Колаген – маркетинг чи користь?

Творчість, яка спонукає думати
3 Липня, 2024
Ірина Губер: «Я прагну розкрити унікальність кожного бренду, використовуючи різні стратегії та творчий підхід»
3 Липня, 2024

Колаген – один з найважливіших білків шкіри, який відповідає за її пружність і молодість. Як покращити синтез колагену, що прискорює його руйнування і чи є сенс додатково вживати колагенові пігулки?

З цими питаннями ми звернулися до нашої експертки – косметологині й хелс-коуча Ольги Тітової.

Пити чи не пити?

Я не можу категорично сказати, що колаген не працює. Можливо, в шкірі відбудуться певні позитивні зміни. А можливо, й ні.

Зазвичай більшість досліджень колагенових добавок фінансує зацікавлений у цьому бізнес. Тому результати можуть бути дещо прикрашені. І досі вживання колагену не є науково обґрунтованим і достеменно невідомо, чи приносять колагенові добавки користь для шкіри.

Тому я за те, щоб усе ж таки концентрувати свою увагу на тому, що дійсно працює і сприяє природному синтезу колагену, а саме на здоровому і збалансованому харчуванні.

Я також вживала колаген

Це було декілька років тому, і тоді в моєму раціоні сильно не вистачало білку. Тож, можливо, в той період колаген був для мене рятівником і додатковим джерелом амінокислот, яких бракувало моєму організму.

Цікаво, що в той період, коли я вживала колаген, мені подобався стан моєї шкіри. Проте й тепер, уже без колагену, але зі збалансованим раціоном і усвідомленим ставленням до їжі, я також дуже задоволена відображенням у дзеркалі.

Тому не буду надто категоричною щодо колагенових добавок і припущу, що, ймовірно, вони будуть ефективними для жінок з дефіцитом білку в раціоні або з неможливістю вдосконалити своє харчування.

Друзі колагену

Три амінокислоти: гліцин, пролін та гідроксипролін, з яких утворюється колаген, містяться в рибі, птиці, мʼясі, яєчних білках, молочних продуктах, бобових.

Щодня нам потрібно в середньому 1 грам білку на 1 кг ваги. Тобто, наприклад, при вазі 55 кг потрібно зʼїдати 55 грамів білку. Це 2 яйця (12 грамів білку), 150 грамів риби (30 грамів білку), 50 грамів сочевиці (8 грамів білку), 30 грамів сиру (8 грамів білку).

 

Вітамін С сприяє синтезу колагену і в достатній кількості міститься в ягодах, ківі, зелені, капусті, зокрема в броколі, болгарському перці.

 

Цинк – ще один помічник колагену, і його дуже багато в горіхах, насінні, особливо в гарбузовому, морепродуктах, бобових.

 

Якщо ви впевнені у своєму харчуванні, колагенові добавки вам непотрібні.

Не змінювати свої харчові звички і сподіватися, що порція колагену вирішить усі проблеми, – заздалегідь програшна стратегія для шкіри.
Намагайтеся зробити своє харчування таким якісним, різноманітним і збалансованим, щоб мінімізувати прийом будь-яких штучних добавок

Ще трошки колагенових порад

  1. Менше цукру.

Надлишок глюкози в крові руйнує колаген і псує якість шкіри.

  1. Снідайте чимось несолодким.

Солодкий сніданок призводить до підвищеного рівня глюкози в крові протягом усього дня, що, звісно, не на користь колагену.

  1. Зменшуйте стрес.

Кортизол нещадно руйнує колаген. На жаль, нині складно не нервуватися. Проте все ж таки намагайтеся знаходити варіанти для зняття напруги, бо так ви рятуєте не тільки свою голову, а також і колаген.

  1. Додайте фізичної активності.

Будь-який спорт або прогулянка на свіжому повітрі знижують рівень кортизолу і зменшують його негативні наслідки на організм, мʼязи і колаген.

  1. Любіть сонце розумно.

Забагато ультрафіолету знищує колаген – це факт. Проте в розумних дозах ультрафіолет, навпаки, покращує стан шкіри, а також психічний стан. Тому засмагайте в безпечний час, носіть капелюха і не женіться за шоколадним кольором шкіри. Сонце в розумних дозах не ворог, а потужний антистресовий агент.

  1. Спіть.

Від нестачі сну підвищується рівень кортизолу і глюкози в крові, а про їхній вплив на колаген ми вже говорили.

  1. Не паліть.

Цигарки, кальян, вейп негативно впливають на шкіру, зменшують кількість антиоксидантів, вітаміну С і, як результат, погіршують синтез колагену, пришвидшують вікові зміни.