Мисливцям за тістечками присвячується…

SKRIPKA
SKRIPKA – український бренд, філософією якого є відображення внутрішньої свободи та гармонії через одяг з його акцентним кроєм і фактурами
28 Лютого, 2023
GISELE DELORME Paris
Продукт місяця від GISELE DELORME Paris – Gommage Eclat
28 Лютого, 2023
Юлія Носенко
Щодо того, як позбутися цукрової залежності, консультує Юлія Носенко – практикуючий системний нутрициолог, спеціаліст із модифікації способу життя та немедикаментозного оздоровлення, коуч Європейської асоціації коучингу, членкиня Асоціації фахівців освітньої та функціональної медицини і просто красива та щаслива жінка, мати двох дітей, яка змогла впоратися зі своїм «візком захворювань» і тепер допомагає іншим бути здоровими, любити себе

Якщо тільки думка про те, щоб відмовитися від солодощів, викликає у вас паніку, то ви в цьому не самотні. Не турбуйтеся!
Варто лише відкусити продукт, котрий містить цукор, як у мозок подається сигнал, що активує систему винагороди, і виділяється «гормон задоволення» дофамін. Спочатку цукор дає швидкий приплив сил, проте вже за кілька годин його рівень різко знижується, і людина потребує нової порції. Для організму це стрес. Ось чому після солодкого перекусу швидко виникає відчуття голоду. Цукор дає енергію «в кредит»: він забирає більше сил, ніж дає. У результаті людина відчуває роздратування, її мучать перепади настрою, які хочеться знову ж таки заїсти солоденьким. Так і формується залежність.
За даними Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (US FDA), сьогодні понад 80% найменувань продуктів містять доданий цукор.
У середньому в Україні з’їдається близько 40 кг цього продукту на душу населення щорічно, що становить понад 100 грамів на день, або близько 30 чайних ложок. При цьому ВООЗ рекомендує не вживати більше 25 г, або 6 чайних ложок сахарози на день (норма для дорослих).

Чим небезпечний цукор? Він:
1. Пригнічує роботу імунної системи.
2. Створює умови для зростання та розмноження патогенних бактерій, вірусів.
3. «Відповідає» за дисбаланс нейромедіаторів, особливо серотоніну та дофаміну (перепади настрою, агресія, апатія, втома).
4. Провокує розвиток хронічного запалення в організмі.
5. Стимулює підшлункову залозу виділяти більше інсуліну. На тлі високого інсуліну розвивається метаболічний синдром, автоімунні захворювання, ростуть усі клітини (зокрема пухлинні).
6. Заважає засвоєнню вітамінів, мінеральних речовин.
7. Прискорює процеси старіння.

Юлія Носенко

Спочатку цукор дає швидкий приплив сил, проте вже за кілька годин його рівень різко знижується, і людина потребує нової порції

Визначаємо причину цукрової залежності:
Незбалансоване харчування.
Клітинний голод (нестача мікроелементів, найчастіше хрому та цинку).
Нестача макроелементів (білків, жирів).
Рецепторна залежність.
Дисбаланс нейромедіаторів дофаміну та серотоніну.
Нестача енергії. Часто цей вид залежності поєднується з кофеїновою залежністю – це хронічна втома, необхідність «дози» для того, щоби включитися, з головними болями, безсонням, зайвою вагою, залежністю від інших видів енергетиків.
Хронічний стрес. Люди постійно реагують на стресогенні чинники довкілля. У відповідь надниркові залози виділяють гормони кортизол і адреналін. Коли надниркові залози вже «виснажені», людина тягнеться до цукру за «підживленням». Але ефект дуже короткочасний, потім рівень цукру падає, мозок буквально починає «задихатися», йому не вистачає глюкози. Людина стає нервовою, дратівливою, знову тягнеться за солодким… Замкнуте коло.
Дисбаланс мікрофлори кишківника, особливо розмноження грибка сandida, дріжджів через надлишки цукру та інших простих вуглеводів. Цей тип вирізняється особливо сильним потягом до цукру – такі люди можуть їсти солодке з кожним прийомом їжі.

План роботи з цукровою залежністю
1. З’ясовуємо свою причину залежності.
2. Стежимо за повноцінним харчуванням. У кожному прийомі їжі мають бути білки (підійдуть яйця, морепродукти, субпродукти, м’ясо, бобові тощо), жири (оливки, авокадо, насіння, горіхи, рослинні олії холодного віджиму, вершкове масло та ін.) та клітковина (різноманітна зелень, овочі, фрукти, ягоди). Замість швидких вуглеводів (це продукти з білої муки, цукор, мед, фруктові сиропи) обираємо цільнозернові крупи!
Забуваємо про пакетовані соки, фастфуд, перероблені продукти, алкоголь, газовані напої, цукор. Читаємо етикетки, щоб уникнути продуктів з цукрозамінниками, такими як кукурудзяний сироп, фруктоза, глюкоза, декстроза, мальтодекстрин, сорбіт та ін.
3. Очищаємо рецептори для того, щоб вони почали більш тонко реагувувати на нормальні смаки. А саме додаємо в раціон гіркі трави та спеції: руколу, темну зелень, гірчицю, куркуму, корицю, всі види капусти тощо.
4. Коригуємо дефіцити – усуваємо клітинний голод (треба звернутись до спеціаліста, аби підібрати форми та дози необхідних вітамінів і мінеральних речовин).
5. Відпочивайте! Зробіть усе можливе, щоб сон був міцний. Поганий сон стимулює апетит, посилює потяг до солодкого та сприяє набору ваги.
6. Організм має працювати. Фізичні вправи та сон підвищують чутливість до інсуліну, допомагають знизити потяг до цукру. Необов’язково йти в тренажерний зал: прогулянка після прийому їжі теж принесе хороші результати.
7. Працюємо над підвищенням рівня усвідомленості: змінюємо тригери та звички, негативні елементи на позитивне підкріплення за допомогою ведення щоденника та медитацій, створюємо свій перелік радощів.

Юлія Носенко

Цукор дає енергію «в кредит»: він забирає більше сил, ніж дає. У результаті людина відчуває роздратування


Корисні десерти: горіхи, фрукти та ягоди, домашній мармелад, випічка з альтернативного борошна (мигдального, рисового, кокосового тощо), урбеч, якісний шоколад, домашнє морозиво на основі бананів і горіхів. Із підсолоджувачів найбільш безпечними є стевія, еритритол, трегалоза, алюлоза.

Рецепт шоколадного мусу
Вам знадобляться 4 ст. л. какао, 2 банани, 3⁄4 склянки фундуку або інших горіхів, трохи води або рослинного молока.
Подрібніть у блендері фундук, потім додайте до нього води, щоб вийшла консистенція йогурту. В отриману масу покладіть банани, порізані шматочками, і порошок какао, після чого все перемішайте. Мус потрібно розкласти у склянки чи інші ємності та охолодити. На смак можна додати трохи апельсинової цедри, мускатного горіху або кориці.
Бажаю вам знайти щастя без цукру!
u___healthy