У досягненні результату насолоджуйтесь процесом!

Усі ми бажаємо миру Українській землі!
26 Серпня, 2024
Аксесуари COCON: історія, написана на шовку, що розкриває індивідуальність і підкреслює стиль
26 Серпня, 2024

Оксана Окрушко, медична сестра і фізичний реабілітолог за фахом, вважає своїм справжнім призначенням консультації зі свідомого харчування і сапліментів, з позбавлення зайвої ваги, з формування філософії здорового життя у своїх клієнтів

Оксано, чому Ви зайнялися нутриціологією?

Нутриціологія для мене – це як філософія любові до себе, котра проявляється через харчування. З початком моєї практики мене дуже підтримували мої близькі та знайомі, а далі, коли гориш своєю справою, все йде саме собою. Нині я працюю з такими запитами, як зниження зайвої ваги, поліпшення якості життя, емоційне переїдання і просто навчаю своїх клієнтів свідомо харчуватися. А ще як дипломований фізичний реабілітолог прищеплюю любов до дозованих фізичних навантажень – і бачу, як класно працює комплексний підхід!

Розкажіть про імітацію голодування – FMD.

FMD – це харчова стратегія, що дарує молодість! Це дуже гарно вивчена дієта італійського науковця Вальтера Лонґо, в основі якої лежить імітація голодування. Ця система харчування має протизапальний ефект, уповільнює старіння, підвищує стресостійкість і когнітивні функції мозку. Усе це досягається за п’ять днів, бо саме стільки триває один цикл FMD, який, до речі, повторювати можна не частіше одного разу на місяць. В основі меню FMD – рослинні білки, жири та вуглеводи, також мінімізуються глютеновмісні продукти, які при зловживанні підвищують фонове запалення в організмі. Велика увага приділяється гідратації і режиму відпочинку, і вуаля – за п’ять днів майже в 90 % випадків дівчата помічають легкість, приплив енергії, гарний настрій і бажання рухатися далі!

Що таке свідоме харчування?

Свідоме харчування – це про те, як отримати насолоду від приготування і споживання їжі так, щоб максимально насичувати організм поживними речовинами, зокрема вітамінами. Основні принципи такого харчування дуже мені близькі й дієві в довгостроковій перспективі: їжте повільно, сервіруйте стіл – і нехай прийом їжі стане як ритуал, але будьте прискіпливі у виборі продуктів! Дослуховуйтесь до свого тіла: їжте тоді, коли відчуваєте фізіологічний голод. Максимально збалансованого харчування найлегше дотримуватися, харчуючись за індивідуально розробленим меню. Також дуже важливі гідратація, режим харчування і фізична активність.

Як правильно поєднувати продукти, щоб було максимальне засвоєння корисних речовин?

Для того щоб клієнт отримував максимальну користь від харчування, уникав здуття, закрепів і диспептичних явищ, потрібно:

  • не змішувати білки та вуглеводи або обмежувати ці поєднання продуктів, бо білки потребують кислого середовища для перетравлювання, а вуглеводи – лужного. Вуглеводні продукти також краще поєднуються з некрохмалистими овочами. З молочних продуктів я раджу вживати ферментовані, бо в дорослих людей молоко часто уповільнює перетравлювання іншої їжі;
  • жири – це моя любов на тарілці! Саме здорові жири (оливкова олія, авокадо, горіхи, риба жирних сортів, насіння чіа, льону, гарбузове). Це, звісно, маленька частина інформації, але дієва!

Яке фізичне навантаження потрібне для отримання гарного результату?

Збалансований підхід до фізичного навантаження і регулярність тренувань є ключем до досягнення гарного результату. А ще важливо отримувати задоволення від фізичної активності, іншими словами – насолоджуватися процесом, а не результатом. Адже зазвичай запал до фізичних занять у багатьох пропадає за місяць-другий, бо немає бажаного результату. Тож важливо зміщувати акцент від результату на процес, включати різні види фізичних навантажень і обирати те, що буде з вами надовго. Це можуть бути кардіонавантаження (біг, швидка ходьба, плавання, їзда на велосипеді), силові тренування, тренування на гнучкість (стейчинг, йога, пілатес). Але важливою в кожному виді спорту є поступовість.

Працюйте над собою! Любіть сам процес, і тоді обов’язково отримаєте гарний результат!