Ovalbed: «Прагнемо зробити життя родин щасливішим»

Ольга Бурцева: «Створення власного “Я” – ключ до натхнення»
7 Листопада, 2023
Natalia Cadavid
5 Грудня, 2023

Мабуть, невипадково меблеву компанію Ovalbed, яка випускає продукцію для малюків, створили жінки. Адже хто, якщо не мама, котра носить дитину в собі дев’ять місяців, знає, як зробити крихітці комфорт? За десять років існування компанії – понад п’ять тисяч батьків купили меблі для своїх діточок саме в Ovalbed. Ці неймовірно красиві, якісні та екологічні речі коштують набагато дешевше, ніж імпортні аналоги. А отже, доступні для багатьох українців. Ми розпитали виробників про те, як їм вдається створювати такі чудові речі.

Зараз хочеться більше віддавати для України

 

Жінки неймовірно творчі, особливо коли йдеться про потреби дітей. У чому, на Ваш погляд, відмінність жіночого бізнесу від чоловічого?
Так, саме поява дитини і незадоволеність наявним асортиментом наштовхнула на ідею створення дитячих ліжечок. Адже тоді можна було купити лише одну модель – прямокутну 60 × 120 см. Тому намір створити ліжко більш округлих форм з використанням різних фактур і матеріалів, та ще й таке, що трансформується згідно з потребами дитини, видався чимось неймовірним.
Скажу відверто: спочатку було дуже непросто. У цій сфері працюють переважно чоловіки, і було складно переконувати й пояснювати, чому ліжко має бути круглим, для чого та чи інша функція, адже представники сильної статі мислять більш раціонально і просто. Проте коли ми отримали перші замовлення і зібрали відгуки, ситуація кардинально змінилась. Нині команда дослухається до кожного нюансу, кожен наш виріб тестується матусями і лише на основі тестів запускається в серійне виробництво.
Ovalbed – це не лише ательє дитячих меблів і аксесуарів. Наша філософія – зробити щасливішою кожну мить життя родини з дитиною.

Ваші меблі та текстиль зроблені з екологічних матеріалів та мають унікальний дизайн і функції, наприклад заколисування. Розкажіть про шлях від ідеї до реалізації вашої креативної команди.
Ідея поєднати дерево, текстиль і створити особливі форми існувала з самого початку. Але надати естетичним речам функціонал стало задачею з зірочкою. Наше перше ліжечко трансформувалось із круглої колиски в овальну і далі – в диванчик. Для 2014 року це вже була інновація. Ми першими в Україні додали до цього функцію заколисування: спочатку полози, а згодом і маятникову систему. Усі ці вдосконалення виникли внаслідок близької комунікації з клієнтами, адже саме вони рухають наш прогрес. Далі ми з командою допрацьовуємо, вдосконалюємо, тестуємо – і так до ідеалу.

Ovalbed був створений під час вторгнення росії 2014 року і продовжує працювати тепер, під час повномасштабної війни. З якими викликами ви зіткнулись у тяжкі періоди та як їх долаєте?
Так, ми почали роботу під час першого вторгнення й одразу зіткнулись із проблемою втрат персоналу, що був призваний до війська. А ми тільки-но налаштували виробничі процеси й отримали перші замовлення! Тоді їх пакували ми з бухгалтером, і вдень і вночі. Найбільший виклик – втрачати людей, членів команди, а все інше – то робочі процеси, які ми вже давно долаємо з посмішкою та оптимізмом. Робимо все, що можемо: змінюємо графіки роботи, адже дуже залежимо від електроенергії, диверсифікували ризики через розміщення виробничих потужностей в різних локаціях.

Ви продаєте продукцію і в інших країнах Європи. Чи мрієте Ви, щоб ліжечка та комоди Ovalbed стояли в будинках по всьому світі?
Звичайно, то щастя – бачити наші вироби в дитячих бутиках, наприклад, в Італії – країні стилю та моди. Проте саме зараз хочеться більше віддавати для України. Тому в нас є декілька моделей ліжок, які не продаються на експорт, а виготовляються лише для українського ринку за зниженою ціною – щоб наші мами теж могли купувати для своїх дітей якісну продукцію. Ми також виготовляємо меблі для деяких мереж під їхнім брендом, це дозволяє утримувати виробничі потужності й тримати під контролем постійні витрати. Простою мовою – що більше одиниць товару робиш, то дешевше коштує кожна з них.

Усі наші вдосконалення виникли внаслідок близької комунікації з клієнтами

 

Народжуваність в Україні завжди була непростим питанням, а під час війни є й дуже болючим, – тільки за перші шість місяців цього року вона знизилася на 28%. Чи не означає це, що все ж таки має посилитися експорт вашої продукції, аби бізнес вижив?
Так, болючим, адже ми маємо дуже багато замовників-українців, що проживають і народжують за кордоном. Тобто українці народжуються, і головне завдання – якомога швидше створити безпечний простір для їх повернення.
Але без можливості працювати на європейському ринку ми, скоріш за все, не витримали б, адже ринок України дуже нестабільний. Світовий ринок став більш відкритим, а отже, ті бренди, що не втратили оптимізм, мають величезний потенціал для розвитку. Тому працюємо, донатимо, продовжуємо вірити в Перемогу, в ЗСУ.