Аліна Чаусовська: «Ставлю діагноз, побачивши фото шкіри»

Ольга Шкробот
Ольга Шкробот: Не бійтеся помилятись і падати!
2 Січня, 2023
Людмила Чайкіна
Людмила Чайкіна: «Не затягуйте з візитом до косметолога»
2 Січня, 2023
Аліна Чаусовська
Дерматолог онлайн? Це можливо, якщо ти профі. Завдяки саме цьому підходу наша героїня може допомогти великій кількості пацієнтів. Це зручно (людина може отримати консультацію будь-де, якщо є доступ до Інтернету), доступно (найкраще рішення для тих, хто мешкає у віддалених регіонах), економить час (на дорогу до лікаря та очікування в черзі) і, нарешті, дає змогу зберегти анонімність (деякі люди можуть боятися зустрічі з лікарем особисто через страх перед неприємними побутовими розмовами тощо). Про переваги онлайну та нюанси правильного догляду за шкірою розповідає дерматолог Аліна Чаусовська

Що вплинуло на вибір Вашої професії? Як Ви вирішили стати саме дерматовенерологом?
Я вибирала між акушерством і гінекологією, інфекційними хворобами та дерматовенерологією: бачила себе у всіх трьох спеціалізаціях. Але одного ранку до мене прийшло розуміння: хочу бути дерматовенерологом. До речі, всі мої родичі до останнього мене відмовляли. Коли почала працювати, то усвідомила: отримано все, що хотіла, оскільки в моїй спеціальності є й гінекологія та інфекційні хвороби.

Ви консультуєте клієнтів онлайн. Жахливі події, які відбуваються в Україні, вплинули на Вашу діяльність? Чи вдається в онлайні організувати дійсно якісну медичну допомогу?
Консультувати онлайн я почала задовго до подій в Україні. Моя перша пацієнтка була з Німеччини. Я допомогла жінці впоратись із захворюванням, яке мучило її п’ять років. Після цього я зрозуміла, що можу вести консультації не тільки очно, а й онлайн. Для встановлення діагнозу в 70% випадків мені досить побачити фото шкірного захворювання – у високій якості та при хорошому освітленні. Але на онлайн-консультацію я беру не всіх пацієнтів. Якщо є підозра на важкі дерматологічні захворювання, то завжди необхідний особистий огляд.

Розкажіть, яких запобіжних заходів має дотримуватися людина з великою кількістю родимок. Чим вони небезпечні?
Є два основних правила, і це не залежить від кількості родимок. Перше: використовувати сонцезахисний крем і носити закритий бавовняний одяг улітку. Друге: двічі на рік проходити дерматоскопію в дерматолога. Раджу слідувати обом.

Як захистити шкіру в умовах знеструмлення і нестачі тепла в домівках?
Дуже актуальне питання. Передусім треба тепло одягатися, але бути обережним з одягом із вовни, тому що в багатьох людей від вовни може початися алергія. Якщо у вас светр із вовни, то під нього треба надягати бавовняну кофту.
Пийте воду. У зимовий час пити багато води особливо важливо: це зберігає вологу в організмі й запобігає сухості шкіри. 
Золоте правило – вибирайте косметику без ароматів.
Своїм пацієнтам я завжди рекомендую гель від La Roche-Posay Lipikar Gel Lavant. Він не порушує гідроліпідну мантію шкіри. Якщо шкіра суха, то найкращий засіб – це мазь «Бепантен». Її можна використовувати і для рук, і для тіла.
 
dr.alina.dermatovenerologist