Вікторія Пітель: «Ви маєте вибрати ту нішу, в якій кайфуєте»

Арина Матулевська: «У житті можливе все!»
3 Листопада, 2023
Вікторія Гончаренко: «Психологія в Україні набирає обертів»
3 Листопада, 2023

Вікторія – сертифікований коуч, вона має декілька освіт, великий досвід і не перестає навчатися. Перш ніж стати наставницею, вона пройшла шлях від економістки до заступниці генерального директора. Вибравши Вікторію коучем один раз, її клієнти залишаються з нею назавжди. Адже вона вміє чути людей, брати на себе відповідальність, швидко приймати рішення. Підопічні називають її фіолетовим ангелом, тому що коли вона з’являється в їхньому житті, в них відбуваються кардинальні зміни на краще.

Вікторіє, Ви займаєтесь дуже цікавою та потрібною діяльністю. Маєте багато кейсів, які демонструють Ваш професіоналізм. Напевно, Ви накопичували цей досвід роками, щоб тепер передавати його людям? Яким був Ваш особистий шлях до експертки?
Щоразу все починалось з наміру стати найкращою в справі. Які б завдання переді мною не ставили, я завжди вирішувала їх з позиції максимальної користі та найліпшого результату. І незалежно від того, була я економісткою, керівницею відділу, фінансовою директоркою, заступницею генерального директора з планування та розвитку, коучем чи наставницею мерії – я постійно ставила собі питання: «Що може зробити мене унікальною?» Активно здобувала якісь унікальні знання, що продовжується й нині. Ось тепер отримую другу вищу освіту – психологічну. Вищу економічну я отримала ще в минулому столітті (посміхається).
Для мене важливо всі знання переводити в площину практики, перевіряючи, наскільки це є життєздатним, корисним для людей. Робота з людьми мене надихає, наповнює та робить з мене просто енергетичну бомбу.

Бізнес починається з продажів, а не з бізнес-плану

 

Ви позиціонуєте себе як внутрішній продюсер. Це щось нове й дуже цікаве! Що саме Ви маєте на увазі?
Останнім часом професія продюсера стала досить поширеною, але для експертів співпраця з продюсерами не завжди є вигідною. Навіть навпаки: продюсери не хочуть брати експертів-початківців, тому що немає аудиторії і чіткої монетизації продукту. А якщо навіть і беруть, то забирають до 90% прибутку собі. Тому я поставила собі запитання: чим я можу бути корисна цим експертам? Я маю професію продюсера запуску інфопродуктів, також я є сертифікованим коучем та людиною з 25-річним досвідом роботи в бізнесі. І я вирішила це все поєднати і створити курс, який називається «Внутрішній продюсер». Експерти навчаються вибудовувати всередині себе того продюсера, який їх мотивує до дій, створювати бізнес-моделі, за якими можна рухатись самостійно. Курс «Внутрішній продюсер» покликаний знайти унікальність кожної людини, упакувати її в особистий бренд і створити внутрішній двигун, який буде вранці підказувати, що саме сьогодні треба зробити для досягнення цілі. У мене вже четвертий потік цього курсу закінчується. І учасники кажуть, що курс – про те, як знайти самого себе і, не зраджуючи себе, заробляти великі гроші.

Ви робите тест-драйв бізнес-ідей. Чим це може бути корисне для початківців або вже досвідчених бізнесменів? На що Ви спираєтесь, коли готуєте такий тест?
Тест-драйв бізнес-ідеї – необхідність, коли ви починаєте свій бізнес. Є думка, що бізнес починається з бізнес-плану. Я не згодна з цим: бізнес починається з продажів! І тест-драйв бізнес-ідеї якраз про це, щоб зробити першу життєздатну модель – перші продажі. Цей практикум підійде для будь-чого: коли експерт хоче запустити новий продукт, коли хоче спробувати новий напрям діяльності чи протестувати нову цільову аудиторію. Усього за п’ять днів можна зробити висновок щодо того, піде бізнес чи ні.

Робота з людьми мене надихає

 

Також Ви пропонуєте послугу «ІНДИВІДУАЛЬНИЙ КОУЧИНГ». Що це за формат? Чим він ефективніший?
До мене приходять люди, які хочуть досягти чогось у фінансовому плані. За цим запитом завжди стоять стосунки з собою, світом, з партнерами. Відбуваються щотижневі зустрічі, де людина на годину занурюється у свій внутрішній світ і дає чесні відповіді сама собі, шукає альтернативні шляхи розвитку, визнає те, що раніше не хотіла визнавати, – і це все в комплексі дає прорив.

Вікторіє, чи можете Ви порадити, як точно визначитись зі своєю бізнес-нішею?
Має сенс орієнтуватися на свої відчуття та емоції. Вам треба вибрати таку нішу, де робите те, від чого кайфуєте. І я зараз не про професію, а про те, чим буде наповнена діяльність. Наприклад, ви дуже любите спілкуватися, давати поради. Тоді це може бути сфера психології, коучингу, але також і будь-яка інша сфера, де ви будете передавати свої знання іншим. Наприклад, ви є майстром перманентного макіяжу і ця робота вам дуже подобається, тому що ви бачите в цьому творчість. Але в процесі ви не отримуєте задоволення, тому що любите спілкуватись. Спробуйте створити свій курс для того, щоб ділитися знаннями і давати поради.
І, зрозуміло, треба звертати увагу, коли вибираєте нішу, наскільки в ній є гроші, адже бізнес завжди йде за грошима. Ваше завдання – знати, що хочуть клієнти, і запропонувати їм це. І у вас усе складеться найкращим чином.

@vika.pitel.coach