісну косметику для тату-майстрів. Ми розпитали майстриню про секрети справи.

Працюю в 90% випадків за власними проєктами, оскільки вважаю, що тату має бути максимально індивідуальним для кожного

Вікторіє, Ви виконуєте абсолютно всі запити клієнтів чи деяким відмовляєте? Які є протипоказання? Чи довго триває процес створення тату? Про які наслідки має знати людина, котра зважилася на такі зміни зовнішності? Чи важко зняти тату, якщо людина згодом передумала?

Під час першої консультації з’ясовую, чи зможу дотримуватись усіх своїх правил, які визначила з самого початку кар’єри.

Передусім це чесність з клієнтом. Завжди аргументовано пояснюю свою позицію щодо ескізу та пропозицій. 

Потім – дотримуюсь пропорцій тіла та анатомії. Треба розмістити все грамотно, щоб не було деформації і виглядало естетично в різних положеннях, під час змін положення тіла. 

Для мене важливо, щоб мені довіряли, і це, мабуть, найголовніший пункт. 

Ще одне правило – працювати в команді: я пропоную, а клієнт коментує, і ми рухаємось далі. 

Бувають різні люди, тому доводиться й відмовляти. Але в більшості запитів немає проблем. Гадаю, цьому сприяє те, що я вмію переконати клієнта у виборі, щоб було все красиво та естетично. Щодо протипоказань – вони, звісно ж, є. Перш ніж зробити тату, клієнт має усвідомити, чи дозволяє це стан здоров’я, і якщо є нюанси, їх треба вирішити. Також заборонено робити тату вагітним та жінкам, які годують груддю.

У мене лише великі проєкти: руки, ноги, спина. На тату я виділяю три-п’ять годин, не більше: організм утомлюється, і йому не можна нашкодити.

Якщо ж людина передумала і хоче видалити татуювання, то в цьому випадку допоможе лазерне видалення. Так, це довго і боляче, але можливо. 

Украй важливо розуміти свій вибір як щодо тату, так і щодо майстра, який вам його зробить. 

Людина має бути готовою до того, що дехто може засуджувати її за тату. Є й ризик, що не візьмуть на роботу. 

Треба знати місця, де тату можна робити, а де ні в якому разі не можна.

Тату – це дорогий аксесуар. І треба підбирати його, як стиль одягу, – щоб доповнювало образ і підкреслювало деталі

Де саме не можна і чому? 

Не варто робити тату там, де буде вибиватися фарба або, навпаки, розтікатися під шкірою. На долонях та п’ятах фарба випадає. А на пальцях та згинах на тілі (лікоть, коліна, пах, обличчя і взагалі голова) – розтікається, бо там дуже тонка шкіра. Тату на ліктях, зап’ястях витираються, адже шкіра там часто взаємодіє з поверхнею. Усі інші місця дозволені для нанесення тату та не такі болючі. 

Звісно, все залежить від стилю роботи. І від того, наскільки глибоко проникає голка, якої вона конфігурації.

Які теми / мотиви найчастіше замовляють Ваші клієнти?

Усі мої клієнти абсолютно різні та цікаві. Справа в тому, що я працюю в 90% випадків за власними проєктами, оскільки вважаю, що тату має бути максимально індивідуальним для кожного. Клієнти часто обирають тату згідно з тенденцією часу, тому моє завдання – проаналізувати їх вибір та, якщо треба, запропонувати альтернативу. Я люблю підбирати тату й аргументувати з прикладами, які ще можуть бути варіанти, який об’єм краще обрати тощо. Тату – це не річ, яку можна запросто поміняти, тому так важливо не гнатися за модою, а робити все грамотно та раціонально. Для мене тату – це дорогий аксесуар. І треба підбирати його як стиль одягу – щоб воно тебе доповнювало і підкреслювало деталі. Людина повинна усвідомлювати, що її рішення має бути зваженим. 

У моїй сфері дуже цінним є працювати на якість і результат, хоч би як банально це звучало. Виконати роботу можна швидко, а скерувати взаємини так, щоб людина вам довіряла протягом життя, – це вже мистецтво та професіоналізм.

Є думка, що існує мова татуювань, яка безпомилково визначає характер клієнта. Чи це так насправді?

Так. Глянувши на тату, можна охарактеризувати особистість людини та змоделювати її характер, смаки. 

Хочу зауважити, що всі люди з тату більш відкриті, добрі та впевнені у своїх діях. Погодьтесь, не кожен здатний на такий крок.

Ви працювали в Німеччині, Данії та Греції. Як культура кожної з цих країн надихнула Вас у створенні унікальних татуювань? 

Я була вражена в тих країнах не розвитком тату-культури як мистецтвом, а навпаки. Там люди цінують сімейні роботи та значення. Моє завдання в цих запитах було – все зробити грамотно і красиво відносно композиції тіла, щоби татуювання виглядало красиво. Мене щиро здивувала доброта людей та їх довірливість. Вони дуже цінують майстрів з України, тому що ми зорієнтовані більше на творчість, якість і художність.