Ксенія Мохур: «У США популярне мегаоб’ємне нарощування вій»

Ельвіра Мілк: «Не варто боятися зробити крок у невідомість»
5 Січня, 2024
Ольга Закусило: «Головне – натхнення, а натхнення – це мої учні»
5 Січня, 2024

Ксенія – досвідчена майстриня з нарощування вій та фарбування брів. Вона працює в Чикаго, й на її послуги дуже великий попит: клієнти чекають на неї у двох салонах і навіть удома. Еміграція для неї – це ототожнення того, наскільки людина готова почати нове життя та змінити свої погляди, мислення і, головне, не просто адаптуватися, а й водночас розвиватися. Фахівчиня готова до подібних викликів, адже вона вже кардинально змінювала своє життя: навчалася в Черкаському інституті банківської справи, але подалася до світу краси. Ми розпитали майстриню про це.

Ксеніє, що вплинуло на Ваш вибір, коли Ви прийшли у б’юті-індустрію? Адже спочатку Ви здобули у виші іншу освіту

У б’юті-індустрію я прийшла ще у студентстві. Я навчалась у магістратурі й вирішила, що час пробувати працювати, аби мати хоч який досвід. А вже після отримання диплому – знайти роботу за професією. І я стала міркувати, до чого можна взятися, щоб і подобалося, і можна було розвиватись і мати дохід. Цю тему ми обговорювали вечорами з мамою – і, підбираючи варіанти, вона запропонувала розглянути нарощування вій, а я звернула увагу ще й на ламінування та брови… Тепер саме цей вибір допомагає мені заробляти гроші в цій сфері.

Якщо розраховано правильне навантаження штучних вій відносно натуральних, то штучні можна носити роками

Ви переїхали до США й одразу стали затребуваною майстринею. Як Ви оцінюєте рівень б’юті-індустрії в Україні та в США? Чи справді наші майстри найкращі?

Так, минулого року я ризикнула й поїхала до США, залишивши свою студію та клієнтів. Б’юті-послуги в Україні та США кардинально розрізняються. Якщо брати обслуговування як сервіс, то я б сказала, що все більш-менш схоже, він залежить від рівня цін у салоні. Щодо техніки роботи в Україні – чотири роки тому я перейшла на техніку адаптивного нарощування вій. Це тоді далося не так легко, але техніка стала популярна, і я почала отримувати задоволення від роботи. Що більш широкопрофільним є майстер, то більше шансів заробляти в цій сфері. Можу сказати, що дійсно наші майстри цінуються, але техніки і нарощування вій, і оформлення брів тут поки популярні такі, як у нас п’ять років тому. 

Ваші роботи з нарощування вій виглядають дивовижно. Який варіант частіше вибирають Ваші клієнти – класичний чи об’ємний? Чи правда, що об’ємний тримається довше? Як зрозуміти, коли час знімати вії?

Є клієнти, яким подобається моя техніка роботи, це в основному українки, польки і деякі американки, які віддають перевагу більш акуратному об’ємному нарощуванню вій. Але здебільшого популярне саме мегаоб’ємне нарощування. Я не можу сказати, що об’ємне тримається довше чи краще. Якщо порівнювати з адаптивним нарощуванням чи більш натуральними техніками, то терміни такі самі. І тут трішки важко мені перелаштуватися, тому що я розумію, яка шкода це для натуральних вій. Адже використовуються занадто великі пучки та багато клею, вії майже не відпочивають, тому здебільшого вони дуже травмуються. Взагалі якщо розраховано правильне навантаження штучних вій відносно натуральних, то штучні можна носити роками і натуральні вії не будуть пошкоджені. Але доводиться робити те, що замовляє клієнт. Тому коли я переїхала до США, мене ніби знову відкинуло на мій початок у цій сфері. Попит в індустрії краси в США кардинально відрізняється від того, що популярне в Україні.

Які техніки фарбування брів найбільш популярні серед Ваших клієнтів у США і чи є які-небудь унікальні вподобання, яких не було в Україні? Чи розрізняються тренди в різних країнах?

У США в основному популярні більш виразні брови, хоча з клієнтами, які роблять брови в мене, мені пощастило більше, вони все ж таки поціновувачі більш натуральних брів. Але мода на брови тут справді своя, тут полюбляють більш тонкі брови і не от просто графічні. Я б сказала, американці не слідують трендам – вони більше надають перевагу тому, до чого звикли, та тому, що їм личить.