Ніка Безверха: «Найбільш перспективні digital-тренди – UGC-контент, ШІ та “менше, але якісно”»

Наталія Стасюк: «Головне – уміти брати на себе відповідальність за свої дії»
26 Квітня, 2024
Оксана Боровик: «Інвестуйте у своє ментальне здоров’я!»
26 Квітня, 2024

Як перетворювати тренди в digital-маркетингу на успішні стратегії? Що робить живими та цікавими пікселі й гігабайти в цифровому світі? Про це все і трохи більше знає Ніка Безверха, експертка у сфері таргетингу та просування в соціальних мережах

Ніко, Ви п’ять років у digital і є одним з найкращих спеціалістів. Які основні зміни Ви помітили в цій сфері за цей час? Які тренди вважаєте нині найбільш перспективними?

Наразі мало просто налаштувати таргет або зробити цікавий контент, щоби стати успішним у соцмережах. Треба працювати в комплексі: доносити свої цінності користувачам, проявляти соціальну відповідальність, бути щирим, вибудовувати взаємини з користувачами, заохочувати клієнтів робити та ділитися UGC-контентом (контентом користувача), створювати цікаві колаборації, знімати відео, які можна швидко переглянути та які легко сприймаються, налагодити співпрацю з нано- та мікроблоґерами.

Найбільш перспективне, як на мене, – це UGC-контент, використання ШІ в соцмережах та праця не на кількість, а на якість. Тобто вже не треба робити 20 сториз на день. У тренді – діяти навпаки: краще менше, не щодня, але контент зі змістом, цікаві сторителінги. 

Чи можете Ви розповісти про одну з найуспішніших маркетингових стратегій, яку Ви розробили?

Наведу за приклад небанальні складні ніші – школу філософії та співачку. У першому випадку головним завданням було набрати слухачів на промозахід і навчальний курс. Зробили цікавий актуальний контент на сторінці, в креативах та рекламних текстах акцентували увагу на болях нашої цільової аудиторії, до того ж якісно налаштували рекламу. Це допомогло нам за перші чотири дні набрати максимальну кількість людей, яку могли вмістити на заході, та закрити реєстрацію. 60% відвідувачів промозаходу прийшли на курс. 

У другій ніші запит був на просування релізу співачки на Spotify. Підготували креативи, налаштували трафік на Spotify (піксель на цей ресурс неможливо було встановити, а отже, і налаштувати з метою конверсії). Кампанія попрацювала декілька днів, але ми не були задоволені результатом. Переходи були, але прослуховування не відображалися: багато користувачів не зареєстровані на цьому ресурсі й слухали лише демоверсію. А система ці прослуховування не зараховувала. Змінили стратегію, почали працювати над збільшенням кількості підписників на особистій сторінці співачки в Instagram і отримали +1177 підписників, також +130 користувачів з цієї реклами підписалися на Youtube співачки. При цьому витратили лише $108, тобто вартість одного підписника в Instagram вийшла $0,09. 

Як Ви підходите до аналізу ринку та цільової аудиторії для нового клієнта? Які елементи вважаєте найважливішими під час генерації контент-плану?

Будь-яка співпраця з клієнтом починається з брифу, в якому клієнт розповідає про своїх конкурентів, цільову аудиторію, побажання. По тому починаю аналіз конкурентів мого проєкту, їх присутності в інтернеті, контент, підкреслюю слабкі та сильні сторони, вивчаю цільову аудиторію проєкту та прописую стратегію розвитку.

Під час створення контент-плану найважливіше – зробити його цікавим, інформативним для аудиторії, розкрити місію проєкту та досягти головних цілей. 

Які Ваші секрети створення захоплюючих сториз і креативів у соцмережах?

У сториз та креативах завжди акцентую увагу на цінності бренду, підкреслюю його переваги, працюю з болями цільової аудиторії та шляхами їх вирішення, роблю креативи, які запам’ятовуються. Також якщо це сториз, то залучаю аудиторію: реакції, опитування, тести. Це те, що люблять користувачі та те, що створює більш тісні взаємозв’язки. Слідкую за трендами, постійно навчаюся, щоб робити найкращі результати для своїх клієнтів.