Влада Клюйко: «Робимо з незадоволеної людини адвоката бренду»

Ольга Демірова: «Я викликаю довіру!»
28 Лютого, 2024
Валентина Швець: «Улюблений проєкт клієнтів – “Нове тіло за 14 днів!”»
28 Лютого, 2024

Влада – маркетолог рівня «бог». Зробила 300+ успішних проєктів у 32 нішах. За допомогою маркетингової агенції ELPODIUM, де вона працює, клієнти отримують подвоєння продажів у перші місяці співпраці. Також в агенції є курси, де навчають малий бізнес маркетингу. Влада впевнена: підприємці можуть уміти створювати стратегію просування самостійно. Ми розпитали, як саме

 Кожна одиниця контенту має виходити з аналітичних даних

 

Владо, які конкретні кроки Ви робите для вивчення ніші та конкурентного середовища перед розробленням маркетингової стратегії?

У межах стратегії нішу і конкурентне середовище ми вивчаємо через поглиблені опитування (кастдеви): саме вони дають змогу «залізти в голову» покупців і взнати всі тригерні моменти, які спонукають їх до покупки. Так само закуповуємо дані з попиту і бюджетів конкурента, що витрачаються, у різних софтів. Це найголовніша частина аналітики та будь-якої стратегії.

А аналітика, у свою чергу, допомагає в процесі впровадження стратегії заощаджування бюджету невеликої африканської держави під час налаштування реклами. Продумуємо ідеї, виходячи з потреб людей, які потенційно зацікавлені в нашому продукті. У цьому й полягає секрет успіху.

Якщо ви публікуєте контент, запускаєте рекламу, робите відео в соцмережах, тому що просто так вирішили або побачили в конкурента, у мене для вас погані новини: це ніколи не дасть прогнозованих результатів. Кожна одиниця контенту має виходити з аналітичних даних.

Як Ви розставляєте пріоритети в рекламній кампанії та які метрики використовуєте для виміру успіху?

Основний підхід завжди – діяти за стратегією. Маркетинг та продажі – це, в цілому, виключно системна історія.

Можна зробити хоч тисячу контент-воронок та інших рекламних продуктів, але для результату у вигляді продажів достатньо налаштувати два-три інструменти, враховуючи потреби, болі, страхи та заперечення своєї аудиторії. Кожен з них ми легко можемо адаптувати під ситуацію, ринок та попит.

Основний показник, за яким ми відстежуємо результати у наших клієнтів, – це ліди (якісні заявки) та продажі.

Як Ви керуєте репутацією бренду в мережі?

У нас в агенції є окрема послуга в цьому напрямі. Ми відстежуємо всі відгуки. Якщо вони негативні, то наше завдання – зробити з незадоволеної людини адвоката бренду. Продумуємо систему лояльності для того, щоб люди були мотивовані на зворотний зв’язок, формуємо позитивний імідж у мережі. Ці всі дії висувають вашу локацію в топ у Google, що дає абсолютно безкоштовний потік заявок і продажів.

У час, коли всі купують онлайн, ця послуга є мастхев для локального бізнесу.

Ви створили курс менторства для бізнесу «Як ефективно займатися маркетингом самостійно та не злити гроші». З якими стереотипами доводиться стикатись у процесі навчання людей?

Найчастіше власники бізнесу навіть не хочуть занурюватись у маркетинг, гадаючи, що це можна комусь із самого старту делегувати, але це однозначно стереотип.

Маркетинг – це первинне завдання власника, тому що саме маркетинг дає вам ПРОДАЖІ Й ГРОШІ.

Якщо ви не розумієте, як саме вам побудувати систему у своєму бізнесі, як рухатися цією системою та контролювати фахівців, то ніколи не отримаєте стабільного припливу нових клієнтів і продажів!

Делегувати можна тільки в тому випадку, коли у вас є стратегія просування та покроковий план дій – з розумінням, як контролювати підрядників. Якщо ж ви на самому старті шляху, буде дійсно набагато вигідніше та ефективніше зануритися самостійно в побудову системи продажів. Власне, це ми і допомагаємо робити малому бізнесу.