Віра Мурай: «Нещодавно для ФОП-клієнта я повернула більше 50 тисяч гривень некоректно сплачених податків»

Вікторія (Торі) Чала: Сила жіночності – шлях до прийняття себе
24 Грудня, 2024
Дар’я Александрова: Жінка, яка керує швидкістю
24 Грудня, 2024

Віра не просто бухгалтерка з досвідом роботи більше 10 років. Вона робить податкове законодавство доступним і зрозумілим для підприємців. Її консультації дають змогу українцям як в Україні, так і за кордоном упевнено розвивати свій бізнес у часи постійних змін. Віра також активно долучається до просвітницької діяльності: створює блоки для навчальних курсів, допомагає підприємцям уникати типових помилок і виступає на тренінгах. Її підхід ґрунтується на прозорості, практичності та глибокому розумінні реалій малого бізнесу

Майже для всіх мікробізнесів, що мають доходи менше 8 млн гривень на рік, можна адаптувати максимально просту в обслуговуванні податкову модель

Віро, Ви кваліфікована бухгалтерка і є консультантом на проєкті «Дія.Бізнес». Які зміни в українському податковому законодавстві, на Вашу експертну думку, найбільше вплинули на роботу підприємців останнім часом?

Зміни в податковому законодавстві – це спроби уряду адаптувати економіку до нових умов, забезпечити стабільність та зменшити тіньовий сектор економіки. Однак ці заходи є і додатковим навантаженням на підприємців. Основними змінами 2023–2024 стали: повернення довоєнного оподаткування; повернення перевірок і штрафів; посилення вимог до касових апаратів РРО/ПРРО; зміни в банківських розрахунках; повернення штрафів за податкові порушення. Проте бізнеси продовжують створюватись, і для них важливою є потреба у прозорих процедурах та стабільності правил.

Які помилки роблять підприємці найчастіше у веденні податкових звітів?

Найбільш часті помилки підприємців у податковій звітності пов’язані з недостатнім знанням вимог законодавства. Це, зокрема, несвоєчасне подання декларацій, що тягне за собою штрафи. Часто допускаються помилки в заповненні звітності, наприклад неправильне визначення квартальних доходів на 3 групі ФОП. Також поширеною є помилка у використанні касових апаратів (РРО/ПРРО), коли не всі операції відображаються належним чином. Деякі підприємці неправильно розраховують податки під час користування податковими пільгами у період воєнного стану. Головна порада щодо уникнення подібних ситуацій – це дисципліна, системний підхід та вчасна консультація з фахівцями.

Чи можете Ви поділитися найбільш незвичайним або складним випадком, який Вам удалось успішно вирішити для клієнта?

Зовсім недавно для ФОП, що самостійно веде облік інтернет-магазину, я повернула більше 50 тис. гривень некоректно сплачених податків.

Які лайфхаки з оптимізації фінансів Ви можете порадити підприємцям-початківцям?

Для оптимізації фінансів підприємцям-початківцям варто дотримуватись кількох правил: ведіть облік доходів і витрат за допомогою спеціальних програм або таблиць; розділяйте особисті та бізнес-фінанси: це спрощує облік і контроль витрат; плануйте бюджет: установлюйте ліміти на витрати та залишайте резервний фонд; оптимізуйте податки: оберіть вигідну систему податків та використовуйте пільги; консультації з фінансовими експертами також сприяють уникненню помилок.

Чи є значні відмінності в підході до роботи з представниками різних сфер бізнесу, наприклад нейл-майстрами або товарними підприємцями, в контексті важкості?

Майже для всіх мікробізнесів, що мають доходи менше 8 млн гривень на рік, можна адаптувати таку податкову модель, яка є максимально простою в обслуговуванні і дає змогу самостійно контролювати свій податковий стан – незалежно від ніші бізнесу.