Катерина Павленко: «Моя мета – і надалі дбати про красу та здоров’я своїх пацієнтів-клієнтів, удосконалювати свої знання та підтримувати свій професіоналізм»

Інна Кармазь: «Навчаю заробляти щомісячно $5000–10 000 за годину-півтори на день»
25 Жовтня, 2024
Катерина Сід: «Обмежень для іноземців-інвесторів у Дубаї майже немає»
25 Жовтня, 2024

Косметологиня Варшави – Катерина Павленко. Вона поєднує багаторічний медичний досвід і знання сучасної косметології, щоб досягти найкращих результатів. Впроваджує передові методики та новітні технології, відвідує безліч конференцій і конгресів, виступає в ролі спікера на міжнародних семінарах та має понад 2000 задоволених пацієнтів

Ви маєте різноплановий, більше 16 років досвід у медицині й більше семи років практикуєте лікаркою-косметологинею. Скажіть, з якого віку можна відвідувати косметичний кабінет, якщо у підлітка проблемна шкіра обличчя або псоріаз?

Взагалі дітям 12–14 років, яким пощастило не мати проблем зі шкірою, варто обов’язково відвідати хоч раз косметологічний кабінет. Це важливо для того, щоб отримати рекомендації від спеціаліста про те, як правильно доглядати вже «дорослу» шкіру. Перший етап – це очищення. Воно має бути досить м’яким, зберігати ліпідний шар, який служить бар’єром і захистом. Другим етапом буде тонізація шкіри. Тонер треба застосовувати шляхом розпилення невеликої кількості на обличчя, після чого одразу переходити до третього етапу – живлення та зволоження шкіри кремом. Крем варто наносити на ще вологу шкіру після тонізації: в такому випадку тонер буде слугувати ще й як провідник крему в більш глибокі шари шкіри. Це основний базовий догляд, необхідний кожній жінці, чоловікові, дівчині, хлопцю для того, щоб мати здорову шкіру, і правильно підібрати догляд допоможе косметолог.

Якщо у дитини псоріаз, а це серйозне шкірне захворювання, то лікуватись у косметолога точно не можна, обов’язково треба звертатися до фахівця вузької спеціалізації, це має бути дерматолог або дерматовенеролог з клінічним досвідом! Адже навіть лікарі-косметологи спеціалізуються та практикують лише в області естетичної медицини.

Як можна вилікувати акне самотужки?

Акне – це шкірне захворювання, яке проявляється у вигляді запалених вузликів, папул на обличчі. Викликане, як правило, порушенням функціонування сальних залоз та активізацією демодексу – підшкірного кліща. На практиці дуже часто я лікую не лише акне, а й бакне (від англ. back – спина). Так само, як і на обличчі, на верхній частині спини, грудях та плечах знаходиться найбільше сальних залоз, а тому й великою є вірогідність появи так званих у народі прищів.

Лікування акне / бакне потребує багато часу і самим лише пілінгом чи очищенням справи не вирішити. Терапія вимагає великого терпіння від пацієнта, дотримання всіх рекомендацій щодо гігієни й харчування. Cамолікування може лише загострити захворювання і призвести до шрамування шкіри, куперозу, дерматиту. Тож для того щоб мінімізувати всі ризики, пов’язані з акне, якнайшвидше треба звернутися до фахівця.

Ботулінотерапія – це, звісно, супервинахід, еліксир молодості, який нашому поколінню пощастило пізнати

Зараз велику популярність набирає ботулінотерапія. Які переваги та недоліки вона має?

Ботулінотрапія – це, звісно, супервинахід, еліксир молодості, який нашому поколінню пощастило пізнати та благополучно користуватися ним, дарувати собі радість, щастя бачити молодість у 40+, про яку наші бабусі могли лише мріяти.

Та ботокс – це не назавжди. Ефект від нього триває від трьох-шести місяців, далі потрібно повторювати процедуру; від чого це залежить, я записала у відео на своїй сторінці в Instagram. За класичними протоколами, потрібно робити ботокс не частіше ніж один раз на пів року, але я наполягаю на тому, щоб людина допомагала собі подовжити ефект від ботулінотерапії. Яким чином? Не намагатися робити рухи чолом, коли воно заблоковано, наприклад не зводити брови разом. Це допоможе пацієнту продовжити ефект від ботулінотерапії навіть до року.

Чи має вік значення? Ніяких вікових кордонів не існує. Я орієнтуюсь лише на показання, на дози, на м’язову слабкість чи силу. Так, рік тому почала працювати з жінкою 61+. Ботокс, який за віком жінці протипоказаний. Ефект просто приголомшливий. Я орієнтувалася на її м’язи, й вони мені «сказали», що тут буде діяти саме ботокс.

Ви регулярно відвідуєте конференції, що на них поглиблюєте свої знання. Які нові можливості з’являються в цій галузі?

Незважаючи на те, що ми разом з колегою провели великі навчальні семінари для підвищення рівня кваліфікації наших медиків-косметологів у Німеччині, Іспанії, Польщі, я не впускаю можливості відвідувати конференції, але й цього мені здалося замало, і я вступила в магістратуру Варшавського університету, тому наступні два роки забезпечила себе ще глибшим вивченням своєї спеціалізації – дерматокосметології. А приємним бонусом до цього стане отримання Європейської Вищої освіти.

Що для Вас Ваша професія та які цілі Ви ставите перед собою?

Якось мене чоловік запитав: «Якби ти змогла повернути час до своїх 16-ти, чи змінила б ти свій вибір у плані професії?»

Перед очима в мене промайнув мій пройдений шлях, інститут, робота у стаціонарах кардіології, ревматології, загальній хірургії, асистенткою щелепно-лицьового хірурга в стоматології, як закінчила медичне училище з відзнакою, продовжила навчання в Запорізькому медичному університеті, потім – лікарня, викладання в медколеджі, знову лікарня.

 Я обрала саме медицину. Жодного дня я не працювала десь, окрім неї чи сфери, що з нею пов’язана. Якби можна було повернути час до моїх 16-ти, я не змінила б нічого.

Дякую чоловіку за таке глибоке запитання, адже я не усвідомлювала, наскільки люблю свою професію.

Моя мета – і надалі дбати про красу та здоров’я своїх пацієнтів-клієнтів, вдосконалювати свої знання та підтримувати свій професіоналізм.