Ольга Железняк: «Не розчісуйте мокре волосся»

Яна Демчук
Яна Демчук: «Ми прагнемо, щоб кожна жінка була особливою!»
27 Лютого, 2023
Олена Кривінчук
Олена Кривінчук: Лікар має виглядати так, як хотіли б виглядати ви
27 Лютого, 2023
Ольга Железняк
Гарне волосся – це не тільки насолода для очей, а й показник здоров’я організму. Яким має бути правильний догляд за цією окрасою і які чинники впливають на стан шевелюри, розповіла визнаний перукар-стиліст, трихолог-реабілітолог, візажист міжнародного рівня Ольга Железняк. Вона знає про волосся все – і трішки більше!

Чи може шампунь поліпшити стан волосся? Які поради Ви можете дати щодо підбору шампуню?
Сучасний догляд за волоссям заснований на індивідуальності, тому вибирайте доглядову косметику вузького цільового призначення: для забарвлених і штучно завитих пасм – безсульфатну, для профілактики себореї – шампунь проти лупи, для тонкого і ламкого волосся – проти випадіння. Шампунь може поліпшити стан шкіри голови, а якщо шкіра добре очищена, то і пасма будуть мати здоровий вигляд.
Як вибираєте шампунь, раджу зупинитися на тих, де є органічні рослинні миючі компоненти. За допомогою цих складових можна позбутися різних проблем зі шкірою і полікувати її. Шампунь треба вибирати за типом шкіри голови і за типом волосся, адже шампуні очищають не тільки волосся – шкіру теж. Звернути увагу треба і на pH-рівень: він має бути такий, як і шкіра голови. Жирна шкіра – 6–7. Нормальна – 5–5,5. Суха – 4.

Як треба доглядати за сухою шкірою голови?
Суха шкіра, як і інші її типи, потребує регулярного відлущування. При цьому пілінг повинен бути м’яким, а відлущуючий засіб – мати в складі зволожуючі інгредієнти без вмісту солі. Використовуйте м’який шампунь (підійде безсульфатний) і зволожуючий кондиціонер. Не забувайте про маски, бальзами, креми та інші незмивні засоби проти сухості шкіри голови.

Як підготуватися до прийому в трихолога? Може, існують обов’язкові процедури?
Не мийте голову принаймні за 24 години до візиту. Це дасть змогу трихологу дослідити рівень сальних залоз і оцінити ступінь кератинізації епідермісу. Важливо не використовувати будь-які пінисті засоби, лаки, пасти або гелі. Приходьте до спеціаліста не раніше ніж через два тижні після фарбування волосся.
Підготуйтеся до бесіди, відповівши собі на два основних запитання: з якою проблемою ви звертаєтеся і скільки вона вже триває. Варто мати з собою останній аналіз крові. Підготуйте список ліків, які ви приймаєте. Вас також запитають про домашній догляд. Запишіть назви продуктів, які ви використовуєте, зі складом інгредієнтів, особливо шампуню. Розкажіть про всі процедури, засоби гігієни, які ви використовували досі. Також подумайте про те, як відповісти на запитання про дієту. Питання про ваш спосіб життя стосується того, скільки ви спите, паління, а також рівня стресу.

Ольга Железняк

У тренді – гладке волосся і прямий проділ

Чи правда, що в кожної людини максимально можлива довжина волосся закладена генетично? Чи можна домогтися будь-якої його довжини за допомогою правильного догляду? 
Генетика впливає на здатність волосся рости, але будь-яку шевелюру можна відростити до бажаної довжини, щоправда, це може потребувати тривалого часу. Основна причина, через яку вона не утворює необхідну довжину, – поступове руйнування волосяного стрижня під час хімічного і фізичного впливу. Але якщо ввести деякі хороші звички у свій щоденний ритуал, то через три-чотири місяці ви побачите результат. Ніколи не розчісуйте мокре волосся; не лягайте спати, доки не висушите його; не використовуйте тугі гумки; дотримуйтеся режиму тонування фарбованих пасм і стрижіться добре заточеними ножицями (не машинкою).

У світі моди є таке поняття як повертання трендів, коли вінтажні речі стають надзвичайно популярними. Чи є щось подібне стосовно зачісок?
Так, є. Гладке волосся і прямий проділ посередині – зачіска, яку мала чи не кожна модниця в 1990-х. Це і тепер дуже актуально. Ще можу назвати хвіст-мальвінку, під час створення цієї зачіски важливо зібрати лише верхню частину волосся, а нижні пасма залишити розпущеними. Цей кокетливий образ раніше був дуже популярним серед дівчат різного віку. Його часто роблять і тепер, але додають трохи сучасних відмінностей – градієнтне фарбування, коли світліші кінці пасм розсипаються на плечах.
oljahairstylist